Zavrieť

Porady

Majetok obce

prosím mám otázku či može obec ponuknut pozemok do odpredaja alebo nájmu fyzickej alebo právnickej osobe samozrejme ktora ponukne via EURA kde sa nachádzajú inžinierske siete nas 4 susedov. Nie sú zapísané ani zakreslené v mape boli vybudované pred rokom elektrina 1985 a voda 1996, mozu ?? Mozeme obec upozornit na to ze je tam zákonne vecne bremeno a to prístupova cesta nespevnená, voda a elektrina a kanalizácia , mozeme ?????a zamedzit predaj pozemku???? prosím prosím
ivka70 Nie su zakreslene, nikde zapisane, ale je tam vecne bremeno? Na vybudovsnie sieti nebol potrebny suhlas majitela pozemku?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  besttracker je offline (nepripojený) besttracker

  besttracker
  ak mozem odporucit,tak si ten pozemok kupte,najcastejsie sa to robi formou : osobitnym zretelom ,je to v podstate institut-klucka ako legalne prist k pozemku od obce,ak poslanci schvalia ze ten pozemok predaju,tak mozu ho formou tohto osobitneho zretela predat aj za 1 cent,a je to v sulade zo zakonom...sa spojte 4 susedia/si dajte urobit geometricky plan -ak je potrebny a dajte vsetci 4 hromadnu ziadost na odkupenie pozemku,ale ci,za kolko,... rozhoduju poslanci,neviem ako to vo vasej obci funguje,a kto je na koho nastvany... ale kludne mozu vas pozemok predat,a neurobis nic,len si mozes s novym majitelom robit napriek,alebo si dajte to vecne bremeno zapisat na kataster,ale najhorsie je nerobit nic.....lebo ked to neurobit ty,tak tento problem caka zas tvoje deti,vnucata,....a hlavne vsetko davajte pisomne !!!!!! poposielajte aj poslancom nech vedia o problematike,Jozko z vysneho konca vie prd o tvojej ceste,a Mariku z dolneho konca tvoja cesta,voda netrapi..

  ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

  ivka70
  Ak ide o majetok obce, ta, s nim moze nakladat podla schvalenych postupov.
  Predaju ani prenajmu zabranit nemozete.
  Problem bude, ak tie vybudovane siete obec nepozna, nie su nikde zapisane, teda neexistuju, nemusi to ani zohladnit v zmluve.

  Onko je offline (nepripojený) Onko

  Onko
  Upozorniť môžete, ale zamedziť v predaji pozemku tým nemusíte. Pokiaľ obec usúdi, že je to pre ňu nadbytočný majetok, nie je povinná držať pozemok len preto, že sú tam vaše inžinierske siete, a pre záujemcu môže mať význam kupovať pozemok aj s nimi. Ak vám prekáža, že by pozemok vlastnil niekto iný, môžete dať ponuku na odkúpenie vy.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.