Zavrieť

Porady

Ako vymeniť plynový ventil na kotli Protherm?

Ako vymením plynový ventil na kotli Protherm LEV 28 KKV ? Je tam tá rúra ktorá zavadzia aby som sa dostal k zadnej skrutke, sú tam tri Asi bude tú rúru treba dať preč, ako?
3 komentárov     zbaliť
misoft Jedna rada: zavolaj si k tomu plynára. Amatérska výmena môže často skončiť neželaným spôsobom.
deane7 Ja potrebujem ten ventil vymeniť, je na troch šróboch a plynára si zavolám ak bude treba nastaviť. Na tento kotol plynári nadávajú že sa zle servisuje lebo páni z Prothermu ho zle vyriešili, že sa zle čistí a bla bla. Servisák ktorý mi ho servisoval ma nasral lebo povedal že riadiaca jednotka (doska) stojí 190€ že mi ju objedná, no skôr než to stihol som bol v predajni kde predávajú na túto značku priamo od výrobcu a tam ma stál 105€. Keď som mu povedal nech ju neobjednáva, že ju mám tak sa urazil. Vymenil som ju sám a kotol šlapal jak hodinky. Ale teraz ten ventil asi rapluje, kúpil som ho nový ale on by zase moc mudroval, žiaden servisák nemá čas alebo ochotu, nikto ten kotol nechce robiť. Mňa hlavne zaujíma tú rúru ako dať preč lebo sa tam nedostanem na ten zadný šrób.
Potrebujem aby kotol aspoň túto sezónu vydržal, potom kúpim nový ale už taký ktorý mi doporučia odborníci.
vlado 33 A foto sa nedá urobiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako vymeniť plynový ventil na kotli Protherm?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.