Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať nespotrebované stravné lístky za rok 2021?

Stravné lístky z 2021 (vydané zamestnancovi, ktorý ich zabudol spotrebovať) sa dajú vrátiť spoločnosti Up Dejeuner do 20.01.2022. Tí pošlú dobropis (v nižšej sume, kvôli manipulačnému poplatku na účte zamestnávateľa.

Ako sa to celé dá zaúčtovať?

Účtovníčka môjho šéfa mi odkázala, že ona to nevie. A že mi tým pádom lístky v hodnote 140€ prepadnú. Argumentuje, že vrátiť sa dajú len lístky ktoré ostali, ak bol zamestnanec PN. Čo podľa všetkého čo som čítala na nete nie je pravda.

Dá sa to takto? :
1. Prijatie stravných lístkov od zamestnanca:
MD213/D333 ... (140€)
2. Vrátenie stravných lístkov sprostredkovateľovi:
MD315/D213 ... (140€)
3. Prijatie platby od sprostredkovateľa:
MD221/D315 ... (140€ - poplatok pre sprostredkovateľa, poplatok do nákladov)
4. Vrátenie prostriedkov zamestnancovi:
MD333/D221 ... (140€ - poplatok pre sprostredkovateľa, poplatok do nákladov)

Vopred ďakujem za akékoľvek rady.
3 komentárov     zbaliť
ivka70 V minulosti sa dali vymenit listky priamo zamestnancovi, neviem, ci aj v tejto spolocnosti. Skusila by som sa obratit na ich infolinku, ci si to nevies vybavit mimo zamestnavatela.

Pochybujem, ze to ide vymenit za financne prostriedky, vymena bola len za listky s inou dobou platnosti.
gorkonelka Dobry den. Ako som napisala Up Dejeuner listky zo stareho roku prijimaju do 20.01.2022. Za ne posielaju dobropis na ucet zamestnavatela. Iba takto to riesia. Je to normalny postup. Ide o to, ako to zauctovat
ivka70 Lenze v tom ma ta uctovnicka pravdu, ze zamestnancovi nemoze vydat tu dobropisovanu sumu, stratil by sa vlastne zmysel zabezpecenia stravovania.
Zamestnavatel by mal kupit rovnake mnozstvo listkov a tie ti len zamenit.
A dat ti zaplatit aj ten poplatok.
S uctovanim ti neporadim, ale straca sa v tom tvojom navrhu tato logika.
Tu nejde o nespotrebovane listky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Zamestnancovi vymente stravné lístky za stravné lístky na rok 2022 a staré stravné lístky zašlite na výmenu do Dejeuner

    alebo Dejeuner vydá dobropis a vy na další mesiac objednáte o toľko lístkov viac, na koľko lístkov bol vystavený dobropis .... proste ich len vymeníte, počet kusov sa Vám nezmení
    veronikasad Jarka, ako bude sedieť inventúra cenin k 31.12.2021?
    kn-alka kus za kus, takže bude sedieť, dobropis bude až v januári

    každý rok som to takto robila so zamestnancami.

    V januári doniesli staré lístky, dostali za ne nové (samozrejme v rovnakej hodnote), firma lístky zaslala výrobcovi, dostala dobropis a basta.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zbytočne sa rozčuľujes, povinnosťou zamestnávateľa nie je riešiť vrátenie nespotrebovanych(zabudnutych) gastrolistkov zamestnancov. Kontaktuj spolocnost, ktora lístky vydala, ak takú službu pre zamestnancov nerobia, bohuzial, lístky ti prepadnu...

    Riqa je offline (nepripojený) Riqa

    Riqa
    Dobrý deň, prosím Vás ako ste nakoniec zaúčtovali ten dobropis za vrátené stravné lístky? U nás to kolegyňa rieši práve.

    Ako zaúčtovať nespotrebované stravné lístky za rok 2021?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.