Zavrieť

Porady

Prečo mi Excel sám vypĺňa niektoré bunky?

Zdravím,
mám databázu v exceli. Vyše 3000 záznamov.
Ten program mi sám vypĺňa niektoré prázdne bunky, našťastie iba v tom 3. stĺpci ako je vidieť na priloženom obrázku.
Viete mi povedať o čo tam vlastne ide a hlavne ako to zastaviť?

S vďakou
Katka
Naposledy upravil kzorjan : 12.01.22 at 13:33 Dôvod: upresnenie 2
škriatok v exceli.jpg  
7 komentárov     zbaliť
ivka70 Skús priložiť Excel, z obrázku sa toho veľa vyčítať nedá ... Vymaz z neho všetko od 4. Stĺpca a nechaj len pár riadkov, aby bolo vidieť, kde to robí ...
kzorjan Priložila som Excel - ide o stĺpec D.
Mária27 Čo sa objavuje v riadku vzorcov, keď si v takej samovyplnenej bunke? Ako máš naformátovaný stĺpec?
kzorjan v riadku vzorcov ja nič nevidím. Stĺpec mám naformátovaný na text.
ivka70 kedy ti tam tie smiesne data vznikaju?
ja som skusala nieco pridat a nic mi to nevyplnilo .....

ako vytvaras cely ten subor , nenacitavas tie data odniekial?
kzorjan Dáta nahadzujem ručne. Nenačítavam ich odnikiaľ. V prílohe je iba 500 riadkov s menami, no ja v databáze mám vyplnených okolo 3000 riadkov. Uvažujem, že by to mohlo mať nejaký vplyv. V iných databázach, kde mám okolo 1500 riadkov s menami, tieto divné "identifikačné heslá" sa mi tam neobjavujú.
ivka70 Tym to urcite nie je, 3000 riadkov je ore Excel nic, bezne robime so statisicami riadkov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Sám od seba tie údaje tam excel nedáva. Musí sa to diať pri kopírovaní dát do hárku, alebo po spustení nejakej funkcie.

    Na prvý pohľad to vyzerá, ako keby excel chcel tie osobné údaje anonymizovať, alebo ako keby generoval mená v tom treťom stĺpci.

    Ako pracuješ s tými údajmi? Kopíruješ ich do tabuľky? Ak áno, tie nezmyselné mená ti dopĺňa do prázdnych buniek? Alebo prepisuje automaticky už existujúce mená?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kzorjan Tie údaje nahadzujem ručne. Prepisujem ich zo starých osobných spisov. Čiže vytváram úplne prvý digitálny záznam.

    Excel mi tie nezmyselné mená dopĺňa iba od riadku 1157 - 2434 Riadky pred a po, až do zatiaľ posledného 3018 riadku sú bez týchto prídavkov.

    Nepostrehla som, že by prepisoval už existujúce mená. Skôr sa mi zdá, že dopĺňa do prázdnych buniek a aj to nie všetkých. Sem-tam niektoré vynechá.
    ivka70 Do vzoroveho suboru si dala ale len 500 riadkov, takze tazko posudit a pozriet, co je v riadkoch 1157 - 2434..
    Skus skopirovat forat z riadkov, kde je to ok, na vsetky bunky v to stplci od riadku 1157 a uvidis, ci to pomoze.
    kzorjan Celý stĺpec je naformátovaný na "text", ale skúsim to pre istotu spraviť ako píšeš.

    Ako to tak tu s vami riešim a ako Chobot spomenul anonimizovanie údajov, úplne mi to zapadá do šablóny súčasného vývoja "umelej inteligencie / machine learningu".
    Uf... ale ja nechcem, aby mi softvér pomáhal v mojej práci.
      zbaliť

    elninoslov je teraz online elninoslov

    elninoslov
    Súbor je skutočne XLSX alebo je to v reáli XLSM? Ak XLSM tak makrá dočasne deaktivovať. Vypnúť všetky neorigo doplnky. Deaktivovať makrá v PERSONAL.XLSB. Mať otvorený len ten jeden zošit. Robí to stále?
    kzorjan Ďakujem za snahu pomôcť. Je to XLSX súbor.
    Vyriešila som záhadu tak, že som vymazala všetko, čo mi excel sám podopĺňal. Tým som mu zrejme dala najavo, že to, čo si on myslel, že je správne, asi správne nie je a nemá sa mi čo do práce montovať ak to od neho nechcem. Od vtedy to už nerobí a to som nahodila ďalších 2000 záznamov.

    Prečo mi Excel sám vypĺňa niektoré bunky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.