Zavrieť

Porady

Voľba SSD disku pre notebook

Ahojte, chcel by som si zmeniť pevný disk pre ntb HP Pavilion Gaming 15-ec1061nw 25Q37EA ale mám hokej z toho aká veľkosť, viem že je to M.2kove SSDčko ale neviem aké dlhé? Nové by som chcel aby malo pol tera. Viete mi nejaké ukážkové najsť? Ďakujem pekne


link na heureku - https://notebooky.heureka.sk/hp-pavi...#specifikacia/
4 komentárov     zbaliť
Chobot Aký je dôvod, ze chceš meniť disk v NB? Ten pôvodný je pokazený?
hpadam Nie, len má malú kapacitu.
Chobot Podľa dostupných informácií, ak potrebuješ zvýšiť kapacitu úložného priestoru, tak by tam mal byť ešte jeden sata konektor, kam by sa mal vojsť druhý 2,5 " disk. Stačí dokúpiť taký disk a nainštalovať ho. Alebo kúpiť USB kľúč alebo ak máš slot na micro SD, tak micro SD s viac, ako 64 GB a máš toľko úložného priestoru...

Ale ak silou mocou chceš meniť m.2 disk, tak otvor NB, pozri aký je tam SSD disk a kúp taký istý typ s väčšou kapacitou.

Len budeš musieť naklonovať pôvodný disk, aby si preniesol na nový operačný systém.
misoft Máš tam jeden slot m.2 SATA pre SSD - väčšinou je priestor pre dlhšie SSD, pokiaľ by si kúpil kratší - SSD je uchytený v rámčeku, takže uchytíš do rámčeka.


a podobné....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mrstevo je offline (nepripojený) mrstevo

    mrstevo
    ešte je rozdiel, či potrebuješ M.2 sata, alebo M.2 NvME -to je rýchlejšie
    misoft Pavilion má SATA rozhranie a nie PCIe

    Voľba SSD disku pre notebook

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.