Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mila123
bjuty smis
len pre predstavu, čo je ten smerák zač.....

"
Dědeček pôsobí ako atletický tréner nepočujúcich športovcov. Je osobný kouč deflympioničky Ivany Krištofičovej, viacnásobnej majsterky sveta a víťazky deflympiády vo vrhu guľou.

Ako členka Team Slovakia (bývalý Top tím) patrí vďaka výsledkom na športových podujatiach nepočujúcich Krištofičová roky medzi športovcov, ktorí čerpajú najvyššiu finančnú podporu na prípravu zo zdrojov Ministerstva školstva vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Značnú časť týchto prostriedkov využila na platenie služieb svojho osobného trénera.

Za rok 2021 dostala Krištofičová podľa verejne dostupného vyúčtovania výdavkov zo štátnych zdrojov 62 571 eur, z toho zaplatila Dědečkovi 29 343 eur. "

tak ten smerácky kretén ešte aj vypaloval tie postihnuté športovkyne.....
v podstate je jedno či smerácky či KDH alebo iný ............ide o to, že zabil a po "akcii" bol sprostý, proste také tupelo............
bezchrbtovci sa podpíšu za peniaze aj diablovi
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

BRATISLAVA / Podľa zistení televízie JOJ Dušana Dedečka, ktorý v nedeľu večer pri nehode zabil päť ľudí, obvinili. Prokurátor vzniesol obvinenie z trestného činu všeobecného ohrozenia. Dedečkovi hrozí výnimočný trest 20 až 25 rokov alebo doživotie. V prípade zavážili znalecké posudky z odboru dopravy. Prokurátor žiada pre obvineného väzbu, o ktorej sa bude rozhodovať v najbližších dňoch. Podľa zistení televízie JOJ sa Dedeček opil ešte doma, odtiaľ si to namieril do práce, kde pokračoval v popíjaní. Neskôr sadol do auta a smerom domov spôsobil tragédiu.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Mila123
bjuty smis
...ja píšem, čo vyvádzal už pred tou tragédiou....
jasne......
ale máš pravdu, netreba to spomínať...z ostatných info je to úplne jasné....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

tak minister poľno práve v správach vysvetlil, že vlk - hlavne keď sa premnoží - je veľa krát nebezpečný aj pre človeka.....
0 0
pavol54 pavol54

Mila123
BRATISLAVA / Podľa zistení televízie JOJ Dušana Dedečka, ktorý v nedeľu večer pri nehode zabil päť ľudí, obvinili. Prokurátor vzniesol obvinenie z trestného činu všeobecného ohrozenia. Dedečkovi hrozí výnimočný trest 20 až 25 rokov alebo doživotie. V prípade zavážili znalecké posudky z odboru dopravy. Prokurátor žiada pre obvineného väzbu, o ktorej sa bude rozhodovať v najbližších dňoch. Podľa zistení televízie JOJ sa Dedeček opil ešte doma, odtiaľ si to namieril do práce, kde pokračoval v popíjaní. Neskôr sadol do auta a smerom domov spôsobil tragédiu.
je všeobecne obrovská tolerancia voči požívačom alkoholu. Ak som niekedy ostro vystúpil proti alkoholu na pracovisku tak bývala reakcia "No bóže veď sa toľko nestalo, alebo trocha sme si vypili, alebo sa netacká atď.." nedávno som mal brigádnika ktorý si čučo ukladal v jarku a cez prestávku si naň chodil tak som mu nechal fúknuť a reakcia iných bola dosť podivná radšej ho bránili ako odsúdili. a to už vôbec nespomínam veľkú noc mojej mladosti
1 0
Mila123 Mila123

pavol54
Mila123
je všeobecne obrovská tolerancia voči požívačom alkoholu. Ak som niekedy ostro vystúpil proti alkoholu na pracovisku tak bývala reakcia "No bóže veď sa toľko nestalo, alebo trocha sme si vypili, alebo sa netacká atď.." nedávno som mal brigádnika ktorý si čučo ukladal v jarku a cez prestávku si naň chodil tak som mu nechal fúknuť a reakcia iných bola dosť podivná radšej ho bránili ako odsúdili. a to už vôbec nespomínam veľkú noc mojej mladosti
rozumiem....ak si pozrieš Ročenku NCZIS (k 31 12 2020) , (asi rok 2021 nie je ešte spracovaný- neoverovala som to ) najviac ošetrených a podchytených a liečených závislých osôb je závislosť v nadužívaní, resp. užívaní alkoholu......a koľkí sa neliečia, nepriznávajú závislosť???? stále užívanie alkoholu sa toleruje........dokonca bola kritizovaná aj prezidentka, ktorá po menovaní nových ministrov ich pozvala na pohár šampanského ..........
0 0
pavol54 pavol54

