Zavrieť

Porady

Finančný príspevok nad rámec

Prosím vás môže zamestnavatel postupovať nasledovne?

poskytne na den financný príspevok vo výške 3,90 EUR
2,81 eUR zákonný príspevok, 0,30 EUR sociálny fond
zvyšok 0,79 dá nad rámec ako zamestnávatel - táto suma sa zdaní a bude podliehať aj odvodom.
Je to dobre?

ak by ostali niektoré dni napr ze zamestnanec bol PN alebo na dovolenke a neposkytuje zamestnávateľ za tieto dni finančný príspevok. Môže im takisto tie 3,90 zdaniť a nechat im to akoze nad rámec?

Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
veronikasad prečo chceš zdaňovať a platiť odvody ? Využite ročný príspevok 500€, ktorý však nesmie byť daňovým výdavkom zamestnávatela.
Luk13 pokial viem tak na financný príspevok sa neda využiť tých 500....
veronikasad napíš dotaz na finančnú správu, pokial je to nad rámec Zákonníka práce, nevidím dôvod prečo by sa nedalo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Za odpracované dni suma 0,79 bude zdanená s odvodmi.
    Za ostatné prípady závisí od toho, či máte k tomu interný predpis a čo v ňom máte. Ak máte interný predpis, že poskytujete stravovanie a prispievate naň sumou 2,81+0,30 aj počas ospravedlnenej neprítomnosti z dôvodu PN (v súlade s §152 ods. 9 písm. a) Zákonníka práce), tak aj za tieto dni zdaníte iba 0,79, ostatne je oslobodené. Ak by ste na dobu PN interný predpis nemali, ale nezrážate tie sumy zamestnancom / nevymáhate ich od nich, išlo by o nedaňový výdavok/náklad a podľa mňa by sa tie sumy (celých 3,90) mohli oslobodiť v § 5 ods. 7 písm.o) do 500 € ročne od všetkých zamestnávateľov,
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Janka, za odpracované dni nemôže zamestnávatel prispieť viac a "uhradiť" to z tých 500€?
    Jana Motyčková NIe, podľa môjho (odkonzultovaného) názoru. Lebo v o) je ak zákon nehovorí inak a zákon hovorí inak v b) - kde je obmedzená suma príspevku na stravovanie podľa Zákonníka pŕace - čo je teda max 2,81 + SF.
    Luk13 áno je to tak ako som si myslela, dakujem velmi pekne.
    čo sa týka toho § 5 ods. 7 písm.o tak tam je uvedené "nepeňažné" plnenie, takže v tomto prípade by som tam neuplatnovala tych 500
    kazdopadne vám dakujem
    Jana Motyčková áno, správne. Moja chyba.
      zbaliť

    Finančný príspevok nad rámec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.