Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

misoft
veronikasad
misoft
Nandrolon
Misoft, nemyslíš to náhodou tak, že bola na klasickej a počaj jej priebehu si ju zmenila na pandemickú?
Podľa mňa to u SP bude správne.
Nie - od 15.11. len pandemická... Ale bude volať na SP, ako to vypočítali - možno len nejaký preklep, alebo niekto zle vypočítal....
Ak sa neozve... bude to mať, ako poslali, ak sa ozve - musia prepočítať, opraviť, vydať vyjadrenie, vysvetlenie. A potom bude múdrejšia...
V čom je problém ? Pandemické nemocenské je iné ako riadne nemocenské od 11. dna pri predch. PN ?
Dátumy.... počet dní.... nesedia.
aké dátumy ? Uveď obdobie prvej a druhej PN.
Dnes som zrovna riesila jedného zamestnanca - do dochádzky mi dal zamestnávatel iný dátum ako nahlásil lekár do SP. Vrrr. Musím robiť opravné výkazy. Zrejme nárok na pandemické nemocenské je až od dátumu potvrdenia pozitívneho PCR testu.
Dátumy konzultuj s lekárom, ktorý PN nahlasoval do SP.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

veronikasad
misoft
veronikasad
misoft
Nandrolon
Misoft, nemyslíš to náhodou tak, že bola na klasickej a počaj jej priebehu si ju zmenila na pandemickú?
Podľa mňa to u SP bude správne.
Nie - od 15.11. len pandemická... Ale bude volať na SP, ako to vypočítali - možno len nejaký preklep, alebo niekto zle vypočítal....
Ak sa neozve... bude to mať, ako poslali, ak sa ozve - musia prepočítať, opraviť, vydať vyjadrenie, vysvetlenie. A potom bude múdrejšia...
V čom je problém ? Pandemické nemocenské je iné ako riadne nemocenské od 11. dna pri predch. PN ?
Dátumy.... počet dní.... nesedia.
aké dátumy ? Uveď obdobie prvej a druhej PN
Prvú som nesledoval, ale druhá (pandemická) od 15.11. a trvá (skrz tie pľúca) a v papieri je 25.11. Asi preklep, lebo potvrdenie od lekára má 15.11. - ale uvidíme v pondelok, teraz sa jej nedá dovolať, furt obsadené (majú toho asi vyše hlavy).
To sa vyrieši, prípadne zabehne do pobočky SP (keď pôjde na kontrolu na pľúcne - toľko zvládne).
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

misoft
veronikasad
misoft
veronikasad
misoft
Nandrolon
Misoft, nemyslíš to náhodou tak, že bola na klasickej a počaj jej priebehu si ju zmenila na pandemickú?
Podľa mňa to u SP bude správne.
Nie - od 15.11. len pandemická... Ale bude volať na SP, ako to vypočítali - možno len nejaký preklep, alebo niekto zle vypočítal....
Ak sa neozve... bude to mať, ako poslali, ak sa ozve - musia prepočítať, opraviť, vydať vyjadrenie, vysvetlenie. A potom bude múdrejšia...
V čom je problém ? Pandemické nemocenské je iné ako riadne nemocenské od 11. dna pri predch. PN ?
Dátumy.... počet dní.... nesedia.
aké dátumy ? Uveď obdobie prvej a druhej PN
Prvú som nesledoval, ale druhá (pandemická) od 15.11. a trvá (skrz tie pľúca) a v papieri je 25.11. Asi preklep, lebo potvrdenie od lekára má 15.11. - ale uvidíme v pondelok, teraz sa jej nedá dovolať, furt obsadené (majú toho asi vyše hlavy).
To sa vyrieši, prípadne zabehne do pobočky SP (keď pôjde na kontrolu na pľúcne - toľko zvládne).
Konzultuj s lekárom s akým dátumom poslal PN do SP. Ak uviedol správny dátum, treba podať písomné odvolanie, telefonicky ani osobne nič v SP nevyrieši.
Inak, zamestnávatel (mzdárka) vie pozrieť cez elektronickú pobočku s akým dátumom je nahlásená PN v SP.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Od lekára 15.11. a opýta sa mzdového (i keď tam tiež posielala kópiu žiadosti).... bude riešiť v PO (v PI u nás na úrade už poobede majú PADLA ). Potom sa ozvem, až bude niečo nové....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

misoft
Od lekára 15.11. a opýta sa mzdového (i keď tam tiež posielala kópiu žiadosti).... bude riešiť v PO (v PI u nás na úrade už poobede majú PADLA ). Potom sa ozvem, až bude niečo nové....
Má určite na kopii PN-ky potvrdené, že ide o pandemickú PN ? Akú žiadosť posielala zamestnávatelovi ? Žiadosť o náhradu príjmu ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Všade Pandemická, žiadosť zaslaná o vyplatenie PANDEMICKEJ.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

misoft
Všade Pandemická, žiadosť zaslaná o vyplatenie PANDEMICKEJ.
kopiu tej, čo posielala elektronicky cez stránku socpoist.sk do SP ?

Okolo 13-teho by mala dostať nemocenské do SP, počkaj na sumu a potom to rieš. Dátum ako som písala vyššie, môže overiť mzdárka cez elektronickú pobočku SP.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

PN našťastie riešim raz za pár rokov. Neviem či sa údaje z PN nahadzujú do systému ručne, alebo to lekár posiela už elektronicky?
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Inak jupííí, pred chvíľou som sa pýtala aká je na ambulancii situácia s covidom. Z pohľadu jednej konkrétnej ambulancie lepšia a tento týždeň už citeľnejšie. No zároveň bolo povedané, že tí, ktorí to majú tak majú ťažší priebeh.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jarka 1
PN našťastie riešim raz za pár rokov. Neviem či sa údaje z PN nahadzujú do systému ručne, alebo to lekár posiela už elektronicky?
Urcite PN-ky ešte vystavuje "papierovo" a nosí osobne alebo posiela poštou. Elektronicky to má fungovať až po novele zákona o SP, tuším "cvične" od 1.4.2022, cez NCZI
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Veronika ďakujem. Tak potom sa nedá vylúčiť, že pracovníčka sa iba omylom preklepla a namiesto 15. napísala 25. Po oprave PN určite doplatia.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jarka 1
Inak jupííí, pred chvíľou som sa pýtala aká je na ambulancii situácia s covidom. Z pohľadu jednej konkrétnej ambulancie lepšia a tento týždeň už citeľnejšie. No zároveň bolo povedané, že tí, ktorí to majú tak majú ťažší priebeh.
U nás (PD) sa to bohužial nedá povedať, aj keď som nezisťovala v žiadnej ambulancii. Každý deň cez 200 nových PCR pozitívnych testov v okrese, dnes sme na druhom mieste za BA.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jarka 1
Veronika ďakujem. Tak potom sa nedá vylúčiť, že pracovníčka sa iba omylom preklepla a namiesto 15. napísala 25. Po oprave PN určite doplatia.
Može byť preklep pri písaní Rozhodnutia, treba dátum preveriť v elektronickej pobočke.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Čo si myslíte o tomto?
Lekár bude môcť dieťa ošetriť priamo v škole či škôlke, rozhodli poslanci

https://www.ta3.com/clanok/220794/le...hodli-poslanci
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

korela
Čo si myslíte o tomto?
Lekár bude môcť dieťa ošetriť priamo v škole či škôlke, rozhodli poslanci

https://www.ta3.com/clanok/220794/le...hodli-poslanci
V zahranici bezna prax. Skoly maju minimalne zdravotnu sestru, ktora riesi zdravotne problemy deti v skole.
Osobne si myslim, ze ovela lepsie ako prax teraz, ked je dietatu zle, volaju rodica, aby prisiel po neho a az ten riesi lekara. Skorsie osetrenie kvalifikovnym personalom moze pomoct.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

korela
Čo si myslíte o tomto?
Lekár bude môcť dieťa ošetriť priamo v škole či škôlke, rozhodli poslanci

https://www.ta3.com/clanok/220794/le...hodli-poslanci
Co si o tom mam mysliet? NIC. Suhlas im nedam a nech skusia ... v tom som nekompromisna oko za oko, zub za zub
1 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

ivka70
.., ked je dietatu zle, volaju rodica, aby prisiel po neho a az ten riesi lekara.
A tak nech to zostane, mam svojich lekarov, na mna ani na moje dieta hoc kto sahat nebude!
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

ivka70
korela
Čo si myslíte o tomto?
Lekár bude môcť dieťa ošetriť priamo v škole či škôlke, rozhodli poslanci

https://www.ta3.com/clanok/220794/le...hodli-poslanci
V zahranici bezna prax. Skoly maju minimalne zdravotnu sestru, ktora riesi zdravotne problemy deti v skole.
Osobne si myslim, ze ovela lepsie ako prax teraz, ked je dietatu zle, volaju rodica, aby prisiel po neho a az ten riesi lekara. Skorsie osetrenie kvalifikovnym personalom moze pomoct.
Mali sme na ZŠ aj na strednej škole zubára v budove školy. Nevnímam to vôbec ako novinku. Išlo však o stálu ambulanciu. Robili sa tam hromadné preventívky a aj ošetrenia.
Nešlo však o klasickú detskú ambulanciu pediatra. Ak sa stalo niečo našim deťom, tak rodičom zavolali. Iba raz prišlo k úrazu, pre istotu učiteľka neutrela dieťa ani od krvi.
Očkovali nás na 1. st. v triede, pekne do tielok a zástupu a išlo sa.
.
Tu som sa však pozastavila nad "Legislatíva precizuje aj informovaný súhlas zákonného zástupcu dieťaťa či žiaka alebo zástupcu zariadenia, ktorý sa bude vyžadovať na poskytnutie starostlivosti. Má sa tak predísť poskytovaniu starostlivosti bez vedomia zákonného zástupcu žiaka či zariadenia. Zdravotník bude tiež povinný viesť zdravotnú dokumentáciu v rozsahu poskytnutej zdravotnej starostlivosti. Dohľad bude vykonávať Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, uložiť bude môcť aj pokuty. Účinnosť má novela nadobudnúť od 15. januára 2022."

Vieme aká je doba, 30 r. to nikomu nechýbalo, a zákonný zástupca školy musí aj tak v prípade potreby náhlej príhody privolať záchranu. Zaujímalo by ma. či sa z zákone hneď aj všetko do detailu špecifikuje. Nie je starostlivosť ako starostlivosť, a štát by nemal suplovať rodiča.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak aktuálne info: mojej 3/4 kolegyňa dala jej číslo - zavolala, po 10´zvonení sa spojila a potom som len počul ako sa dohadujú. A výsledok?
Pri zadávaní dátumov sa v SP pomýlili (preklep) a preto miesto 15 napísali 25 - porovnávali to s doručenými e-mailami a systémom - a (akurát pred 5´dokecala) jej odkázali - rozhodnutie má ignorovať, bude doručené nové.ň
Ľudská chyba - povedali... ale keby sa neozvala - tak by ušetrili 100€ (tie by jej zamestnávateľ nevyplatil v žiadnom prípade).

Takže sa to vyjasnilo.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Jarka 1
PN našťastie riešim raz za pár rokov. Neviem či sa údaje z PN nahadzujú do systému ručne, alebo to lekár posiela už elektronicky?
Jarka, ešte lekár dáva "kladenku" ručne......až budúci rok majú posielať elektronicky....
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať