Zavrieť

Porady

zrušenie ShR

Som evidovany ako SHR A 1,10,2021 som založil aj živnost ale SHR chcem ukoncit ako postupovat ičo aj dič mi ostava
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    https://www.podnikajte.sk/ukoncenie-...ho-rolnika-shr

    Zrušenie činnosti SHR – úplne ukončenie podnikania
    Ak sa SHR rozhodne, že viac už nechce vykonávať poľnohospodársku výrobu, na ktorú mu bolo vydané osvedčenie, môže ju zrušiť (ukončiť). V tejto súvislosti si však musí splniť viaceré povinnosti.

    V prvom rade musí ukončenie svojej činnosti v poľnohospodárskej výrobe osobne ohlásiť príslušnému obecnému alebo mestskému úradu, a to na rovnakom oddelení ako pri zápise (napr. ekonomický úsek) a v zákonnom ustanovenej lehote 15 dní od jej ukončenia. Úradu teda predloží vyplnenú žiadosť o zrušenie osvedčenia SHR (tlačivo žiadosti poskytuje každý príslušný úrad na svojej webovej stránke) a originál vydaného osvedčenia. Následne úrad do 30 dní vydá zrušenie osvedčenia o zápise do evidencie SHR. Vydaním osvedčenia je podnikateľská činnosť SHR ukončená, prípadne dňom, ktorý SHR uviedol ako deň ukončenia priamo v ohlásení. Za ohlásenie ukončenia činnosti v poľnohospodárskej výrobe sa správny poplatok neplatí.

    Zrušením činnosti samostatne hospodáriaceho roľníka natrvalo zaniká jeho oprávnenie podnikať v poľnohospodárskej výrobe.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jasam123 Ičo a dičo mi ostava ak som szčo
    ivka70 a co tym chces povedat? ci to je otazka?
    kn-alka áno, IČO aj DIČ ti ostáva, len nebudeš podnikať na základe osvedčenia SHR ale na základe živnostenského oprávnenia - dokonca ich môžeš mať aj naraz
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.