Zavrieť

Porady

Prevzatie poistky po zomrelom

Dobrý deň,potrebujem poradiť v danej veci.Bola som telefonicky informovana z komunalnej poistovne,že mi priatel ,ktory zomrel odkazal danu poistku.Aby som ju mohla prevziat mam dolozit umrtny list a lekarsku spravu o obhliadke.Nie som rodinny prislusnik.Ako postupovat,aby mi poistovna peniaze poukazala.
veronikasad máš prístup k dokladom, ktoré poisťovňa požaduje ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Lekarska sprava o obhliadke sa dorucuje matrike spolu s OP zomreleho, na ich zaklade matrika vydava umrtny list.
    Tam sa da ziadat aj duplikat, ci ale si opravnena osoba, ktora by mohla ziadat, to uz musis zistit na matrike.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    bude treba tie doklady ... pozri aj tu - na stránke nájdeš potrebné tlačivo.
    Ak pôjdeš osobne - doklady aj teba overia v kancelárii - ak budeš riešiť poštou - bude treba overiť a tiež tam pridaj kópiu svojho OP
    https://www.kpas.sk/content/files/hl...en%C3%A9ho.pdf
    a na stránke majú aj elektronický formulár
    https://www.kpas.sk/napiste-nam/form...dovej-udalosti

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ak tie doklady nezoženieš, môžeš kontaktovať poisťovňu a vysvetliť im, že nie si rodinný príslušník a nemáš sa ako dostať k dokladom. Poisťovňa má právo vyžiadať si doklady o zdravotnom stave od príslušných lekárov, prípadne od príslušných inštitúcií.

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    pokiaľ si nebola v danej zmluve uvedená ako oprávnená osoba s percentuálnym podielom na dané riziko, tak nedostaneš nič. Napríklad ak by bol tvoj priateľ poistený na smrť na sumu 20 000 eur a ty by si ako určená oprávnená osoba mala podiel 50%, tak by si dostala 10 000 €.

    Telefonicke kontaktovanie - no toto je tak trošku ošemetné. Ak si bola kontaktovaná telefonicky, tak by si mala dostať aj dopis priamo z poisťovne, že má prísť k výplate plnenia, alebo by ti takýto dopis mali byť schopní vytlačiť alebo minimálne ukázať k nahliadnutiu na pobočke po overení tvojej totožnosti.

    Z tejto akože poisťovne ti volal kto? Poisťovák, likvidátor poistnej udalosti, operátor na centrále (ak by to bol niekto z centrály, tak by určite nevolal z mobilu, ale z pevnej linky) alebo kto?

    Prevzatie poistky po zomrelom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.