Zavrieť

Porady

Nakupovanie od zahraničného dodávateľa bez alebo s DPH?

Viete mi niekto prosím po lopate vysvetliť aký je najvačší rozdiel pri nákupe s alebo bez DPH? Zakladáme eshop, nakupovať budeme kozmetiku a drogériu zo zahraničia. Vďaka!
8 komentárov     zbaliť
veronikasad Budes dobrovoľným platcom DPH?
stibo123 Ak nebudem platcom DPH? Je to do sumy približne 13.000e, nie? V praxi to znamená, že nakúpim zo zahraničia bez DPH, na SVK DPH musím zaplatiť, ale o túto sumu si potom znižujem daňovú povinnosť?
kn-alka najväčší rozdiel? asi to, či si alebo nie si platca DPH
stibo123 Odrazí sa to nejako v cene produktu, či som alebo nie som? Myslím, ak nebudem platca DPH, tak či tak ju na SVK musím zaplatitť, nie? Iba sa mi potom o to znižuje daňová povinnosť, Chápem to správne?
ivka70 a budes viest uctovnictvo alebo si chces uplatnovat pausalne vydavky?
stibo123 som z toho naozaj jeleň Asi mi skôr poradí a poriadne to vysvetlí účtovníčka, že? Alebo, ak máte čas, v krátkosti mi to viete vysvetliť?
kn-alka nedá sa to v krátkosti vysvetliť, sadni si na to s účtovníčkou
stibo123 dakujem veľmi pekne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do naplnenia obratu dovozu, ak sa nestanes dobrovolnym platiteľom DPH na SK, budes nakupovať tovar od zahraničného platitela DPH so zahraničnou sadzbou DPH (zaplatis dodavatelovi tovaru). Ako platitel DPH by si nakúpil (zaplatil) bez DPH a na SK uplatnil samozdanenie. To uz je tema na pokec s uctovnickou, ktora ti to vysvetlí na konkretnom priklade...

    Nakupovanie od zahraničného dodávateľa bez alebo s DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.