Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

kopretinka
pavol54
kopretinka
došiel mi list zo štatistického úradu.....no nenaser sa,skomolené priezvisko na obílke,ďalšia skomolenina priamo v liste....to jakože čo tam robia,keď sa 2x pomýli v mene,to ani nie je tá úradníčka schopná po sebe prečítať do prdele??
A že 22.8. 9,00-14,00 mám byť doma,lebo ona príde zisťovať,že členovia mojej domácnosti kolkokrát boli vycestovaní mimo svojho bydliska za posledné 3 mesiace.....
keď ti skomolili meno to nie si ty, by som to skopíroval a cez e slovensko by som im to 22 poslal, len bacha aby si nemala hotovosť a páni ti neponúkali odmenu za sčítanie a ponúkali ti len 500, veľmi by som neveril že je to oznam štatistického úradu(deň pred sčítaním?), však nám hovoria aby sme kontaktovali policajtov pri podozreniach
to nie je sčítavanie,oni zisťujú,že ako Slováci cestujú....normálny dopis na hlavičkovom papieri....je tam email,aj telefon....som odpísala,že na danej adrese nikto nebýva,lebo byt sa predáva a že sme nikde neboli,tak dúfam,že im to bude stačiť.
Ak si to odpísala zlodejom, tak práve by si tam mala byť, najlepšie ozbrojená alebo s niekým ozbrojeným.
Hlavičkový papier ti vytvorím do 5-tich minút taký, aký si vymyslíš.
PS: zober v pondelok telefón a vytoč v obvyklých stránkových hodinách /8-14/ hodinách to telefónne číslo. Alebo kľudne aj teraz
Som zvedavý, ako sa ti predstaví. Podvodníci sú komunikatívne ochotnejší ako normálni zamestnanci....
Naposledy upravil Nandrolon : 19.08.22 at 15:59
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pavol54
Dáša_
pavol54
kopretinka
máme elektriny nadbytok,vyvážame.....a ako debili potom kupujeme.....
len kto si nabalí ten rozdiel to je teraz každý ticho, ale keď Slota spískal interblue s emisnými povolenkami, kúpili za 5 predali obratom za 10 to bolo revu a ešte aj minister sedí za to. Mne je to jedno či slota sulík alebo šéfka eurokomisie, každý musí niesť rovnakú zodpovednosť
tá elektrina sa musí zobchodovať na burze.
hlinikári sa zviazali že spotrebujú nula elektriny to je úspora nie v nejakej chyži na námestí

No veď hlinikári v Žiari majú tento rok podpísané lacné dodávky energie. Takže zvyšné mesiace do konca roka budú tú lacnú energiu predávať za dnešné ceny. Na čo by vyrábali hliník, keď takto zarobia oveľa pohodlnejšie. Klasický biznis model, lacno kúpiť, draho predať
tak prečo od 1.9.zatvárajú hlinikáren a bude len recyklát? sú toho plné noviny. alebo vieš viac ako novinári?
no to sa spýtaj ich, prečo zatvárajú, keď dnes platia za elektrinu podľa zmluv, ktoré uzavreli minulý rok. A boli pre nich mimoriadne výhodné. Zvaľujú to na vysoké ceny elektriny, ale tá bude vysoká pre nich až budúci rok.

Spočítali si, že budú mať takto väčší zisk, ako keby vyrábali. A že vlastne na ich zárobky sme sa skladali všetci. A že jeden blok mochoviec beží iba pre nich
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54
v prezidentskom paláci znížia teplotu o 1 až 2 stupne. tak o koľko? Aký je kontrolný mechanizmus plnenia záväzku?
Zase nejaký talent z de...."nemusíte sa stále sprchovať, žinka je tiež užitočný vynález"....
Minule už neviem kto mal setriacu vychytávku...."umývanie riadu "že stačí oškrabkať.....farmako firmy si prídu zase / stále na svoje...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja osobne sa desím iba jedného, keďže bývam čiastočne na samote.... Môže prísť doba, kde každý bez chrbtice a s nulovou morálkou proste pôjde si svojvoľne zobrať materiál /na kúrenie/, náradie a hocičo tam, kde to budú mať a budú menej zabezpečení, zraniteľnejší, bojazlivejší.
Môže tu nastať doba /nechcem aby nastala/ v podstate anarchia, kde tí agresívni budú bezhlavo vraždiť tých "slušnejších" a budú si brať ich nadobudnuté veci, statky.
Ja už som teraz vo fáze, že niekde by som dal zbrane od 12-15 rokov, iná možnosť asi nebude ak chceme prežiť...
0 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
pavol54
v prezidentskom paláci znížia teplotu o 1 až 2 stupne. tak o koľko? Aký je kontrolný mechanizmus plnenia záväzku?
Zase nejaký talent z de...."nemusíte sa stále sprchovať, žinka je tiež užitočný vynález"....
Minule už neviem kto mal setriacu vychytávku...."umývanie riadu "že stačí oškrabkať.....farmako firmy si prídu zase / stále na svoje...

