Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2021

Prosím o info. V roku 2021 som poberala Rodičovský príspevok od 01-05/2021 následne som si 06-07/2021 vyčerpala dovolenku + mi vyplatila firma zostatok dovolenke takže som mala za dva mesiace príjem. následne od 08/2021 až do 12/2021 som bola evidovaná na úrade práce a poberala dávku v nezamestnanosti. Môžem si v roku 2022 podať daňové priznanie a požadovať vratku dane? a ďalej môže si aj môj manžel na mňa uplatniť NČZD na manželku? nakoľko som mala príjem iba za dva mesiace?

Príjem za dva mesiace nepresiahol sumu 1 500 €, dávka v nezamestnanosti bola vo výške 2900 €.
Naposledy upravil ivka70 : 02.01.22 at 15:25 Dôvod: Zlucene otazky
veronikasad Daňové priznanie typu A si podat mozes, určite budeš mať preplatok dane. Alebo pozisfsj posledneho zamestnávateľa na predpisanom tlačive o vykonanie ročného zúčtovania dane.
Manzel si môže uplatniť pomernu časť NCZD na manželku za obdobie starostlivosti o dieťa do troch rokov veku. Neviem ci mu nejaká duma vyjde, leho do vlastného príjmu manželky sa započítava aj dávka v nezamestnanosti za celé obdobie roku 2021
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak si nejaku dan zaplatila za tie 2 mesiace, tak sa ti nejaka dan urcite podanim DP vrati. typu A.
    Ak tvoj prijem +podpora presiahli nezdanitelnu cast ZD na danovnika, manzelovi nevyjde za teba vratenie dane. Moze si uplatnit len rozdiel a len za obdobie RD.
    Janka.117 ďakujem za odpoveď. Spočítala som si príjem + podporu a je to suma 4200 €, NČZD na manželku je suma 4 124,74 takže si zrejem on nemôže uplatniť nič, ja si len podám daňové priznanie a za tie dva mesiace mi daň vrátia ak uvažujem správne
    Mila123 príjem má byť: hrubá mzda (za rok 2021) - zaplatené poistné na strane zamestnanca (za rok 2021) + vyplatené dávky poistenia v nezamestnanosti v roku 2021 (nie za rok 2021)+ ostatný príjem ako stravné lístky, osolbodené plnenia, plnenia, ktoré nie sú zdaňované........
    postupujete podľa § 11, ods. 4 pís. b ZDP....b) vlastný príjem manželky (manžela) príjem manželky (manžela) znížený o zaplatené poistné a príspevky, ktoré manželka (manžel) v príslušnom zdaňovacom období bola (bol) povinná z tohto príjmu zaplatiť; do vlastného príjmu manželky (manžela) sa nezahŕňa zamestnanecká prémia podľa § 32a, daňový bonus podľa § 33, zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť, štátne sociálne dávky64) a štipendium poskytované študentovi, ktorý sa sústavne pripravuje na budúce povolanie........všetko ostatné patrí do príjmu manžekského partnera......

    Daňové priznanie za rok 2021

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.