Zavrieť

Porady

Môže zamestnanec odmietnuť oboznámiť sa s pracovným poriadkom zamestnávateľa?

Jeden zamestnanec mi odmietol podpísať oboznámenie s pracovným poriadkom, ktorý vydal zamestnávateľ. Lenže podľa zákonníka práce, ak zamestnávateľ vydá pracovný poriadok, je povinný s ním oboznámiť zamestnanca. Stretol sa už niekto s takýmto prípadom? Lebo ja za 30 rokov praxe teraz prvý raz. Ako by som mal voči takému zamestnancovi postupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Taynee je offline (nepripojený) Taynee

    Som to ja :) Taynee
    Bol s ním oboznámený, len to odmietol podpísať? V tom prípade nech podpíšu dvaja svedkovia, ktorí boli prítomní, že sa so smernicou oboznámil. Nedali ste mu to len prečítať a podpísať, že nie?

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    zze/2001-311/84/4

    Zamestnávateľ si svoju povinnosť splní tým, že zamestnancovi pracovný poriadok sprístupní. Oboznámenie nie je jednostranný úkon a svoju povinnosť si musí splniť aj zamestnanec, aby bol oboznámený.

    Ja by som zamestnancovi napísal upozornenie pre porušenie pracovnej disciplíny neplnením pokynov nadriadených a upozornil ho na možnosť výpovede z dôvodu, že bez oboznámenia sa s pracovným poriadkom nespĺňa predpoklady ustanovené právnymi predpismi na výkon dohodnutej práce.

    Môže zamestnanec odmietnuť oboznámiť sa s pracovným poriadkom zamestnávateľa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.