Ja si tieto vychytávky prečítam a hľadám, či sa predsa len neobjaví aj niečo užitočné. A tak som objavila dve vychytávky, čo som u nás doma hneď zaviaedla a uvažujem o tretej. Nie sú to žiadne závratné úspory, ale teší ma to
1. v týchto horúčavách máme v chladničke neustále dve fľaše vody. Kohútikovej. Lebo každý, keď si išiel nabrať, tak odťahoval. Aby bola studená. Takto otvorí chladničku a naleje. Je síce možné, že sa tým nepatrne zvýši spotreba energie v chladničke, ale to je fakt nepatrné.
2. keď sa dáva jedlo z hrnca na tanier, tak hlavne pri omáčkových a prívarkových jedlách používam na konci gumenú stierku. Mám pocit, že tak to jedlo zjeme do posledného zrnka a nevyhadzuje sa.

no a to posledné, so zavedením ktorého váham, je zachytávanie vody, ktorá sa na začiatku sprchovania odpúšťa, lebo je moc studená, na polievanie napríklad. Jedno z riešení je začať otužovať a to na začiatku sprchovania Alebo doriešiť odkladanie tejto vody.... NO, zbieram na to sily

Ako tie úspory, to ma celkom baví. Lebo pravdou je, že stále vyhadzujeme veľmi veľa. Obdiv všetkým, čo to zvládajú a vyhadzujú minimálne.

Už som skúšala aj odkladanie všetkých zeleninových odrezkov a varenie vývaru z toho. Len teda, za týždeň je tých odrezkov tolko, že by sme jedli iba zeleninový vývar, tak to odkladám zatiaľ. Respektíve robím priebežne. Len toto by si možno aj samostatnú tému zaslúžilo, lebo tu to zapadne
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
pavol54
v prezidentskom paláci znížia teplotu o 1 až 2 stupne. tak o koľko? Aký je kontrolný mechanizmus plnenia záväzku?
Zase nejaký talent z de...."nemusíte sa stále sprchovať, žinka je tiež užitočný vynález"....
Minule už neviem kto mal setriacu vychytávku...."umývanie riadu "že stačí oškrabkať.....farmako firmy si prídu zase / stále na svoje...
ako na e 55 fľaša od pepsi naplnená vodou, čupneš omyješ a ideš dalej ber to odo mňa ako fór
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
lujza.j
pavol54
v prezidentskom paláci znížia teplotu o 1 až 2 stupne. tak o koľko? Aký je kontrolný mechanizmus plnenia záväzku?
Zase nejaký talent z de...."nemusíte sa stále sprchovať, žinka je tiež užitočný vynález"....
Minule už neviem kto mal setriacu vychytávku...."umývanie riadu "že stačí oškrabkať.....farmako firmy si prídu zase / stále na svoje...

Ja si tieto vychytávky prečítam a hľadám, či sa predsa len neobjaví aj niečo užitočné. A tak som objavila dve vychytávky, čo som u nás doma hneď zaviaedla a uvažujem o tretej. Nie sú to žiadne závratné úspory, ale teší ma to
1. v týchto horúčavách máme v chladničke neustále dve fľaše vody. Kohútikovej. Lebo každý, keď si išiel nabrať, tak odťahoval. Aby bola studená. Takto otvorí chladničku a naleje. Je síce možné, že sa tým nepatrne zvýši spotreba energie v chladničke, ale to je fakt nepatrné.
2. keď sa dáva jedlo z hrnca na tanier, tak hlavne pri omáčkových a prívarkových jedlách používam na konci gumenú stierku. Mám pocit, že tak to jedlo zjeme do posledného zrnka a nevyhadzuje sa.

no a to posledné, so zavedením ktorého váham, je zachytávanie vody, ktorá sa na začiatku sprchovania odpúšťa, lebo je moc studená, na polievanie napríklad. Jedno z riešení je začať otužovať a to na začiatku sprchovania Alebo doriešiť odkladanie tejto vody.... NO, zbieram na to sily

Ako tie úspory, to ma celkom baví. Lebo pravdou je, že stále vyhadzujeme veľmi veľa. Obdiv všetkým, čo to zvládajú a vyhadzujú minimálne.

Už som skúšala aj odkladanie všetkých zeleninových odrezkov a varenie vývaru z toho. Len teda, za týždeň je tých odrezkov tolko, že by sme jedli iba zeleninový vývar, tak to odkladám zatiaľ. Respektíve robím priebežne. Len toto by si možno aj samostatnú tému zaslúžilo, lebo tu to zapadne
dáška ty si môj človek
ad.1 :7 dcl pohár na závit v chladničke a pred napitím namixujem do pohára na vodu 10 rokov, dlho by trvalo kým nepotečie okrem vody mokrej aj chladná.
ad.2 ak veľmi chutí a sme doma tak jazykom v tanieri, alebo sa vytrie kôrkou aj kastrol veď aj mačky chcú niečo zo stola.
ad 3 odtečenie do kýblika a potom na rôzne využitie, v najhoršom prípade do wecka po vycikaní
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pavol54
kopretinka
misoft
kopretinka
došiel mi list zo štatistického úradu.....no nenaser sa,skomolené priezvisko na obálke,ďalšia skomolenina priamo v liste....to jakože čo tam robia,keď sa 2x pomýli v mene,to ani nie je tá úradníčka schopná po sebe prečítať do prdele??
A že 22.8. 9,00-14,00 mám byť doma,lebo ona príde zisťovať,že členovia mojej domácnosti kolkokrát boli vycestovaní mimo svojho bydliska za posledné 3 mesiace.....
Dlab na nich! Čo ti nejaký ŠÚ má nariaďovať, kedy máš byť doma! Takéto ich požiadavky sú úplne mimo - to je ako keby kontrolovali pohyb občana? A Pali ti aj naznačil - a rozumne - pretože ŠÚ (zatiaľ) nikdy nekontroloval, kto, koľkokrát, kedy z domácnosti niekam vycestoval.
a ty si myslíš,že tie štatistiky sú odkiaľ? veď to sa nerobí plošne,oni len náhodne vyberú,v tomto mojom prípade písali,že 8200 domácností.a okr.toho je to povinnosť zo zákona č.540/2001 o štátnej štatistike.
ako si to mohla prevziať keď to nie je tvoje meno, len podobné tvojmu, (ak si to prevzala a prečítala tak si vlastne porušila poštové tajomstvo)
bolo to hodené v schránke
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
pavol54
kopretinka
misoft
kopretinka
došiel mi list zo štatistického úradu.....no nenaser sa,skomolené priezvisko na obálke,ďalšia skomolenina priamo v liste....to jakože čo tam robia,keď sa 2x pomýli v mene,to ani nie je tá úradníčka schopná po sebe prečítať do prdele??
A že 22.8. 9,00-14,00 mám byť doma,lebo ona príde zisťovať,že členovia mojej domácnosti kolkokrát boli vycestovaní mimo svojho bydliska za posledné 3 mesiace.....
Dlab na nich! Čo ti nejaký ŠÚ má nariaďovať, kedy máš byť doma! Takéto ich požiadavky sú úplne mimo - to je ako keby kontrolovali pohyb občana? A Pali ti aj naznačil - a rozumne - pretože ŠÚ (zatiaľ) nikdy nekontroloval, kto, koľkokrát, kedy z domácnosti niekam vycestoval.
a ty si myslíš,že tie štatistiky sú odkiaľ? veď to sa nerobí plošne,oni len náhodne vyberú,v tomto mojom prípade písali,že 8200 domácností.a okr.toho je to povinnosť zo zákona č.540/2001 o štátnej štatistike.
ako si to mohla prevziať keď to nie je tvoje meno, len podobné tvojmu, (ak si to prevzala a prečítala tak si vlastne porušila poštové tajomstvo)
bolo to hodené v schránke
tak si to nevšímaj
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ako zarába slovenský lekár, či sestra oproti kolegom EÚ?
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...hp_9clanok_box

