Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Myslím, že v republike mame dalšiu stovku takých Dedečkov a keby sa to stalo znovu zajtra (inému zbohatlíkovi), tak sa chrapúň/ni budú ohaňať podobne. 32 rokov sme tolerovali to, že miesto štátneho teroru tu máme teror od takych chmulov.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Keď nejaká nehoda.... vždy si spomeniem na "bohov"v diplomatických autách....fuj
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

sito
Zhabať auto pri nad 1 promile na to môže prísť len čudoúd.

Rodinné auto. Riadi žena aj muž. Muž sa opije a spraví z auta zbraň, vražednú. Dostane za to podmienku rok na rok, rok a pol, prípadne dva. Niekomu nájdu 5 nábojov a dostane 5 rokov natvrdo za nedovolené ozbrojovanie. Niekto za tri konope 15 rokov natvrdo. Nuž čo? Slovenská spravodlivosť. Ak ten čudoúd zhabe auto, rodinné, tak rodina si môže zohnať kolobežky. Celá bude trpieť za manželovu, otcovu hlúposť, prešľap cez čiaru.

Osobne by som bol nad 1 promile vždy za podmienečný trest, päť rokov na päťdesiat rokov. Pokiaľ by si počas tých päťdesiatich rokov znova sadal za volant pod vplyvom alkoholu akéhokoľvek množstva alkoholu, sadal by si za volant aj s batohom 5 rokov natvrdo. Každého vec. Ak ba sa mu to stalo aj druhý krát po odsedení si piatich rokov. potom doživotne zobrať vodičák. Samozrejme, že skalní k hodu alkoholu, tí by to mali uprdele, ako to majú aj teraz. Čo s takými?
na každý trest doplatí celá rodina. Peňažný trest? Pekne krásne zo spoločnej kasy. Ide jeden sedieť? Nikoho nezujíma, či sa žena doma má ako starať do deti. A on si ešte každý mesiac vyžiada balík. Nezaujíma ho, či majú deti, čo treba.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Dáša_
sito
Zhabať auto pri nad 1 promile na to môže prísť len čudoúd.

Rodinné auto. Riadi žena aj muž. Muž sa opije a spraví z auta zbraň, vražednú. Dostane za to podmienku rok na rok, rok a pol, prípadne dva. Niekomu nájdu 5 nábojov a dostane 5 rokov natvrdo za nedovolené ozbrojovanie. Niekto za tri konope 15 rokov natvrdo. Nuž čo? Slovenská spravodlivosť. Ak ten čudoúd zhabe auto, rodinné, tak rodina si môže zohnať kolobežky. Celá bude trpieť za manželovu, otcovu hlúposť, prešľap cez čiaru.

Osobne by som bol nad 1 promile vždy za podmienečný trest, päť rokov na päťdesiat rokov. Pokiaľ by si počas tých päťdesiatich rokov znova sadal za volant pod vplyvom alkoholu akéhokoľvek množstva alkoholu, sadal by si za volant aj s batohom 5 rokov natvrdo. Každého vec. Ak ba sa mu to stalo aj druhý krát po odsedení si piatich rokov. potom doživotne zobrať vodičák. Samozrejme, že skalní k hodu alkoholu, tí by to mali uprdele, ako to majú aj teraz. Čo s takými?
na každý trest doplatí celá rodina. Peňažný trest? Pekne krásne zo spoločnej kasy. Ide jeden sedieť? Nikoho nezujíma, či sa žena doma má ako starať do deti. A on si ešte každý mesiac vyžiada balík. Nezaujíma ho, či majú deti, čo treba.
Takže dedečkovi a synáčkovi, ich rodine to treba odpustiť, aby netrpeli? Ožranom tiež, že sa rozhodli niekoho nevinného zavraždiť.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

sito
Dáša_
sito
Zhabať auto pri nad 1 promile na to môže prísť len čudoúd.

Rodinné auto. Riadi žena aj muž. Muž sa opije a spraví z auta zbraň, vražednú. Dostane za to podmienku rok na rok, rok a pol, prípadne dva. Niekomu nájdu 5 nábojov a dostane 5 rokov natvrdo za nedovolené ozbrojovanie. Niekto za tri konope 15 rokov natvrdo. Nuž čo? Slovenská spravodlivosť. Ak ten čudoúd zhabe auto, rodinné, tak rodina si môže zohnať kolobežky. Celá bude trpieť za manželovu, otcovu hlúposť, prešľap cez čiaru.

Osobne by som bol nad 1 promile vždy za podmienečný trest, päť rokov na päťdesiat rokov. Pokiaľ by si počas tých päťdesiatich rokov znova sadal za volant pod vplyvom alkoholu akéhokoľvek množstva alkoholu, sadal by si za volant aj s batohom 5 rokov natvrdo. Každého vec. Ak ba sa mu to stalo aj druhý krát po odsedení si piatich rokov. potom doživotne zobrať vodičák. Samozrejme, že skalní k hodu alkoholu, tí by to mali uprdele, ako to majú aj teraz. Čo s takými?
na každý trest doplatí celá rodina. Peňažný trest? Pekne krásne zo spoločnej kasy. Ide jeden sedieť? Nikoho nezujíma, či sa žena doma má ako starať do deti. A on si ešte každý mesiac vyžiada balík. Nezaujíma ho, či majú deti, čo treba.
Takže dedečkovi a synáčkovi, ich rodine to treba odpustiť, aby netrpeli? Ožranom tiež, že sa rozhodli niekoho nevinného zavraždiť.
no veď ty si naznačoval, prečo je zhabanie auta ako trest zlé. Nie ja. Ty si prvý písal, že to by bol trest pre rodinu
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mila123
Dědeček svoj čin oľutoval, informoval prokurátor: Existuje podozrenie, že mu chce niekto ublížiť.........to fakt, ublížiť mu chce niekto ? nie niekto, všetci by ho radi videli trpieť.......
treba skandovať mydlo, mydlo
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

sito
pavol54
sito
Zhabať auto pri nad 1 promile na to môže prísť len čudoúd.

Rodinné auto. Riadi žena aj muž. Muž sa opije a spraví z auta zbraň, vražednú. Dostane za to podmienku rok na rok, rok a pol, prípadne dva. Niekomu nájdu 5 nábojov a dostane 5 rokov natvrdo za nedovolené ozbrojovanie. Niekto za tri konope 15 rokov natvrdo. Nuž čo? Slovenská spravodlivosť. Ak ten čudoúd zhabe auto, rodinné, tak rodina si môže zohnať kolobežky. Celá bude trpieť za manželovu, otcovu hlúposť, prešľap cez čiaru.

Osobne by som bol nad 1 promile vždy za podmienečný trest, päť rokov na päťdesiat rokov. Pokiaľ by si počas tých päťdesiatich rokov znova sadal za volant pod vplyvom alkoholu akéhokoľvek množstva alkoholu, sadal by si za volant aj s batohom 5 rokov natvrdo. Každého vec. Ak ba sa mu to stalo aj druhý krát po odsedení si piatich rokov. potom doživotne zobrať vodičák. Samozrejme, že skalní k hodu alkoholu, tí by to mali uprdele, ako to majú aj teraz. Čo s takými?
rovnako aj za vysoký finančný trest by trpela rodina, ak by išiel do basy, nemal príjem podľa určitého štandardu, aj vtedy by trpela rodina
Rodina?



Ono sa hovorí, že každá minca má dve strany lub a líc. Všetko má istú toleranciu +/-.

Mínus pre rodinu bolo, je ta nameraná 1 promila. Plus je pre rodinu, že nepôjde na rok do basy podľa súčasnej právnej normy, a každý deň mu, živiteľovi rodiny pripomenúť, aby auto nemenil na zbraň, vražednú. Či dedeček nezabíjal, nevraždil? Alebo vnúčence povedia dedovi, dedo neboj sa, len si vypi, ožer sa. A ak niekoho zabiješ, my povieme, že sa nám zníži životný štandart a svet, ľudia ti to odpustia. Na tej Zochovej nebolo tvoje dieťa ani vnúča, že? Takže ty môžeš odpustiť, že? Keď vyšiel z auta, vraj viete kto som ja! Teraz vraj ľutuje, omlúva sa. Tak mu má byť odpustené, on to nechcel, že? Šak slopal so synom, teda rodinou, teda jedným členom rodiny. A ostatným členom tým znížil ich životný štandart, že?

