Zavrieť

Porady

Napajanie NB cez USB-C z predlzovacky s USB

doma mame 4 rozne notbuky, kazdy z nich ma vlastny adapter. Chcel by som nejako vyriesit splet kablov. Ako pohodlne riesenie mi napada predlzovacka, ktora ma v sebe priamo USB vystup.Vsade sa vsak uvadza, ze su urcene pre nabijanie mobilov. Neviete mi niekto poradit zariadenie, ktorym by som sa zbavil adapterov a presmeroval nabijanie na USB-C vstup? V robote pouzivam dock, cez ktory nabijam NB cez USB-C a funguje to OK, ale uz dock samotny je v podstate adapter a tak by to nebola az taka velka pomoc (cez dock by som asi tiez nepripojil viac NB naraz).

Vopred dakujem za akukolvek radu
7 komentárov     zbaliť
ivka70 Zjednotit pouzivane NB?
Dzokaja co dosiahnem tym, ak ich zjednotim a budem chciet nabijat naraz dva?
ivka70 Bud skoordinujes nabijanie ale prilezitostne vyberies dalsiu nabijacku. Tento problem ti vznikne, nech vymyslis akekolvej riesenie. Co ale nevymyslis.
Dzokaja Hladam jednoducho nieco taketo:

https://www.alza.sk/hyperjuice-100w-...i-d6706346.htm

ale s tym, ze by to vedelo nahradit povedzme aspon dva 65W adaptery na notebook. Preco by sa to nedalo vymysliet, tomu nerozumiem
ivka70 Lebo zatial take NB, aby im usb-c napajanie stacilo, nie su. Max. nejake hybridy s tabletom, co je vlastne tablet s klavesnicou.
Dzokaja uz niekolko rokov napajam vyhradne z USB-C, tvoj vyrok je teda nespravny
ivka70 Ale cez dock... a predpokladam, ze zariadenie s androidom kup si take vsetky a mas po probleme
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A tie "rôzne" NB - majú definované, že sa dajú nabíjať cez USB? Predpoklad USB3. Asi nie, pretože väčšina USB konektorov (okrem USB-C v niektorých NB) NIE SÚ určené na nabíjanie, nakoľko ich VÝSTUPNÉ napätie je 5V.
    Pritom každý NB, ktorý sa nabíja pomocou adaptére môže mať iné požiadavky na vstupný prúd a napätie (niektoré požadujú 19V, niektoré 18,8; 19,1V a prúd si "vypýtajú" od samotného adaptéra).
    Tadiaľ cesta nevedie - pokiaľ NEMAJÚ definované, že sa dajú nabíjať cez USB-C.
    Ak by si to nejako skombinoval - tak by si tie ostatné NB mohol vyhodiť, lebo by ti odpálilo dosku.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dzokaja dakujem za odpoved. Ale myslim, ze som to v tej otazke jednoznacne uviedol, ze chcem nabijat cez USB-C. Ci nie je to z otazky jasne?
    misoft A tie "iné" NB - PODPORUJÚ nabíjanie CEZ USB-C?
    Chápeš ty vôbec, čo chceš?
    Ak nepodporujú nabíjanie cez USB-C - tak nabiješ akurát veľké h0vn0!
    Dzokaja opat dakujem za odpoved, aj ked velmi nepomohla.

    Chcem nabijat notebooky, ktore podporuju nabijanie cez USB-C, ako som v prvom prispevku napisal, takto nabijam jeden z tych notebookov v praci. Skusal som si svoj prispevok precitat opatovne, ale mne naozaj pride, ze som presne napisal, co chcem.
    misoft I veru nenapísal, pretože si spomenul len JEDEN NB, že nabíjaš cez USB-C - o ostatných si spomenul, že každý má VLASTNÝ adaptér. Takže nepíš voloviny.
    Uveď značky, typy a modely tých NB a hneď budeme vedieť, či podporujú, alebo nie USB-C nabíjanie. Nie KAŽDÝ NB, ktorý má aj USB-C podporuje cez neho nabíjanie.
    I ja mám NB s USB-C a predsa nemá podporu nabíjania cez neho.
    Ak by si do podobného NB, ktorý to nepodporuje, vrazil nabíjanie - tak ti ručím, že buď nebude VÔBEC nabíjať (v lepšom prípade), alebo ho ODPÁLI! A vyhodíš ich do elektroodpadu.
    Uvedom si jeden fakt, že akumulátor v NB má 19,1-20V a na nabíjanie potom musí dostávať aspoň tých 20V a prúd nebude v mA, ale v A - minimálne 1A (podľa kapacity akumulátora - udáva sa v mAh - prepočítaj si, za aký čas sa dobije na danú kapacitu a zistíš koľko mA si pýta - budú to stovky mA, možno aj cez 1A.
    A vieš, čo urobí 1 a viac A v NB na doske za paseku?
      zbaliť

    select je offline (nepripojený) select

    select
    Poprvé si dávaj pozor,či výstup je schopný na nabíjanie väčších prístrojov.Radšej si kúp v odb.predajni adapter na nabíjanie s výstupmi usb.tam aj poradia koľko môžeš zaťažiť.
    Tie kontakty nemusia vydržať veľké prúdy.
    Naposledy upravil select : 02.01.22 at 06:52 Dôvod: upresnenie

    Napajanie NB cez USB-C z predlzovacky s USB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.