Zavrieť

Porady

Lokalizačné zariadenie pre seniora

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Máme 80 ročnú seniorku s Alzheimerom, zatiaľ ešte bez dezorientácie a vie trafiť domov... zatiaľ...

Potrebujeme nejaké lokalizačné zariadenie, aby sme vedeli zistiť kde sa nachádza, ak by sa náhodou stratila alebo skôr bola dezorientovaná ( lebo to môže jedného dňa prísť ). Telefón to byť nemôže. Nepočuje a nevie telefonovať tým pádom.

Má pri sebe ten seniorský telefón, ale v 85 % prípadoch ho nepočuje a nezdvihne. Bola som sa informovať u operátora, a vraj jedine ak by mala smartfón, tam je možná taká funkcia - no neviem, či je to len typom telefónu - ale ona každopádne smartfón nebude vedieť ovladáť alebo ho do týždňa zničí.

Hodinky si na ruku nedá, skúšali sme jeden druh, nebude ich nosiť. Čo teraz?

Myslíte, že existuje nejaké zariadenie, ktoré by sa napríklad dalo do jej kabelky a pomohlo by nám to lokalizovať, kde sa nachádza?

Za prípadné rady vopred ďakujem.
L.
Naposledy upravil Leniqa : 06.11.21 at 18:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Exustuju GPS lokalizatory pre seniorov, mozno by pre nu bolo lepsie ako telefon, kedze vola jednym tlacidlom len na predvolene cisla. Len musite zabezpecit, ze ho bude mat so sebou. Napr.
    https://www.mall.sk/gadgety/smartjim...v-100011257946
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Leniqa Dakujem Ivka, vyzera to dobre, idem si to nastudovat a objednam to.
    veronikasad tento typ sa už nepredáva
    buchač Neobjednáš veru, neobjednáš...teda, aspoň z Mallu.
    ivka70 Nechcela som úplne reklamu, keď už vieš, čo hľadať, nájdeš nejaký novší typ.
    Leniqa Ale ved klud, vsimla som si, ze sa nepredava na malle. Ja nepisem, ze to idem objednat cez mall.
    Nasla som nieco v bledo- modrom. Nastudovala som si a idem skusit, aj ked neviem, ci to dobre vypali a nebudu to vyhodene peniaze. Ale @Buchač, nabuchaj mi tu odporucanie na zariadenie, ktore ti funguje z praxe, ako gps lokator pri senioroch. Mas aj ty podobny problem so svojimi rodicmi alebo nejakym inym seniorom? Som zvedava a urcite mi relevatne pomozes. Posli link na zariadenie, ktore pouzivas ty - ci uz pri detoch, senioroch resp. niektori uz maju takto pod dohladom svoje zvierata. A vopred dakujem... tesim sa na zariadenie, ktore sa prave predava na SVK a bude k dispozicii, ked uz, tak uz.. nie? Dakovala.
    buchač Leniqa (Dnes 07:05) Ale @Buchač, nabuchaj mi tu odporucanie na zariadenie, ktore ti funguje z praxe, ako gps lokator pri senioroch. Mas aj ty podobny problem so svojimi rodicmi alebo nejakym inym seniorom? Som zvedava a urcite mi relevatne pomozes. Posli link na zariadenie, ktore pouzivas ty - ci uz pri detoch,
    =================
    Radšej ťa nabúcham osobne a nie aby som sa tu drbal s nejakými gpskami...
    Rodičia alebo svokrovci sú už pá...o vnúčatá nech sa starajú ich rodičia.
    Leniqa Ok, nabúchať ako nabúchať? No tak sedí vec. Kde a kedy? ????
    buchač No počkaj, počkaj...také veci snáď nebudeme prepierať na verejnosti.... Veď by nám ostatní závideli.
    Leniqa Ťažko s tebou. Veď buď zdieľny... sme tu jedna rodina. Čo sa stane na porade, ostane na porade :-)
      zbaliť

    Lokalizačné zariadenie pre seniora

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.