ak si si nevšimol tak z mojich príspevkov je zrejmé že som asi najtvrdší odporca alkoholu za volantom ak niekto spochybnil auto že patrí rodine nemôže byť trest tak to bola moja reakcia že spochybniť sa dá všetko. inak nech si pýta teplákovú bundu že mu je zima v base a nech nekecá že si niečo spraví
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Dáša_
sito
Dáša_
sito
Zhabať auto pri nad 1 promile na to môže prísť len čudoúd.

Rodinné auto. Riadi žena aj muž. Muž sa opije a spraví z auta zbraň, vražednú. Dostane za to podmienku rok na rok, rok a pol, prípadne dva. Niekomu nájdu 5 nábojov a dostane 5 rokov natvrdo za nedovolené ozbrojovanie. Niekto za tri konope 15 rokov natvrdo. Nuž čo? Slovenská spravodlivosť. Ak ten čudoúd zhabe auto, rodinné, tak rodina si môže zohnať kolobežky. Celá bude trpieť za manželovu, otcovu hlúposť, prešľap cez čiaru.

Osobne by som bol nad 1 promile vždy za podmienečný trest, päť rokov na päťdesiat rokov. Pokiaľ by si počas tých päťdesiatich rokov znova sadal za volant pod vplyvom alkoholu akéhokoľvek množstva alkoholu, sadal by si za volant aj s batohom 5 rokov natvrdo. Každého vec. Ak ba sa mu to stalo aj druhý krát po odsedení si piatich rokov. potom doživotne zobrať vodičák. Samozrejme, že skalní k hodu alkoholu, tí by to mali uprdele, ako to majú aj teraz. Čo s takými?
na každý trest doplatí celá rodina. Peňažný trest? Pekne krásne zo spoločnej kasy. Ide jeden sedieť? Nikoho nezujíma, či sa žena doma má ako starať do deti. A on si ešte každý mesiac vyžiada balík. Nezaujíma ho, či majú deti, čo treba.
Takže dedečkovi a synáčkovi, ich rodine to treba odpustiť, aby netrpeli? Ožranom tiež, že sa rozhodli niekoho nevinného zavraždiť.
no veď ty si naznačoval, prečo je zhabanie auta ako trest zlé. Nie ja. Ty si prvý písal, že to by bol trest pre rodinu
Ale áno, vymyslel to ten čudoúd! A ja s tým nesúhlasím. Môj názor je podmienka 5 rokov na 50 rokov. Ak nemá vodič, vodička v hlave nasraté, tak tých 50 rokov si opitý, opitá za volant nesadne, lebo v prvom rade ublíži svojej rodine, ON, ONA nikto iný. A môže aj iným viď. Zochová.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

viď ...

https://spravy.pravda.sk/domace/clan...i-na-chodniku/
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ďalší dezolát. Pokial nebudu verejne popravy za toto, tak sa nebude nič diat.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

pavol54
sito
pavol54
sito
Zhabať auto pri nad 1 promile na to môže prísť len čudoúd.

Rodinné auto. Riadi žena aj muž. Muž sa opije a spraví z auta zbraň, vražednú. Dostane za to podmienku rok na rok, rok a pol, prípadne dva. Niekomu nájdu 5 nábojov a dostane 5 rokov natvrdo za nedovolené ozbrojovanie. Niekto za tri konope 15 rokov natvrdo. Nuž čo? Slovenská spravodlivosť. Ak ten čudoúd zhabe auto, rodinné, tak rodina si môže zohnať kolobežky. Celá bude trpieť za manželovu, otcovu hlúposť, prešľap cez čiaru.

Osobne by som bol nad 1 promile vždy za podmienečný trest, päť rokov na päťdesiat rokov. Pokiaľ by si počas tých päťdesiatich rokov znova sadal za volant pod vplyvom alkoholu akéhokoľvek množstva alkoholu, sadal by si za volant aj s batohom 5 rokov natvrdo. Každého vec. Ak ba sa mu to stalo aj druhý krát po odsedení si piatich rokov. potom doživotne zobrať vodičák. Samozrejme, že skalní k hodu alkoholu, tí by to mali uprdele, ako to majú aj teraz. Čo s takými?
rovnako aj za vysoký finančný trest by trpela rodina, ak by išiel do basy, nemal príjem podľa určitého štandardu, aj vtedy by trpela rodina
Rodina?



Ono sa hovorí, že každá minca má dve strany lub a líc. Všetko má istú toleranciu +/-.

Mínus pre rodinu bolo, je ta nameraná 1 promila. Plus je pre rodinu, že nepôjde na rok do basy podľa súčasnej právnej normy, a každý deň mu, živiteľovi rodiny pripomenúť, aby auto nemenil na zbraň, vražednú. Či dedeček nezabíjal, nevraždil? Alebo vnúčence povedia dedovi, dedo neboj sa, len si vypi, ožer sa. A ak niekoho zabiješ, my povieme, že sa nám zníži životný štandart a svet, ľudia ti to odpustia. Na tej Zochovej nebolo tvoje dieťa ani vnúča, že? Takže ty môžeš odpustiť, že? Keď vyšiel z auta, vraj viete kto som ja! Teraz vraj ľutuje, omlúva sa. Tak mu má byť odpustené, on to nechcel, že? Šak slopal so synom, teda rodinou, teda jedným členom rodiny. A ostatným členom tým znížil ich životný štandart, že?

ak si si nevšimol tak z mojich príspevkov je zrejmé že som asi najtvrdší odporca alkoholu za volantom ak niekto spochybnil auto že patrí rodine nemôže byť trest tak to bola moja reakcia že spochybniť sa dá všetko. inak nech si pýta teplákovú bundu že mu je zima v base a nech nekecá že si niečo spraví
Všimol, ale ja som neodpisoval na to, čo som si všimol. Odpovedal som na to, čo som čítal.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

mari2x

Trošku nerozumiem ako pri odbere krvi zistia množstvo požitého alkoholu
A ako lekári zistia, koľko plazmy je v krvi. Vraví ti niečo centrifuga? Odoberú 10ml krvi - v nej je rozpustený alkohol - v uzatvorenej skúmavke to dajú do centrifugy- roztočia a o chvíľu majú všetko pekne rozdelené. Alkohol je ľahší ako plazma, tá je ľahšia ako krvinky. A stačí len na skúmavke odčítať hodnotu - a majú to - prepočítajú na 1L krvi.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
mari2x

Trošku nerozumiem ako pri odbere krvi zistia množstvo požitého alkoholu
A ako lekári zistia, koľko plazmy je v krvi. Vraví ti niečo centrifuga? Odoberú 10ml krvi - v nej je rozpustený alkohol - v uzatvorenej skúmavke to dajú do centrifugy- roztočia a o chvíľu majú všetko pekne rozdelené. Alkohol je ľahší ako plazma, tá je ľahšia ako krvinky. A stačí len na skúmavke odčítať hodnotu - a majú to - prepočítajú na 1L krvi.
lenže on sa pýta na množstvo požitého alkoholu a ty odpovedáš hodnotu pri odbere. Odpoveď. Jedine z labáku pretože u priemerného chlapa pokiaľ ma prax neklame sme orientačne rátali spálenie 1 promile za hodinu, takže z dychu po hodine opakovane vyjde koľko mal keď pil, ak prizná dobu.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

1 promile za 1 hodinu sa mi zdá moc, lebo 3 promile za 3 hodiny veru nespáliš...
Okrem toho alkohol z krvi neubúda lineárne...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

milo01138
pavol54
misoft
mari2x

Trošku nerozumiem ako pri odbere krvi zistia množstvo požitého alkoholu
..... prepočítajú na 1L krvi.
lenže on sa pýta na množstvo požitého alkoholu a ty odpovedáš hodnotu pri odbere. Odpoveď. Jedine z labáku pretože u priemerného chlapa pokiaľ ma prax neklame sme orientačne rátali spálenie 1 promile za hodinu, takže z dychu po hodine opakovane vyjde koľko mal keď pil, ak prizná dobu.
Ja si pre spalovanie = neutralizácia v pečeni u mužov pamätám 0,15 až 0,17.
Môže byť aj tak , ja som vylovil niečo z pamäti spred 30 rokov kedy som to potreboval vedieť. Ale v každom prípade by konzument alkoholu mal vedieť, kedy môže ísť vykonávať činnosti kde je alkohol neprípustný
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
.................Ale v každom prípade by konzument alkoholu mal vedieť, kedy môže ísť vykonávať činnosti kde je alkohol neprípustný
Práve toto je dôležité! Lenže konzument vie, že mu chlastanie robí "dobre", má náladičku, je nepremožiteľný a hotový Rambo reznutý s Fittipaldim -a potom len čítame tie správy, kde kadejaký oný rozbil, zranil, zabil! Pokiaľ by rozbil, zranil, zabil SEBA - jeho rodina síce bude oplakávať, ale spoločnosť sa takto (jeho pričinením) zbaví potenciálneho nebezpečenstva v budúcnosti. Ožranov za volantov nie je vôbec potrebné ľutovať, že dostal (pre neho) vysoký trest.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ešte raz sa budem opakovať.
Túto nehodu nespôsobil alkohol. Koľko vodičov autobusov odjazdilo celú šichtu a potom nafúkali kľudne 2,5 - 3 promile a nič nespôsobili?
Neobhajujem alkohol za volantom a po pití sa ráno opakovane testujem...
To, že mal v krvi alkohol by mala byť akurát "priťažujúca" okolnosť. Nie ako u vrážd úmyselných, kde sa to "choro" vníma častokrát ako zľahčujúca okolnosť.
1,6 promile je málo na to, aby nevidel, že tachometer ukazuje namiesto 50 - 150.
Takéto hovado by zabilo aj triezve, nakoľko jazdil takto neopatrne stále, bola to len otázka času.

PS: práve čítam, že od policajtov žiadal zbraň, že sa chce zastreliť...
Prečo to už neurobil???
Však každá takáto sviňa má viacero zbraní.
Ten, kto o samovražde hovorí je sráč a nechce ju spáchať.
Škoda, že mu ju nedali s prázdnym zásobníkom, či by to stlačil...
Naposledy upravil Nandrolon : 06.10.22 at 18:05
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandy - teraz dávajú - on okrem chľastu mal v sebe i omamné látky a tých 1,69‰ - to len nafúkal, ale po odbere mu zistili skoro 2‰ - teda stredný stupeň opilosti.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Ešte raz sa budem opakovať.
Túto nehodu nespôsobil alkohol. Koľko vodičov autobusov odjazdilo celú šichtu a potom nafúkali kľudne 2,5 - 3 promile a nič nespôsobili?
Neobhajujem alkohol za volantom a po pití sa ráno opakovane testujem...
To, že mal v krvi alkohol by mala byť akurát "priťažujúca" okolnosť. Nie ako u vrážd úmyselných, kde sa to "choro" vníma častokrát ako zľahčujúca okolnosť.
1,6 promile je málo na to, aby nevidel, že tachometer ukazuje namiesto 50 - 150.
Takéto hovado by zabilo aj triezve, nakoľko jazdil takto neopatrne stále, bola to len otázka času.

PS: práve čítam, že od policajtov žiadal zbraň, že sa chce zastreliť...
Prečo to už neurobil???
Však každá takáto sviňa má viacero zbraní.
Ten, kto o samovražde hovorí je sráč a nechce ju spáchať.
Škoda, že mu ju nedali s prázdnym zásobníkom, či by to stlačil...
mal som na ROTke vojaka čo stále o samovražde tak som povedal veliteľovi pred nastúpenou jednotkou nech dajú dozornému žiletku a povraz aby si vybral. prestalo to (i keď mi nebolo všetko jedno čo ak. to by bol prieser). Tiež si myslím že hrá divadielko na city
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tak, a je na slobode.
Som zvedavý či budem zajtra ráno čítať, že je mŕtvy. Má jedinečnú príležitosť to sám a dobrovoľne ukončiť, držím palce!
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať