Zavrieť

Porady

Vstupná LP - preplatenie zamestnávateľom

Dobrý deň prajem, mám otázku - pred nástupom do PP ZC absolvuje vstupnú LP. Túto vstupnú LP ZC-om prepláca zamestávateľ, čo je to v priemere 20-30€. Čo v prípade, ak lekár pošle ZC na odborné vyšetrnia - rozbor krvi, ortópediu a podobne a ZC donesie ďalšie bloky v hodnote 30€. Je zamestnávateľ povinný prelácať tieto odborné, za mňa neštandarndé úkony? Ďakujem
veronikasad Suvisia tieto vysetrenia s posudenim zdr.stavu pre vykon práce? Za rozbor krvi indikovany lekarom som nikdy neplatila. Zrejme zamestnanec ziadal vyšetriť nieco, co ZP neprepláca...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Na akú pracovnú pozíciu bol zamestnanec prijímaný? Od toho sa odvíjajú následné vyšetrenia. To nie je len pečiatka, že všetko je OK, pozrite vestník MZ SR ročník 64 zo dňa 2.11.2016. A tlačivá na vstupnú lekársku prehliadku sú uvedené v zákone 355/2007, ako zamestnávateľ ste povinní vypísať na akú pracovnú pozíciu bude zamestnanec prijatý a uviesť aj rizikové faktory
    Naposledy upravil willma : 25.11.21 at 07:47
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    majky2017 na pozíciu predavač, pokladník..
    willma práca s bremenami - vstupná LPP anamnéza, kompletné fyzikálne vyšetrenie vrátane neurologického a ortopedického vyšetrenia EKG, laboratórne vyšetrenia krvi, moču
    willma a máte mať PZS a zazmluvneného bezpečnostného technika - tí by Vám na tieto otázky zodpovedali
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zamestnavatel musi definovat, ake posudenie zdravotneho stavu pre vstupnu prehliadku vyzaduje. A to preplatit.
    Ak to nedefinoval presne a lekar posudi ,ze je nevyhnutne pre vstupnu prehliadku absolvovat aj dalsie vysetrenia, su tieto sucastou prehliadky a zamestnavatel ich musis preplatit.

    Ma ja inu moznost, zazmluvnit si lekarsku sluzbu, ktora mu tieto prehliadky bude vykonavat a s ktorou presne dohodne, co na aku poziciu potrebuje potvrdit.

    Vstupná LP - preplatenie zamestnávateľom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.