Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Vytiahol som si zo schránky šek na výplatu - nájomné za prenajatú pôdu. Skoro som sa zrebril zo schodov.
Nájomné za rok 2021 - 24,74€ za 18312m2 - teda za 1m2 je suma 0,00135€ - teda 1 tisícina €. Pritom z tej pôdy majú tisícové zisky.
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Vytiahol som si zo schránky šek na výplatu - nájomné za prenajatú pôdu. Skoro som sa zrebril zo schodov.
Nájomné za rok 2021 - 24,74€ za 18312m2 - teda za 1m2 je suma 0,00135€ - teda 1 tisícina €. Pritom z tej pôdy majú tisícové zisky.
chceš aj ty tisícové zisky? Zober motyku, rýľ, hrable a ten 1,8 ha si daj vykolíkovať. Ak nechceš rýžovať a chceš sa strapňovať pokračuj. Nájomné musí byť stanovené podľa bonity pôdy. Tak tu nevyplakávaj nalistuj zákony a požaduj od užívateľa vyplatenie podľa zákona. Inak toľko som dostal za 20 árov ktorú užíva iný poľnohospodár.
6 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

prečo v Poľsku môžu byť vianočné trhy, bez rúšok a u nás nie?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

lebo u nás zrušili aj vianočné trhy
1 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

marleau
prečo v Poľsku môžu byť vianočné trhy, bez rúšok a u nás nie?
Lebo poliaci sa uz na prikazy EU vyprdli. Povedali ze radsej odidu z EU, a tak im EU uctuje denne pokuty A uz vobec nebadam, zeby moji polski priatelia riesili nejaku pandemiu.

https://www.topky.sk/cl/10/2219899/S...-SaGYXbfZCBnQg
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

príkazy eu....pánabeka....
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
príkazy eu....pánabeka....
Nahraď slovo "príkaz" slovom "smernica" a sme doma...

Sorry, ale keď smernica (príkaz) bláznov z EU má vyššiu moc ako ústava, tak čo je to ?
Veď tie smernice sú v podstate fakt príkazom...lebo ak ich štáty nesplnia, tak príde adekvátne opatrenie....napríklad pokutičky.
2 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

bjuty smis
príkazy eu....pánabeka....
chces sa natahovat na slovickach? tak potom aj nie pokuty ... ale sankcie ... znie to lepsie?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
príkazy eu....pánabeka....
Nahraď slovo "príkaz" slovom "smernica" a sme doma...

Sorry, ale keď smernica (príkaz) bláznov z EU má vyššiu moc ako ústava, tak čo je to ?
Veď tie smernice sú v podstate fakt príkazom...lebo ak ich štáty nesplnia, tak príde adekvátne opatrenie....napríklad pokutičky.
a ktorá smernica , na ktorú sa poliaci vyprdli teda vraví o vianočných trhoch s rúškami ?
1 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Keď už sa tu často spomínajú smernice, tak kuk https://european-union.europa.eu/ins...legislation_sk
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
a ktorá smernica , na ktorú sa poliaci vyprdli teda vraví o vianočných trhoch s rúškami ?
Neserondi ma...predsa ja vravím vo všeobecnosti o smerniciach.
...a nejakých poliakov mám vieš kde...asi tam, kde aj čechov.
0 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Kvaka
bjuty smis
Kvaka
Kúp si lepšie okuliare.))
takže ? alebo si len vymýšlaš..??..
Ja uvítam, keby ľudia nemuseli googliť, keby to na nich vyskakovalo z médií tak, ako si napísal o tom očkovaní.
Nevyskakuje to z médií?.Ja mám pocit že médiá už absolutne nič okrem covidu nedávajú,narobili takú paniku že až.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Niekedy by sa pri tých médiách dalo pomaly uvažovať aj o šírení poplašnej správy.
https://www.lewik.org/term/1353/sire...trestny-zakon/
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

odeetta
misoft
Vytiahol som si zo schránky šek na výplatu - nájomné za prenajatú pôdu. Skoro som sa zrebril zo schodov.
Nájomné za rok 2021 - 24,74€ za 18312m2 - teda za 1m2 je suma 0,00135€ - teda 1 tisícina €. Pritom z tej pôdy majú tisícové zisky.
To si bud zle opísal, alebo to máš nejakú kamenistú lúku
pred 10 rokmi , pri žitnom ostrove bolo okolo 25 hal / m2 - predajná cena do 8 Skk
dnes sa kupuje cca 7000,-eur za ha, inak euro mena je viac ako 10 rokov
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

BXLmiami
Kvaka
bjuty smis
Kvaka
Kúp si lepšie okuliare.))
takže ? alebo si len vymýšlaš..??..
Ja uvítam, keby ľudia nemuseli googliť, keby to na nich vyskakovalo z médií tak, ako si napísal o tom očkovaní.
Nevyskakuje to z médií?.Ja mám pocit že médiá už absolutne nič okrem covidu nedávajú,narobili takú paniku že až.
Presne, paniku narobili a stále robia, nielen médiá. Preto som písala, aby sa aspoň na porade nestrašilo. To, čo nevyskakuje z médií, na rozdiel od kovidu a očkovania, to sú najviac potrebné rady a pokyny, čo robiť, keď niekto ochorie, to som písala, pozri príspevky dozadu, kde som reagovala na bjutyho. On mi pripol linky z googlu, ale to sú stránky MZ, ˇUvz a pod. takže tie sa dohľadávajú. Nevyskakujú rady, iba covid a očko, keď otvorím akékoľvek médium.
6 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Prepáč,ale nedá sa nereagovať ked človek vidí čo píšete a pracuje v zdravotníctve.A ver mi že nestraším.
2 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Švýcaři v referendu schválili zachování covidových certifikátů

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranic...zahranicni_jhr
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Nákupná horúčka! Slovákov vyhnal lockdown za hranice, peniaze míňajú u susedov
https://www.dnes24.sk/nakupna-horuck...5fGLCFPpq37ycM
0 1
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Čo ma dnes potešilo? Že si môžem ísť dať do svojej obľúbenej reštaurácie, kde sa nefajčí a nemajú tam prístup smradľavé psiská moju obľúbenú večeru, dobré pivko-dve tri-päť....
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Po dlhej dobe som bol vonku - ten pocit dýchať čistý čerstvý vzduch - na nezaplatenie.....
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať