Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Jeden diskutujúci v tomto zmysle bojuje s ostatnými. Aj za socíka boli redaktormi ľudia bez žurnalistiky, ale aspoň mali za sebou vyštudovaný niektorý humanitný smer, históriu a pod., a hlavne gymnázium, pretože podľa mňa všeobecné vzdelanie potom prakticky končí základnou školou. Priemyslovky sú založené na odbornosti.
Kedysi boli zaradené aj na nich humanitné predmety, ale všetko sa pomaly vypúšťa v mene znižovania úrovne vzdelávania.
Čo ma ešte viac udivilo, že robí vedúceho odd. domáceho spravodajstva. Takže čo chce, to do sveta vypustí, a čo nie, zadrží. V horšom prípade dá "dobrú" tému napísať tomu najslabšiemu. A ak to ešte vyhovuje aj šéfovi, tak ...
To v diskusii oponujúcim nenapadlo. A že slovo má silu hromu, vie asi každý človek.
Je však tiež isté, že technik nadaný pre písanie vždy lepšie uchopí technickú tému ako 10 žurnalistov pokope.
(Vincoureková zobrala do Markízy iba jedného človeka s IQ pod 140, vysvetľovala prečo.)
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
1. Článok mám zamknutý...
2. Nie som právnik...nevyjadrujem sa k problematike.
Na trestné právo mám kámošov...teda, ak by som potreboval ich služby.
3. Výmenu žiarovky zvládnem aj sám...zložitejšie vecičky elektrického rázu dostáva za úlohu zať. Nepotrebujem k tomu elektrikára zo SMEčky.
Krajská prokuratúra v Nitre však po preskúmaní spisu 16. novembra stíhanie pre pytliactvo zrušila. „Uznesenie o začatí trestného stíhania považujem za nezákonné,“ rozhodol jej šéf Ivan Mandalov.

Za hlavnú nezákonnosť označil postup vyšetrovateľa, ktorý na pytliactvo použil prísnejšiu právnu kvalifikáciu. Vzťahuje sa na trestné činy spáchané so zbraňou.

Trestný zákon v takom prípade umožňuje uložiť vyšší trest. Prísnejšia kvalifikácia zároveň už umožňuje polícii odpočúvať či nahrávať skrytou kamerou.

Prokurátor Mandalov však napísal, že trestný čin so zbraňou prichádza do úvahy, iba ak išlo o „útok proti telu“, teda proti osobe, telesnej integrite človeka a „rozhodne nie proti telu zvieraťa“.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Ako rozhodli súdy

Spomínaný argument už označil za nesprávny policajný prezident Štefan Hamran.

„Prokuratúra sa odvolala na nejaký judikát zo 70. rokov. Naši vyšetrovatelia však našli asi 15 judikátov z rokov 2003 až 2017, kde sú zadefinované trestné činy spáchané so zbraňou proti zvieraťu. Dnes má už zviera úplne iný status: nie je to vec, ale živý tvor,“ povedal Hamran pre portál aktuality.sk 6. decembra.



Bez povolenia a zakázaným spôsobom lovil zver a čin spáchal závažnejším spôsobom konania – so zbraňou.„

Miriam Manová, sudkyňa

SME má dve rozhodnutia súdov, v ktorých pytliakov posudzovali podľa prísnejšieho ustanovenia za útok so zbraňou.

Okresný súd Bánovce nad Bebravou v auguste 2018 uznal za vinného pytliaka, ktorý na lov diviny používal drôtené oká a guľovnicu s tlmičom. „Bez povolenia a zakázaným spôsobom lovil zver a čin spáchal závažnejším spôsobom konania – so zbraňou,“ píše v rozhodnutí sudkyňa Miriam Manová.

Muža uznala za vinného aj z nedovoleného ozbrojovania, keďže guľovnicu, aj so strelivom, mal doma načierno. Dostal tri roky podmienečne.

V apríli 2014 Okresný súd v Lučenci uznal za vinných dvoch mužov, ktorí v čase zákazu ulovili guľovnicami troch diviakov. Obaja dostali podmienku.

Sudca Stanislav Galovič napísal, že sa pytliactva tiež dopustili závažnejším spôsobom konania. Obe guľovnice prepadli štátu.
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

tu naozaj nejde o to, aké ma autor vzdelanie
0 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No asi nejde.Bábkoherečka šéfuje IT-tak to aj vyzerá celé,Obuvník a kaderník školstvu,tak prečo by mal vadiť nejaký elektrikár v pozícii redaktora.No nie?
4 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Inak ked si to tak čítam,tuším sme sa dopracovali zase k vláde robotníckej triedy.Tak načo vzdelanie. :-000
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

BXLmiami
No asi nejde.Bábkoherečka šéfuje IT-tak to aj vyzerá celé,Obuvník a kaderník školstvu,tak prečo by mal vadiť nejaký elektrikár v pozícii redaktora.No nie?
to je argument na kroky krajského prokurátora v nr ?
preto to tu tak celé vyzerá ?

ty si to pochopila, že sa tu teraz bavíme o vzdelaní ?
0 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

To predošlé som nečítala,takže ano.Ale v podstate je to jedno,pretože ja si myslím,že je neprípustné aby niekto riešil rozhodnutie krajského prkurátora ktorý sa v paragrafoch určite vyzná lepšie ako ja.Tiež nie som rada,ked sa mi dopráce motá z medicínskeho hľadiska laik.Ako vravel Werich-ten umí to a ten zas tohle a spolu udeláme moc.
A prípadne moc zmätkov,ako je denne vidieť v TV. :-00 To ked tí ľudia sa motajú do toho čo nevedia>
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

BXLmiami
To predošlé som nečítala,takže ano.Ale v podstate je to jedno,pretože ja si myslím,že je neprípustné aby niekto riešil rozhodnutie krajského prkurátora ktorý sa v paragrafoch určite vyzná lepšie ako ja.Tiež nie som rada,ked sa mi dopráce motá z medicínskeho hľadiska laik.Ako vravel Werich-ten umí to a ten zas tohle a spolu udeláme moc.
A prípadne moc zmätkov,ako je denne vidieť v TV. :-00 To ked tí ľudia sa motajú do toho čo nevedia>
sa vôbec čudujem, že je možnosť odvolať sa proti rozhodnutiu...podať sťažnosť
však ked raz rozhodol.....čo to má čo plebs a novinári riešiť
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No ano,prečo to majú riešiť novinári-napriklad elektrikár a tak.Táto doba je chorá.Nech sa odvolajú a z paragrafov niečo vyplynie a nemusí to byť tak ako chcú nedoukovia.Nech je to podľa zákona.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

mafia by to lepšie nepovedala

ešte novinárov úplne zrušiť.....čo sa majú starať do cudzích vecí...však sa môže poškodený vždy odvolať...teda zatiaľ.....však ako správne píšeš,:

" je neprípustné aby niekto riešil rozhodnutie krajského prkurátora ktorý sa v paragrafoch určite vyzná "

trnka sa vyznal ? kováčik ? jankovská ? a tá ostatná ficová tlupa, čo sedí po áreštoch, alebo čaká na súd ?
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Nevestička už má napečené, stromček vysvietený, sviatky môžu byť.
DSCF2948.JPG  
DSCF2950.JPG  
DSCF2949.JPG  
DSCF2952.JPG  
DSCF2951.JPG  

DSCF2953.JPG  
1/1
10 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

To som ale nepovedala.Pokiaľ má byť spravodlivosť tak podľa spravodlivosti objektívnej podľa zákona a nie že všeobecne médiá usúdia a vyfabulujú si a predložia verejnosti.Na toto presne doplatilo zdravotníctvo a škaredo.Ale odbočila som.Trnka,Kováčik Jankovská nech sa zodpovedajú a nech sú súdení.A nech je súdený aj Puškár,ak treba tak Kiska-jednoducho zákon platí pre každého a každý má nárok na spravodlivý proces.Každý.A nie na predhodenie verejnosti aj s deťmi a príbuznými.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
trnka sa vyznal ? kováčik ? jankovská ? a tá ostatná ficová tlupa, čo sedí po áreštoch, alebo čaká na súd ?
Samozrejme, že sa vyznali...tomu ver a dám ti to aj písomne.
Harabín je jeden z najlepších (ak nie najlepší) právnikov na Slovensku. No čo z toho, keď jeho morálny kredit je nižší ako posledného cigána, ktorého odsúdil ?
Takže aj tí vyššie menovaní sa vyznali, no správali sa ako Harabín.

Myslíš tú tlupu, čo jeden jediný jedinec, tzv. kajúcnik poslal do ťurmy ?
Myslíš tú tlupu, z ktorých už pár prepustili kvôli nedostatku dôkazov ( výmysly Makoa nerátajme ako dôkaz) ?
Naposledy upravil buchač : 21.12.21 at 12:18
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
trnka sa vyznal ? kováčik ? jankovská ? a tá ostatná ficová tlupa, čo sedí po áreštoch, alebo čaká na súd ?
Samozrejme, že sa vyznali...tomu ver a dám ti to aj písomne.
Harabín je jeden z najlepších (ak nie najlepší) právnikov na Slovensku. No čo z toho, keď jeho morálny kredit je nižší ako posledného cigána, ktorého odsúdil ?
Takže aj tí vyššie menovaní sa vyznali, no správali sa ako Harabín.

Myslíš tú tlupu, čo jeden jediný jedinec, tzv. kajúcnik poslal do ťurmy ?
Myslíš tú tlupu, z ktorých už pár prepustili kvôli nedostatku dôkazov ( výmysly Makoa nerátajme ako dôkaz) ?
hej
preto nesúhlasím, že sa nemôžeš odvolať, dokonca je neprípustne ich riešiť, ako píše ...

a akú tlupu poslal jeden jediný kajucník do basy ?
nie je ti blbé citovať ficové klamstvá ??
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

BXLmiami
To som ale nepovedala.Pokiaľ má byť spravodlivosť tak podľa spravodlivosti objektívnej podľa zákona a nie že všeobecne médiá usúdia a vyfabulujú si a predložia verejnosti.Na toto presne doplatilo zdravotníctvo a škaredo.Ale odbočila som.Trnka,Kováčik Jankovská nech sa zodpovedajú a nech sú súdení.A nech je súdený aj Puškár,ak treba tak Kiska-jednoducho zákon platí pre každého a každý má nárok na spravodlivý proces.Každý.A nie na predhodenie verejnosti aj s deťmi a príbuznými.
a kde tam vidíš čokoľvek, čo nie je podľa zákona ?
aká fabulácia tam je ?

ale ok...písal to " elektrikár "
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
preto nesúhlasím, že sa nemôžeš odvolať, dokonca je neprípustne ich riešiť, ako píše ...
a akú tlupu poslal jeden jediný kajucník do basy ?
Ty si právnik, že nesúhlasíš s tým alebo oným ?
Ale šak môžeš, len ten nesúhlas si môžeš dať za klobúk.

Mako ? Ten chlapec je festovné číslo...nech ti o ňom povedia niečo tí, čo ho poznajú osobne.
Jáááj...ty takých nepoznáš ? Ale ja veru hej...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
preto nesúhlasím, že sa nemôžeš odvolať, dokonca je neprípustne ich riešiť, ako píše ...
a akú tlupu poslal jeden jediný kajucník do basy ?
Ty si právnik, že nesúhlasíš s tým alebo oným ?
Ale šak môžeš, len ten nesúhlas si môžeš dať za klobúk.

Mako ? Ten chlapec je festovné číslo...nech ti o ňom povedia niečo tí, čo ho poznajú osobne.
Jáááj...ty takých nepoznáš ? Ale ja veru hej...
poriadne čítaj niť príspevkov, strácaš sa...

ty nepoznáš a nevieš o vyšetrovaní týchto prípadov ani 1/100 z toho, čo ja
tak si to machrovanie s makom nechaj pre jelene ) .....

a teraz teda v klude odpovedaj, akú to tlupu poslal jeden jediný jedinec do basy ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
ty nepoznáš a nevieš o vyšetrovaní týchto prípadov ani 1/100 z toho, čo ja
tak si to machrovanie s makom nechaj pre jelene ) .....
Uhm...určite máš prístup k prísne tajným dokumentom...pche.

To nebolo machrovanie...to bolo konštatovanie.
...a v konštatovaní pokračujem.
Neverím, že by si mal/máš také kontakty, ako mám ja.

Toto ale nemá význam...balada o hovne...aj tak sa nič nevyrieši.
Ak máš potrebu mať za každú cenu pravdu....nuž vyhral si....múdrejší ustúpi.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Obvodná neordinuje a telefón zastupujúcej lekárky neexistuje.Super.
Represálie začínajú,neurologička u nás berie len očkovaných.Žiadny prekonaný ani testovaný.
Keď ju nakazí očkovaný,tak na koho to potom hodí......
2 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať