Zavrieť

Porady

Fakturácia-preprava tovaru do Švajčiarska

Prosím všetkých o pomoc.........Ja som slovenský prepravca, platiteľ DPH, niesom špedičná firma. Vykonam prepravu tovaru zo Slovenska do Švajčiarska. Prosím Vás ako mám túto cestu vyfakturovať???? Viem že to ma byť bez DPH, ale zákazník pre ktorého som to zrealizovala žiada vyfakturovať prepravu - po Slovenské hranice, cez Česko, Nemecko a Švajčiarsko všade zvlášť. Prosím poradte mi. Do teraz som vyfakturovala jednou vetou: Fakturujeme Vám prepravu tovaru zo Slovenska do Švajčiarska podľa zákona o DPH - § 47. A stále to bolo dobre. Teraz odo mňa žiadajú rozdeliť tu fakturu na 4 "cesty". Neviem ako nato pomôžte prosím.............
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Aj keď rozdelíš túto prepravu na desať úsekov a každý budeš faktúrovať zvlášť, stále to bude §47.

    " Fakturujem Vám x-tú etapu prepravy tovaru zo SR do Švajč. v sume ...."

    ingrida je offline (nepripojený) ingrida

    ingrida
    Aj keď rozdelíš túto prepravu na desať úsekov a každý budeš faktúrovať zvlášť, stále to bude §47.

    " Fakturujem Vám x-tú etapu prepravy tovaru zo SR do Švajč. v sume ...."

    Stále nechápem prečo by som tu prepravu mala rozdeľovať na niekoľko úsekov??? Zaujíma ma dôvod prečo to žiadajú???? Doteraz som fakturovala jednou vetou a zrazu bum.......chcu rozdeliť........ Prosím poradte mi prečo??????? Aký je nato dôvod??????? Ďakujem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ingrida
    Aj keď rozdelíš túto prepravu na desať úsekov a každý budeš faktúrovať zvlášť, stále to bude §47.

    " Fakturujem Vám x-tú etapu prepravy tovaru zo SR do Švajč. v sume ...."

    Stále nechápem prečo by som tu prepravu mala rozdeľovať na niekoľko úsekov??? Zaujíma ma dôvod prečo to žiadajú???? Doteraz som fakturovala jednou vetou a zrazu bum.......chcu rozdeliť........ Prosím poradte mi prečo??????? Aký je nato dôvod??????? Ďakujem
    Dôvod hádam uviedol odberateľ, inak by Ti tento problém nebol vznikol. (Možné je aj, že chce ďalej nejaký úsek refakturovať a preto potrebuje mať sumy zvlášť).
    Naposledy upravil Paula : 26.09.06 at 05:36

    ingrida je offline (nepripojený) ingrida

    ingrida
    Dôvod mi neuviedol iba povedal, že to potrebuje mať vyfakturované po krajinách...že jemu to tak bežne fakturujú. Ja fakturujem 2 roky a stále píšem iba jednou vetou : zo Slovenska do Švajčiarska - tak ako som to uviedla vyššie. Trocha ma to zarazilo lebo doposiaľ nikto takúto požiadavku nadal a zrazu príde jedná pani a žiada fakturovať po krajinách tak ma trocha zneistila či to robím dobre. Ale aj tak mi nedá, chcela by som vedieť dôvod...ona mi ho asi nepovie. Fakturuje to niekto po krajinách???? Ozvite sa prosím.....

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    ingrida
    Dôvod mi neuviedol iba povedal, že to potrebuje mať vyfakturované po krajinách...že jemu to tak bežne fakturujú. Ja fakturujem 2 roky a stále píšem iba jednou vetou : zo Slovenska do Švajčiarska - tak ako som to uviedla vyššie. Trocha ma to zarazilo lebo doposiaľ nikto takúto požiadavku nadal a zrazu príde jedná pani a žiada fakturovať po krajinách tak ma trocha zneistila či to robím dobre. Ale aj tak mi nedá, chcela by som vedieť dôvod...ona mi ho asi nepovie. Fakturuje to niekto po krajinách???? Ozvite sa prosím.....
    Iba tá pani vie, prečo to tak chce. Žiaden zákon nezakazuje faktúrovať aj takýmto spôsobom.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ako ste sa dohodli? Fakturuješ podľa ubehnutých km, alebo pevnou sumou? Akurát potrebuješ vedieť km podľa krajín a vypočítaš, pár minút roboty navyše. Náš zákazník, náš pán.

    Fakturácia-preprava tovaru do Švajčiarska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.