Mila123
Včera večer čítam v rámci diskusie na pravde "zdroj blízky polícii uvádza že pýtal pištoľ aby sa mohol zastreliť" tepláková bunda a papuče by nestačili?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

No teda, ten má toho na rováši už dosť.
https://www.cas.sk/clanok/2724057/so...-ma-toho-viac/
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Najbizarnejsia vec na aku som dnes natrafila ... normalne si clovek dnes ani knihu googlit nemoze. https://knihy.heureka.sk/znamenita-m...#specifikacia/
V den, kdy dostane darem mladou ženu, samici určenou na chov pro maso ...
Kam sa ten svet ubera?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tweety
Ved čo by mu kto urobil, aparátčik mal vždy krytie. Ved je to "náš človek".
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

duves
Tweety
Ved čo by mu kto urobil, aparátčik mal vždy krytie. Ved je to "náš človek".
No asi na tom niečo bude, že náš človek.
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domo...itm_position=5 Sypalo mu to z verejných zdrojov:
https://sport24.pluska.sk/ostatne/na...itm_position=8
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Inak teraz sa ma šetrit, tak je najvyšší čas stopnut tieto zlaté bane za ho*norobenie.
Naposledy upravil duves : 05.10.22 at 10:43
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Zhabať auto pri nad 1 promile na to môže prísť len čudoúd.

Rodinné auto. Riadi žena aj muž. Muž sa opije a spraví z auta zbraň, vražednú. Dostane za to podmienku rok na rok, rok a pol, prípadne dva. Niekomu nájdu 5 nábojov a dostane 5 rokov natvrdo za nedovolené ozbrojovanie. Niekto za tri konope 15 rokov natvrdo. Nuž čo? Slovenská spravodlivosť. Ak ten čudoúd zhabe auto, rodinné, tak rodina si môže zohnať kolobežky. Celá bude trpieť za manželovu, otcovu hlúposť, prešľap cez čiaru.

Osobne by som bol nad 1 promile vždy za podmienečný trest, päť rokov na päťdesiat rokov. Pokiaľ by si počas tých päťdesiatich rokov znova sadal za volant pod vplyvom alkoholu akéhokoľvek množstva alkoholu, sadal by si za volant aj s batohom 5 rokov natvrdo. Každého vec. Ak ba sa mu to stalo aj druhý krát po odsedení si piatich rokov. potom doživotne zobrať vodičák. Samozrejme, že skalní k hodu alkoholu, tí by to mali uprdele, ako to majú aj teraz. Čo s takými?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

anet
Najbizarnejsia vec na aku som dnes natrafila ... normalne si clovek dnes ani knihu googlit nemoze. https://knihy.heureka.sk/znamenita-m...#specifikacia/
V den, kdy dostane darem mladou ženu, samici určenou na chov pro maso ...
Kam sa ten svet ubera?
Svet je plný uchylakov.....a ešte ho aj uchylaci riadia.....
... podsúvajú nenapadko už aj verejne.......keď bude najhoršie.... ešte máme jeden druhého....
O inom ani nehovoriac...na grc
2 0
pavol54 pavol54

sito

Rodinné auto. Riadi žena aj muž. Muž sa opije a spraví z auta zbraň, vražednú. Dostane za to podmienku rok na rok, rok a pol, prípadne dva. Niekomu nájdu 5 nábojov a dostane 5 rokov natvrdo za nedovolené ozbrojovanie. Niekto za tri konope 15 rokov natvrdo. Nuž čo? Slovenská spravodlivosť. Ak ten čudoúd zhabe auto, rodinné, tak rodina si môže zohnať kolobežky. Celá bude trpieť za manželovu, otcovu hlúposť, prešľap cez čiaru.

Osobne by som bol nad 1 promile vždy za podmienečný trest, päť rokov na päťdesiat rokov. Pokiaľ by si počas tých päťdesiatich rokov znova sadal za volant pod vplyvom alkoholu akéhokoľvek množstva alkoholu, sadal by si za volant aj s batohom 5 rokov natvrdo. Každého vec. Ak ba sa mu to stalo aj druhý krát po odsedení si piatich rokov. potom doživotne zobrať vodičák. Samozrejme, že skalní k hodu alkoholu, tí by to mali uprdele, ako to majú aj teraz. Čo s takými?
rovnako aj za vysoký finančný trest by trpela rodina, ak by išiel do basy, nemal príjem podľa určitého štandardu, aj vtedy by trpela rodina
1 0
Mila123 Mila123

Dědeček svoj čin oľutoval, informoval prokurátor: Existuje podozrenie, že mu chce niekto ublížiť.........to fakt, ublížiť mu chce niekto ? nie niekto, všetci by ho radi videli trpieť.......
1 0
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

Dáša_
pavol54
Dáša_
K tej včerajšej havárii, ak ste videli to video z bezpečnostnej . Prečo môžu spod kolies auta odlietavať iskry? Lebo z môjho pohľadu iskry odlietavajú z kovu. A prečo by sa mal kov dotýkať zeme?

Pre vysvetlenie - nechcem samozrejme nikoho obhajovať, alkohol plus rýchlosť sú neospravedlniteľné. Stále ma to máta, lebo roky som presne takto z tejto konkrétnej zastávky chodila na intrák. Manžel tiež. Takže miesto dôverne, tak ako veľa iných vysokoškolákov poznáme.
A teraz sme vypravili na intrák syna. Teda nie na tento, ale to je jedno, syn je v rovnakom veku, ako obete. Obrovská tragedia pre všetkých.

Rozmýšľala som, čo by mohol vodič urobiť. Asi jediné - povedať, ano som vinný, zaslúžim si trest. Odpustite mi všetci. Nechcem právnika, ani sa nebudem ničomu brániť. Čo si zaslúžim, to mi dajte a čo najrýchlejšie do väzenia. No, to je asi príliš sci-fi
pôvodná informácia 2,89 promile korigovaná informácia 1,69(po akom čase?) ak by sa bol ten hajzel vydržal ešte chvíľu zdráhať a odmietal by fúkať, možno by pri odbere krvi mal pod 1 promile a to by už asi mohla byť iná pálka ale právnici vedia svoje. alebo?
ja som všade iba 1,69 čítala. A ešte čo viem, tak su dve stupnice, respektíve dvojaké jednotky a nejak sa to prepočítava
Ale nerozumiem tomu úplne
možno sú miligramy zhruba polovicou z promile ?
0 0
mari2x mari2x

misoft
Dáša_

ja som všade iba 1,69 čítala. A ešte čo viem, tak su dve stupnice, respektíve dvojaké jednotky a nejak sa to prepočítava
Ale nerozumiem tomu úplne
http://prevodnik.tester.sk/typy-jednotiek.php
Meranie drägerom ti vyhodí ihneď ‰.
Jednotka mg/l sa používa pri meraní množstva alkoholu v krvi odberom krvi. A potom sa prepočítava na ‰ Widmarkovým vzorcom

Trošku nerozumiem ako pri odbere krvi zistia množstvo požitého alkoholu
0 0
mari2x mari2x

buchač

Ivan Korčok
predsedu SaS si vážim

Sloboda a Solidarita, ktorú považujem za dobre fungujúcu stranu so silným a vyprofilovaným programom

som sa rozhodol na ponuku SaS nereflektovať

Mám aj zvýrazniť dôležité ???
Ivan Korčok
predsedu SaS si vážim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

pavol54
sito

rovnako aj za vysoký finančný trest by trpela rodina, ak by išiel do basy, nemal príjem podľa určitého štandardu, aj vtedy by trpela rodina
Rodina?

Ono sa hovorí, že každá minca má dve strany lub a líc. Všetko má istú toleranciu +/-.

Mínus pre rodinu bolo, je ta nameraná 1 promila. Plus je pre rodinu, že nepôjde na rok do basy podľa súčasnej právnej normy, a každý deň mu, živiteľovi rodiny pripomenúť, aby auto nemenil na zbraň, vražednú. Či dedeček nezabíjal, nevraždil? Alebo vnúčence povedia dedovi, dedo neboj sa, len si vypi, ožer sa. A ak niekoho zabiješ, my povieme, že sa nám zníži životný štandart a svet, ľudia ti to odpustia. Na tej Zochovej nebolo tvoje dieťa ani vnúča, že? Takže ty môžeš odpustiť, že? Keď vyšiel z auta, vraj viete kto som ja! Teraz vraj ľutuje, omlúva sa. Tak mu má byť odpustené, on to nechcel, že? Šak slopal so synom, teda rodinou, teda jedným členom rodiny. A ostatným členom tým znížil ich životný štandart, že?

Naposledy upravil sito : 05.10.22 at 13:18
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať