Zavrieť

Porady

Zapojenie kurenia v novostavbe

Dobry den,
Potreboval by som poradit ohladom zapojenie kurenia v novostavbe a taktiez ake najidealnejsie komponenty k tomu pouzit. Moja predstava je nasledovna. V dome som sa rozhodol na teplovodne podlahove kurenie v celom dome. Technicku miestnost mam dole v pivnici, tam by som chcel mat jeden hlavny rozvadzac na podlahove kurenie na ktory by bola napojena obyvacka, spalna, kuchyna, satnik a jedno wc pri spalni. Druhy mensi rozvadzac by bol v dalsej technickej miestnosti uz hore v obytne casti, nan by som chcel zapojit 3 izby, mensiu chodbu, samotnu technicku miestnost a kupelku. Hlavnym vykurovacim zdrojom by bol zatial elektricky kotol. Ale kedze budem mat v obyvacke krb rozhodol som sa to vyuzit a zakupit si teplovodnu krbovu vlozku. Cize ak by sa topilo v krbe chcel by som aby sa do obehu tlacila voda ohrievana krbom, akonahle by sa voda dostala pod potrebny stupen vykurovania automaticky by sa zapol ohrev z primarneho elektrokotla. Viem ze k tomu potrebujem nejaku nadobu kde sa bude ukladat zohriata voda z krbu, vymenik na upravu teploty vody ktora by uz isla do podlahovky, bezpecnostny ventil v pripade prehratia vody, obehove cerpadlo a samozrejme teplovodnu vlozku a kotol. Avsak neviem uplne presne v akom poradi to zapojit ci seriovo alebo nejako paralelne a ako zabezpecit ten automaticky prechod na elektrokotol v pripade ochladania vody.
Resp. uvitam kazdu dalsiu radu alebo napad ako to zrealizovat.Dakujem za odpoved Fuksz Gabriel.
buchač alebo napad ako to zrealizovat
==============
Akože ty sám ?
Dovolím si tvrdiť, som o tom presvedčený, že nemáš šancu.
Predstavy a realita je setsakra rozdiel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zapojenie kurenia v novostavbe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.