Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

romana147
pavol54
Nandrolon
Elektroauta sú nenormálne a nespravodlivo podporované na úkor spaľovacích motorov, pričom ak berieme auto od prvopočiatku do konca životnosti, tak podľa jednej štúdie vyšli ako najekologickejšie autá s dieslovými motormi.
Tiež som sa čudoval prečo nie s benzínovými, ale pozabudol som na jeden podstatný fakt a to je obecne nižšia spotreba paliva naftových motorov oproti benzínovým vzhľadom na fyzikálne vlastnosti a spôsob spaľovania nafty a benzínu.
Aj z toho dôvodu kamióny a autobusy jazdia na naftu a nie benzín.
Okrem toho sa pripravujú v EU nové vychytávky typu max. rýchlosť na diaľnici 110 /nakoľko ak chce mať elektroauto aký taký dojazd, viac na ňom dotyčný nejde/.
Ďalšia vec je obmedzenie obsahu palivovej nádrže u spaľovacích motorov, aby sa trochu priblížili dojazdu elektromobilov.
Plus do toho rôzne dane na spaľovacie motory, zákazy jazdy do určitých oblastí atď.
Prečo tu neprebieha korektná súťaž, ale násilne sa tu do niečoho núti?
Ale zástancovia elektromobility si neuvedomujú, že celá finančná záťaž spojená so spaľovacími motormi sa prenesie jedného dňa na nich, lebo tu bude obrovský výpadok DPH a dane z palív, ktorý bude treba nahradiť novými daňami pre elektromobilistov a prevádzkovateľov FVE.
ČR je už v tomto trochu ďalej, hlavne čo sa týka FVE.
ak sú elektromobily najefektívnejšie ako sa tvrdí, tak prečo to neplatí pri elektrickom vykurovaní domov, načo teplárne, stačilo by odteraz stavať byty s elektrickým vykurovaním
do vlanajška bolo teplo z plynu okolo 57% ceny tepla z elektriny
a u auta to s cenou 1 kW príkonu ako vyzerá?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nemecká vláda zaviedla 9 eurové mesačné lístky na cestovanie železnicou, naša vláda zavedie prepravu vlakmi bez zastávok
1 0
romana147 romana147

romana147 je offline (nepripojený) romana147

pavol54
romana147
pavol54
Nandrolon
Elektroauta sú nenormálne a nespravodlivo podporované na úkor spaľovacích motorov, pričom ak berieme auto od prvopočiatku do konca životnosti, tak podľa jednej štúdie vyšli ako najekologickejšie autá s dieslovými motormi.
Tiež som sa čudoval prečo nie s benzínovými, ale pozabudol som na jeden podstatný fakt a to je obecne nižšia spotreba paliva naftových motorov oproti benzínovým vzhľadom na fyzikálne vlastnosti a spôsob spaľovania nafty a benzínu.
Aj z toho dôvodu kamióny a autobusy jazdia na naftu a nie benzín.
Okrem toho sa pripravujú v EU nové vychytávky typu max. rýchlosť na diaľnici 110 /nakoľko ak chce mať elektroauto aký taký dojazd, viac na ňom dotyčný nejde/.
Ďalšia vec je obmedzenie obsahu palivovej nádrže u spaľovacích motorov, aby sa trochu priblížili dojazdu elektromobilov.
Plus do toho rôzne dane na spaľovacie motory, zákazy jazdy do určitých oblastí atď.
Prečo tu neprebieha korektná súťaž, ale násilne sa tu do niečoho núti?
Ale zástancovia elektromobility si neuvedomujú, že celá finančná záťaž spojená so spaľovacími motormi sa prenesie jedného dňa na nich, lebo tu bude obrovský výpadok DPH a dane z palív, ktorý bude treba nahradiť novými daňami pre elektromobilistov a prevádzkovateľov FVE.
ČR je už v tomto trochu ďalej, hlavne čo sa týka FVE.
ak sú elektromobily najefektívnejšie ako sa tvrdí, tak prečo to neplatí pri elektrickom vykurovaní domov, načo teplárne, stačilo by odteraz stavať byty s elektrickým vykurovaním
do vlanajška bolo teplo z plynu okolo 57% ceny tepla z elektriny
a u auta to s cenou 1 kW príkonu ako vyzerá?

auto nemá príkon
0 0
romana147 romana147

romana147 je offline (nepripojený) romana147

pavol54
romana147
pavol54
Nandrolon
Elektroauta sú nenormálne a nespravodlivo podporované na úkor spaľovacích motorov, pričom ak berieme auto od prvopočiatku do konca životnosti, tak podľa jednej štúdie vyšli ako najekologickejšie autá s dieslovými motormi.
Tiež som sa čudoval prečo nie s benzínovými, ale pozabudol som na jeden podstatný fakt a to je obecne nižšia spotreba paliva naftových motorov oproti benzínovým vzhľadom na fyzikálne vlastnosti a spôsob spaľovania nafty a benzínu.
Aj z toho dôvodu kamióny a autobusy jazdia na naftu a nie benzín.
Okrem toho sa pripravujú v EU nové vychytávky typu max. rýchlosť na diaľnici 110 /nakoľko ak chce mať elektroauto aký taký dojazd, viac na ňom dotyčný nejde/.
Ďalšia vec je obmedzenie obsahu palivovej nádrže u spaľovacích motorov, aby sa trochu priblížili dojazdu elektromobilov.
Plus do toho rôzne dane na spaľovacie motory, zákazy jazdy do určitých oblastí atď.
Prečo tu neprebieha korektná súťaž, ale násilne sa tu do niečoho núti?
Ale zástancovia elektromobility si neuvedomujú, že celá finančná záťaž spojená so spaľovacími motormi sa prenesie jedného dňa na nich, lebo tu bude obrovský výpadok DPH a dane z palív, ktorý bude treba nahradiť novými daňami pre elektromobilistov a prevádzkovateľov FVE.
ČR je už v tomto trochu ďalej, hlavne čo sa týka FVE.
ak sú elektromobily najefektívnejšie ako sa tvrdí, tak prečo to neplatí pri elektrickom vykurovaní domov, načo teplárne, stačilo by odteraz stavať byty s elektrickým vykurovaním
do vlanajška bolo teplo z plynu okolo 57% ceny tepla z elektriny
a u auta to s cenou 1 kW príkonu ako vyzerá?
To sa ťažko počíta a dosť zložiek je tam odhadom :
nech má auto 70 kW motor // nech na cestovnú rýchlosť 110 km/hod potrebuje 40 kW a spotrebuje 9 litrov benzínu na 100 km /// nech je benzín po 1,8 evri/l

vtedy vyjde 1 kW na 0,4 evri ///// 1 km na 0,16 evri
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

On myslel ale elektromobil..., zase si nepochopil, nevadí.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

romana147
pavol54
romana147
pavol54
Nandrolon
Elektroauta sú nenormálne a nespravodlivo podporované na úkor spaľovacích motorov, pričom ak berieme auto od prvopočiatku do konca životnosti, tak podľa jednej štúdie vyšli ako najekologickejšie autá s dieslovými motormi.
Tiež som sa čudoval prečo nie s benzínovými, ale pozabudol som na jeden podstatný fakt a to je obecne nižšia spotreba paliva naftových motorov oproti benzínovým vzhľadom na fyzikálne vlastnosti a spôsob spaľovania nafty a benzínu.
Aj z toho dôvodu kamióny a autobusy jazdia na naftu a nie benzín.
Okrem toho sa pripravujú v EU nové vychytávky typu max. rýchlosť na diaľnici 110 /nakoľko ak chce mať elektroauto aký taký dojazd, viac na ňom dotyčný nejde/.
Ďalšia vec je obmedzenie obsahu palivovej nádrže u spaľovacích motorov, aby sa trochu priblížili dojazdu elektromobilov.
Plus do toho rôzne dane na spaľovacie motory, zákazy jazdy do určitých oblastí atď.
Prečo tu neprebieha korektná súťaž, ale násilne sa tu do niečoho núti?
Ale zástancovia elektromobility si neuvedomujú, že celá finančná záťaž spojená so spaľovacími motormi sa prenesie jedného dňa na nich, lebo tu bude obrovský výpadok DPH a dane z palív, ktorý bude treba nahradiť novými daňami pre elektromobilistov a prevádzkovateľov FVE.
ČR je už v tomto trochu ďalej, hlavne čo sa týka FVE.
ak sú elektromobily najefektívnejšie ako sa tvrdí, tak prečo to neplatí pri elektrickom vykurovaní domov, načo teplárne, stačilo by odteraz stavať byty s elektrickým vykurovaním
do vlanajška bolo teplo z plynu okolo 57% ceny tepla z elektriny
a u auta to s cenou 1 kW príkonu ako vyzerá?

auto nemá príkon
ešte tak vedieť čo je príkon a čo výkon že?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
On myslel ale elektromobil..., zase si nepochopil, nevadí.
nie len myslel, ale sa o tom aj bavíme a potom sa lehce preskočí na klasický pohon a je z toho guláš
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ak si začal s porovnávaním spotreby tak by bolo dobré aj porovnať efektívnosť nákladov na jeden kg plne naloženého vozidla podľa technickej dokumentácie a zase sme niekde inde. dojazd(spotreba ) pri rovnakých rýchlostiach. aj elektroautu dokáže dať 140 ale ako dlho ti vydrží zásoba energie
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Prezidentka si pripomenula rómsky holokaust: Treba pochopiť, čo znamená diskriminácia
https://www.cas.sk/clanok/2704169/pr...LZ5r_LE6OUV4rc

Nech si ona pripomína, čo len chce.
Ja jej pre zmenu pripomínam napríklad toto.

Starostka Lenka Kovačevičová v snahe predísť tomu, aby sa v rekreačnej zóne a na pláži Nad jazerom zopakovalo niečo podobné ako na Rumanovej, po odsúhlasení Jazerčanmi obmedzila vstup návštevníkov klubovými kartami.Reči o diskriminácii odmieta. "Toto tu počúvam denne, nie je to pravda, ja len chcem, aby pravidlá platili pre každého rovnako. Kto ich nechce rešpektovať, nemá medzi kultúrnymi ľuďmi čo hľadať," uzatvára nekompromisne.
https://www1.pluska.sk/regiony/vycho...itm_position=1

Ono sa z Blááávy ľahko mudruje, ale skutek utek...ešte aj najsammúdrejší degeš z EU Pollák je jak rádio...rabuje lóóóve zo štátnej kasy, no pritom pre svojich hovno robí.
0 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
Starostka Lenka Kovačevičová v snahe predísť tomu, aby sa v rekreačnej zóne a na pláži Nad jazerom zopakovalo niečo podobné ako na Rumanovej, po odsúhlasení Jazerčanmi obmedzila vstup návštevníkov klubovými kartami.
Myslene je to dobre, ale najdu si miestecko na druhej strane od veziaka, vzdy sa tam umyvali, prali, preplavaju kam chcu. Jazero uz nie je co byvalo, najviac to asi pokaslali tym molom, ta predna cast smrdi, kysne ... este aj pes ma z nej ekzem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Prečítaj celý článok...z neho vyplýva, že aj tých na druhej strane vyriešia poliši, ktorých zavolá nejaká dobrá duša.
Mólo je v poriadku...horšie je to s cirkuláciou vody. Tam je príčina.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Smutná, ale zrejme OBJEKTÍVNA realita. Takáto je pravda.

Ukrajina vedome ohrozuje svojich obyvateľov (civilistov), nakoľko si účelovo buduje svoje vojenské základe a zbraňové systémy citujem „v obytných oblastiach vrátane škôl a nemocníc“ !!! Svoje vojenské útoky „spúšťa z obývaných vojenských oblastí“!!!
https://eduard.blog.pravda.sk/2022/0...n=shp_rightbox

VRELO, aleže fakt vrelo DOPORUČUJEM prečítať (a to poriadne) všeko a všetky linky a súvislosti.
VRELO odporúčam prečítať hlavne Misoftovi, Mile000, Majkii...a podobným, čo sú vrcholne neobjektívni a zaujatí.
...a o tomto ja vravím...že nie iba jeden Greenhorn má pravdu. Lebo tá je niekde uprostred.

Sila...fakt sila...len škoda, že aspoň jednému hajzlovi nevypálil.
Naposledy upravil buchač : 04.08.22 at 09:47
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

amnesty international...slniečkari sa hlásia
už tu chýba len vyjadrenie bratislavskej kaviarne )


takže ukrajinských civilistov ohrozuje ukrajina..nie ruskí okupanti a vrahovia, čo ich vojenský napadli, ostreľujú už 5 mesiacov...
dobre vedieť...konečne niečo vrcholne objektívne a nezaujaté....
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
amnesty international...slniečkari sa hlásia
už tu chýba len vyjadrenie bratislavskej kaviarne )


takže ukrajinských civilistov ohrozuje ukrajina..nie ruskí okupanti a vrahovia, čo ich vojenský napadli, ostreľujú už 5 mesiacov...
dobre vedieť...konečne niečo vrcholne objektívne a nezaujaté....
V roku 2014 ich napadli nie pred piatimi mesiacmi, alebo nie?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

bol si vtedy hibernovaný, ked si nepamätáš ?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
bol si vtedy hibernovaný, ked si nepamätáš ?
ale ty ešte stále si, keď si osem rokov skrátil na päť mesiacov
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Asi napíšem príspevok ešte raz...ono to poniektorí nepochopia na prvý krát.
...a miesto pádnej argumentácie tu liberári obviňujú iných zo slniečkárstva.
Čo je ale hlavné, tak si upravujú info podľa svojho.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Za chvíľu to možno zase dá niekto "na Harmana", tak až vtedy to pochopia aj tí menej chápaví.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
bjuty smis
bol si vtedy hibernovaný, ked si nepamätáš ?
ale ty ešte stále si, keď si osem rokov skrátil na päť mesiacov
no tak ti dám pomôcku ...v ktorých ruských mestách teda prebiehali boje ??

ty si tu fakt schopný spochybňovať, kto koho napadol.....
1 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
Prečítaj celý článok...z neho vyplýva, že aj tých na druhej strane vyriešia poliši, ktorých zavolá nejaká dobrá duša.
Mólo je v poriadku...horšie je to s cirkuláciou vody. Tam je príčina.
Pre mna uz len nostalgicke spomienky, casy ked sa dalo kupat vsade jazero, Hornad, mrtve rameno, strkovisko su prec

Juuuj, ale potesilo, kupila som si SAMA svoje prve auto, staru jazdenku, ale normalne SAMA
Doteraz som mala vzdy firemne, otcove, zdedene - dosluzilo
Naposledy upravil anet : 04.08.22 at 13:58
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať