Zavrieť

Porady

Samec škrečok roborovsky hryzie samicu

Chcela by som sa spýtať či nevie niekto z vás čo znamená keď skrecok roborovsky ubližuje samici a že to nieke naopak lebo viem že skôr samica odháňa samčeka. Lenže moj samec hryzie samicu. Kupovala som ich spolu a sú to súrodenci, prv spali spolu, ležali, stále boli spolu a nikdy sa nebili. Alebo skôr samček nikdy nenapadá samicu. Samica len uteká a piští. Prv som si myslela že sa paria, ale neviem ci to je párenie keďže samička má na zadocku/chrbte veľké rany, ako keby jej vyhryzol srsť. Momentálne sú oddelený ale viem že roborovsky radi žijú v skupinke a prv sa veľmi dobre znášali. Poraďte mi prosím ci je to ok alebo ich mám držať od seba ako naďalej. Ďakujem za odpovede
Naposledy upravil Luluskalaura : 20.12.21 at 10:59
image.jpg  
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Chobot je offline (nepripojený) Chobot

  Chobot
  Škrečky roborovské (rovnako ako aj džungarské) na rozdiel od škrečka zlatého žijú skôr v pároch. Mal som desiatky škrečkov zlatých, ale chovné jedince boli vždy držané oddelene. Mal som aj niekoľko párov džungarských, ale tie sa zniesli spolu po pároch.

  Ako som písal, roborovské sú síce spoločensky založené, ale môže sa stať, že sa niektoré jedince neznesú. Z fotky naozaj vidno, že tá samička je dohryzená. Nepíšeš ako sú staré, ale možno samec je už aktívny na rozmnožovanie a samice ešte nie, tak je tam konflikt.

  Skús ich chovať oddelenie, prípadne ich daj k sebe o mesiac - dva. Ak sa tiež budú bit a ubližovať si, tak budú musieť mať bohužiaľ oddelené spálne a pripúšťať ich k sebe len na párenie.
  Luluskalaura Momentálne žijú oddelene, ale ako ste písali o tom párení že samček sa na to cíti a samička nie, tak otom neviem pretože kúpila som ich v tom istom obchode, boli spolu, a sú rovnako stare, teraz majú okolo mesiaca možno mesiac a 2 týždne. Predtým boli spolu stále, spali vedľa seba, kamarátsky sa “bili”. Ale tým ze skrecky sú v noci aktívnejšie, tak mám ich v izbe a samozrejme to počujem, väčšinou behajú na koliesku alebo lezú po klietke. Lenže pred vyše týždňom má zobudilo to ako samička piští, a ráno som sa pozrela a vyzerala takto, lenže to bolo ešte ok, nebola až tak krvavá lenže druha noc čo bola tak to jej urobil čo je na fotke. Neviem aký medzi nimi môže byt konflikt, pretože viem ze samec a samička by sa nemali bit, za odpoved ďakujem.

  Samec škrečok roborovsky hryzie samicu

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.