Zavrieť

Porady

Artroskopia kolena a stále bolesti ?

Ozvite sa, komu sa tiež nevydarila artroskopia kolena, čo ste podnikli potom,aké lieky, cvičenie,dobré rady.....moja artroskopia bola pred 3 mesiacmi.....
10 komentárov     zbaliť
duves RTG čo ukazalo?
Nandrolon Duves: RTG aj mag.rezonancia ti je napr. na meniskus úplne na "h". I keď RTG kolena sa pred operáciou robí taktiež ako RTG pľúc pred operáciou kolena. Rezonancia taktiež, ale najdokonalejšia metóda pre zistenie poškodenia meniskusu je artroskopia.
Ani jedno ani druhé nie je schopné dokonale zobraziť meniskus. Aj preto sa častokrát najskôr urobí revízia kolena artroskopickým vyšetrením a buď sa malé poškodenie porieši ihneď, alebo sa to iba zanalyzuje a operácia sa naplánuje v druhom kroku.
Ranya: Záleží, čo ti konkrétne robili, lebo artroskopiou ti iba mohli zisťovať poškodenie a následný krok potom je operácia, buď artroskopiou alebo klasickým otvorením.
3 mesiace je relatívne krátka doba. Kolenný kĺb je najzaťažovanejším a najzložitejším kĺbom v tele ľudského človeka.
duves Nie som lekár, ty asi ano. Mne na RTG našli artrozu.
Nandrolon Nie som lekár, ale absolvoval som všetky vyšetrenia vrátane celej tortúry pred a po operácii - plastiky LCA /defacto autotransplantácie/ a ošetrenie meniskusu.
Na RTG ti artrózu samozrejme nájsť mohli, ale na posúdenie meniskov to nestačí a väzy tam vôbec ale absolútne nevidno.
RTG je dobré na tvrdé tkanivá /kosti/, MRI na mäkké tkanivá. Meniskus je niečo medzi tým.
marjankaj Nandy a na RTG pľúc aké kosti hľadajú?
Nandrolon Je to najlacnejšie, najrýchlejšie a na okamžité zhodnotenie stavu asi najvýhodnejšie. Predpokladám že sa aj RTG na každý účel nejako nastavuje. Ja len píšem to, čo mi povedal chirurg.
duves Nandrolonovi na RTG pluc hladaju zapichnute rybie kosti.
Nandrolon Duves, akosi úmyselne odbáčaš. Nože napíš konkrétne čo všetko môže vidieť lekár na RTG snímku kolena. Nech sa tu poriadne na tom zasmejeme.
Ranya Artroskopiu mi robili na súkromnej klinike. Od začiatku som sa stretla so samolubym a povyseneckym správaním. Keď som si poobede po operácii sťažovala na opuch a bolesť, chirurg má okomentoval, že mám asi znizeny prah bolesti. O chvíľu vyťahoval z kolena kopu krvi. Bez vysvetlenia..drenaz nedávajú. Na kontrolách som sa sťažovala, chirurg ma neustále s úsmevom odbil, že čo si vymýšľam. V kolene som cítila pohyb, teraz každú chvíľu mám v kolene pri prepnutí kolena prasknutie a hlasny krepitus pri ohýbani. Dostala som 4 injekcie Hyalganu od ortopéda..a stav je stále zlý, bolesť po každom dostupnuti na nohu. A začala aj druhá noha..Takže horor .
Trend vo svete je ľuďom od určitého veku nerobiť artroskopiu, pretože efekt je taký istý ako pri konzervatívnej liečbe..ale u nás sa veselo operuje, ľudia platia a lekári si myslia ruky..takže pozor..nie je to miniinvazivny zákrok..je to vážny zákrok do najkomplikovanejšieho kĺbu nášho tela a nemusí dopadnúť dobre. Robia ho aj tam, kde netreba,lebo vynáša. Čaká ma nové MR vyšetrenie...stav mám ovela horší ako pred operaciou..... diagnóza bola natrhnuty vnútorný meniskus..tak čo robiť ďalej..nová operácia.. alebo sa to ešte môže časom napraviť.....
Nandrolon Skús vymeniť ortopéda. Konzervatívna liečba v prípade takéhoto poškodenia operáciu nenahradí. Ak tam máš nejaké úlomky meniskusu, tak ti to tam môžu mlieť a brúsiť chrupavku. V takom prípade jedine operačné ošetrenie a prepláchnutie kĺbu /to je súčasť každej artroskopie/. "Odrezaný prst" tiež konzervatívna liečba nevylieči.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Ja som rok po takom zákroku, tiež to bolí stále, chodím krívajúc a s bolesťami. Teraz mi pichajú GUNA KNEE 10 injekcií. Je to kolagen 3 generácie, ale po 6 injekcií necítim extra zlepšenie. Tiež neviem čo s tým, len stále dúfam že sa to raz zmení...
    Celé leto som chodila bicyklom, ale ani to nepomohlo.

    Artroskopia kolena a stále bolesti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.