Zavrieť

Porady

Chcem vyrábať drevené lampy, potrebujem certifikát?

Chcem vyrábať drevené lampy, potrebujem certifikát? Súčasťou bude aj objímka so žiarovkami.
Vďaka!
8 komentárov     zbaliť
ivka70 aky certifikat mas na mysli?
stibo123 netusim, pridal som do jednej skupiny na predaj lampu co je zavesna na strop z masivu a padla tam na mna otazak - cena a cerifikat
veronikasad Kedze je to elektrické zariadenie, zrejme zo štátnej skúšobne...
ivka70 a preco si sa nespytal tam ,aky certifikat chcu?
inak, ide o elektricke zariadenie .... mas k tomu vzdelanie, zivnost?
stibo123 Mozte mi to nejak detailnejsie vysvetlit? Lebo to som tam namontoval vlastne hotovu objimku s kablom co som kupil v obchode.
ivka70 to zariadenie musi byt bezpecne, cize napriklad musi byt dodrzana bezpecna vzdialenost dreva od ziarovky, ab ysa nevznietila ... ale to by si ako vyrobca mal vediet a zarucit
ani poistovna nevyplati peniaze z poistky, ak by skoda v dome vznikla ako nasledok poziaru vzniknuteho takymto zariadenim .... ty musis vediet dolozit, ze nevznikne, ze je vsetko naparametrovane podla normy

aku zivnost mas vlastne?
buchač stibo123 (Dnes 09:35) netusim, pridal som do jednej skupiny na predaj lampu co je zavesna na strop z masivu a padla tam na mna otazak - cena a cerifikat
==================
Je problém ignorovať otázky v nejakej blbej skupine na FB ohľadom certifikátu ?
Opýtaj sa tohoto výrobcu, či má lajstro.
https://elektro.bazos.sk/inzerat/130...-z-parozia.php
duves mysliš zrejme bezpečnostnú skušku? https://www.tsu.sk/index.php?l=sk&p=2&ps=13&pmid=40:0:0
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    buchač Ale aj taká výroba hodiniek s vodotryskom by nebola na zahodenie....
    nejake drevene vyrobky je mozne vyrabat aj v ramci volnej zivnosti(netreba remeselnu zivnost). odporucam to skontrolovat, ci nahodou nejde v tomto pripade o remeselnu zivnost.
    kedze ide o elektricky vyrobok, tak predpokladam, ze bol mysleny CE certifikat. Z googlu: Značku CE je povinné používať na širokú škálu výrobkov, počnúc elektrickými zariadeniami....

    Chcem vyrábať drevené lampy, potrebujem certifikát?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.