Ako tak pozerám na tie cifry, môj názor sa vôbec nemení...všetci lekári by mali za školu platiť, ba dokonca by som poslal šek aj tým, čo školu skončili aj pred 10-15 rokmi.
...a tí, čo odišli za hranice ? Tým by som napočítal aj úroky.
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

20 miliónov pre cudzie vojská od Naďa,zákazka pre brata od Mikulca.....a ževraj neni peňez
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
20 miliónov pre cudzie vojská od Naďa,zákazka pre brata od Mikulca.....a ževraj neni peňez
vieš aké tam boli ubytovacie kapacity? A to už nehovorím o opustených sovietskych ubytovacích objektoch. Asi to muselo veľmi schátrať
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pavol54
kopretinka
20 miliónov pre cudzie vojská od Naďa,zákazka pre brata od Mikulca.....a ževraj neni peňez
vieš aké tam boli ubytovacie kapacity? A to už nehovorím o opustených sovietskych ubytovacích objektoch. Asi to muselo veľmi schátrať
heej,a tie sladkosti za 200 000 im k tomu tiež treba?
a to dohadzovanie já na bráchu ,brácha na mě....tiež v pohode asi.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dáša_
lujza.j
pavol54
v prezidentskom paláci znížia teplotu o 1 až 2 stupne. tak o koľko? Aký je kontrolný mechanizmus plnenia záväzku?
Zase nejaký talent z de...."nemusíte sa stále sprchovať, žinka je tiež užitočný vynález"....
Minule už neviem kto mal setriacu vychytávku...."umývanie riadu "že stačí oškrabkať.....farmako firmy si prídu zase / stále na svoje...

Ja si tieto vychytávky prečítam a hľadám, či sa predsa len neobjaví aj niečo užitočné. A tak som objavila dve vychytávky, čo som u nás doma hneď zaviaedla a uvažujem o tretej. Nie sú to žiadne závratné úspory, ale teší ma to
1. v týchto horúčavách máme v chladničke neustále dve fľaše vody. Kohútikovej. Lebo každý, keď si išiel nabrať, tak odťahoval. Aby bola studená. Takto otvorí chladničku a naleje. Je síce možné, že sa tým nepatrne zvýši spotreba energie v chladničke, ale to je fakt nepatrné.
2. keď sa dáva jedlo z hrnca na tanier, tak hlavne pri omáčkových a prívarkových jedlách používam na konci gumenú stierku. Mám pocit, že tak to jedlo zjeme do posledného zrnka a nevyhadzuje sa.

no a to posledné, so zavedením ktorého váham, je zachytávanie vody, ktorá sa na začiatku sprchovania odpúšťa, lebo je moc studená, na polievanie napríklad. Jedno z riešení je začať otužovať a to na začiatku sprchovania Alebo doriešiť odkladanie tejto vody.... NO, zbieram na to sily

Ako tie úspory, to ma celkom baví. Lebo pravdou je, že stále vyhadzujeme veľmi veľa. Obdiv všetkým, čo to zvládajú a vyhadzujú minimálne.

Už som skúšala aj odkladanie všetkých zeleninových odrezkov a varenie vývaru z toho. Len teda, za týždeň je tých odrezkov tolko, že by sme jedli iba zeleninový vývar, tak to odkladám zatiaľ. Respektíve robím priebežne. Len toto by si možno aj samostatnú tému zaslúžilo, lebo tu to zapadne
Na toto je optimáne mať nejakú hydinu, mačku, psa.
Všetko, čo sa nezje zožerú zvieratá.
To je ale samozrejme možné iba na dome. Akurát ma dosť prekvapuje dnešný trend, kde pri domoch nevidím už ani psov, ani mačku, o sliepkach ani nehovorím. My sme teda sviňu nikdy nechovali /nemáme murovaný chliev, iba kurín/, ale pes, mačka, zopár sliepok považujem za automaticky základ každého rodinného domu.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zdravotné odvody čakajú dve zmeny: chudobní si priplatia, neplatiči prilepšia
Zamestnancom odvody strhávajú zo mzdy, samoplatcovia a živnostníci si ho hradia sami.

