Zavrieť

Porady

Príspevok pre novú SZČO, odvodové prázdniny

Ahojte priatelia,
hľadala som, ale neviem ci som niekde našla konkrétnu odpoveď.
Szčo, živnosť zriadená v Júli 2021, ešte neplatí odvody do SP a predtým tri roky zamestnaný. Tržby za november v porovnaní s júlom poklesli o cca 50 % a keďže nastupuje režim OP tak tržby klesnú o cca 70 %.
Ma szco nárok na príspevok? Vedel by mi niekto poradiť ohľadom tohto celého ? Budem vďačná za každú odpoveď / správu a skúšam hľadať dalej informácie.
veronikasad doplnila som odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    www.pomahameludom.sk -opatrenie c.2. Tam nájdeš odkedy musi mat najneskôr živnosť, aby jej vznikol narok na prispevok c.2

    Doplnené na stránke www.pomahameludom.sk k opatreniu č. 2

    Žiadateľom o príspevok môže byť len SZČO, ktorá začala podnikať najneskôr k 1. 10. 2021.
    Naposledy upravil veronikasad : 24.11.21 at 14:32

    karka je offline (nepripojený) karka

    karka
    SZČO - PREHĽAD OPATRENÍ Cieľom príspevkov pre SZČO je podpora v čase ekonomickej krízy, teda v období, kedy majú uzavreté alebo obmedzené ich prevádzky a majú pokles príjmov. Pre SZČO sú určené opatrenia č. 2, opatrenie č. 4A a opatrenie č. 4B. Do septembra 2021 mohli príspevky čerpať SZČO, ktoré vznikli a začali vykonávať činnosť najneskôr od 1.2.2021. Od októbra 2021 môžu príspevky čerpať aj SZČO, ktoré vznikli a začali vykonávať činnosť najneskôr od 1.10.2021. Malo by platiť toto, ale na stranke "pomahameludom.sk" je - Žiadateľom o príspevok môže byť len SZČO, ktorá začala podnikať najneskôr k 1. 2. 2021. To je ich pomoc....



    Daňové a odvodové tipy Jozefa Mihála on Facebook
    Naposledy upravil karka : 22.11.21 at 11:04 Dôvod: zdroj
    veronikasad uveď zdroj, ktorý cituješ ...

    Príspevok pre novú SZČO, odvodové prázdniny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.