Zavrieť

Porady

odvody do SP

zdravím, som SZCO, JU
keďže rok 2021 bol "slabý" , nevyjde mi od 07/22 ani minim. VZ na povinné odvody do SP. Takže si ich budem musieť platiť - zo svojho-. Je možnosť to následne účtovať v JU , ako NOZD ??
3 komentárov     zbaliť
Mila123 áno, ale ako VOZD.....náklady sú v PU
MIŠO T ano , v JU VOZD , a keďže činnosť budem nadalej vykonávať, možem to platiť aj z firem účtu , keďže to pojde do Výdajov ?
veronikasad Ano
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    nemusíš si platiť odvody do SP, poistenie je dobrovoľné, nie povinné
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MIŠO T SZCO už 15 rokov ---čisto teoretický - ak by nadalej fungovala Prvá Pomoc + / č.2 , a ja by som neplatil odvody do SP , nemal by som na nu nárok,/ že ?
    kn-alka ak chceš žiadať o pomoc č.2, musíš sa dobrovoľne poistiť do SP, máš to tam napísané
    MIŠO T ano je to tam. Ale keďže nedosiahnem VZ / ako je to v otazke / , dobrovolným poistením by vlastne pre mna bolo aj toto, a preženiem to cez firmu / uhradu aj do vydavkov / , lebo cinnosť sa bude naďalej vykonávať.
    kn-alka dobrovoľné poistenie do SP by som do výdavkov nedávala

    ale čo sa týka dotácie, musíš sa poistiť dobrovoľne - pozor, budeš platiť pod iné IČZ - musíš sa v SP prepoistiť
    MIŠO T ohľadom dotácie to chapem / to bolo skôr iba v rovine teorie/,
    ide mi hlavne o platenie odvodu SP a jeho zaúčtovania v JU počas trvania a vykonávania činnosti, ak nedosiahnem VZ
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.