Ta fasa solidárnosť...prisámfakt.
Zamestnancom sa stiahne automaticky z platu a živnostníkom z príjmu, ktorý priznajú.
Takže suma sumárum budú zamestnanci doplácať ešte viac na živnostníkov (čítaj - zlodejov a oyebávačov) ako doteraz.
Naposledy upravil buchač : 20.08.22 at 07:26
2 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Až z horniakov chodili brigádničky pracovať na polia so zeleninou. Dôvod naturálie - obilie veď pri každom dome bola svinka a nikomu nesmrdela dnes by ťa lufťáci(majitelia vodorovných činžiakov) ukrižovali. To bolo pracovnej sily dnes pozorujú tých niekoľko zúfalcov na poli z klimatizovaných domov
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša nato aby som šetrila a neplytvala s čím koľvek nemuselo prísť toto.....xy veci robím roky
Ak setriaca vychytávka tak nech to má hlavu pätu a nie si tu niekto z nás robí prdel.....
Tvoje spomínané orezy zo zeleniny....chlap keď v de/kuchár/všetko sa odkladalo a šup do vývaru....veď všetka zelenina praná.....napr.ked špargľova sezóna šupy so špargle lebo v prvom rade biela ...do polievky...
Jój stierka silikónová....moje druhé ja-ani kapka na zmar....aj pri výrobe mydla koľko by som vyhodila keby som hrniec "nevyskrapkala"....
Nakupovať roky raz za týden.....ako každý deň...po drobkach a vždy aj čo netreba....aj menej keš aj sa menej vyhodí...
Odpúšťanie vody pred sprchovanim..dik budem dumat...na tom by sa dalo....lebo celkom trvá kým tepla.....teda pre mňa....moje decko až červenu kožu..tá takú potrebuje mať...vrr...tá sa môže veru začať otuzovat....
A potom roky nekurim v byte... byt v strede....zaduseny zateplením -masaž pred zateplovanim aká super bomba vec v lete nie je také teplo a v zime netraba veľa kúriť....a nie som jediná xy ľudí nekuri.... uvidíme ako to bude túto zimu.....a to som zmrzlinar....ale dávno už nie trenkova teplota....ale zimu nemáme 22-23 st....
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
Odpúšťanie vody pred sprchovanim..dik budem dumat...na tom by sa dalo....lebo celkom trvá kým tepla.....teda pre mňa....moje decko až červenu kožu...
obehové čerpadlo v baráku máte?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
Odpúšťanie vody pred sprchovanim..dik budem dumat...na tom by sa dalo....lebo celkom trvá kým tepla.....teda pre mňa....moje decko až červenu kožu...
obehové čerpadlo v baráku máte?
Netuším....tu bol vždy problém....s teplou vodou.....vždy som to riešila iba ja.....a už ma to nebavi... uvidím čo bude teraz po výmene všetkého....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Keď už sme pri tých "odrezkoch" - vyše roka platí novela zákona o odpadoch, kde sa niečo písalo o KBO (alebo BRO) a povinnostiach obcí a miest niečo zabezpečiť.
A aký je výsledok? Niektoré mestá majú na to zberné nádoby, ktoré sa pravidelne vyvážajú, ale niektoré mestá (aj to naše) jednoducho to všetko odignorovali. U nás v meste sa nenajde JEDINÁ zberná nádoba na BRO (Biologicky Rozložiteľný Odpad), rodinné domy ani na to nedostali vrecia (i keď - tam sa to dá pochopiť, lebo dobrý hospodár z BRO vie urobiť kompost) - ak sme sa pýtali starostu, ako je to s BRO - vraj si ho máme odnášať niekam na zberné dvory - takže odnášať niekde 2-5 km, aby to tam vysypali. A tak sa kuchynský odpad - teda i tie odrezky, ktoré sa zužitkovať nedajú - hádžu do komunálneho odpadu. Pritom kontajnerov na toto by bolo dosť, nakoľko sa znížil odpad zálohovaných obalov z AL a PET a kontajnery na toto sú poloprázdne i celý týždeň. A to pri nás na umelohmotný odpad máme 3 kontajnery - a často sú tam len sáčky, fólie, fľaše od oleja. Mesto zatiaľ vedie SMERák, ďalší sa chystá ho nasledovať + ďalšia z Hlasu (sestra SMERu). Veselo sa v meste obchádzajú zákony, ak sa na niečo poukáže - skončí to v koši (s "nepodstatnými" a "nepríjemnými" vecami pre nich sa nezaoberajú).
BTW: inak tie zberné dvory - vyskúšal som to - chcel som odniesť väčšie množstvo BRO (moju chytila zaváracia mánia - a výsledok? Ťapkal som sa 2km, po príchode na ZD mi odkázali, že takéto NEBERÚ, že to mám hodiť do obyčejného kontajnera.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať