Zavrieť

Porady

Nová PN po 52 týždňoch PN

Zamestnanec maródil 52 týždňov, ukončil PN a následne začal novú PN. Je povinnosťou zamestnávateľa platiť prvých 10 dní novej PN , ktorá nasleduje po 52 týždňoch ? Môže takto ukončovať a začínať PN neobmedzene každých 10 dní a zamestnávateľ musí platiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    SOMI Trenčín, spol. s r.o.
    Ak PN bezprostredne nadväzuje na predchádzajúcu (nie je tam ani deň medzitým), považuje sa to za pokračovanie predchádzajúcej PN, náhradu prijmu pri PN neplatíte.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    veronikasad, ivka70, Jarka 1, Katy a R, MartaSk, Anik
    6
    V obraze je to niekde legislatívne podložené? Ďakujem
    Jana Motyčková v zákone o zdravotnej starostlivosti §12a ods. 10 "Ak sa po ukončení dočasnej pracovnej neschopnosti zdravotný stav osoby zhorší, príslušný ošetrujúci lekár vystaví nové potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti, na ktorom vyznačí údaj „pokračovanie dočasnej pracovnej neschopnosti“. Príslušný ošetrujúci lekár vystaví nové potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti odo dňa, ktorý je uvedený ako deň pracovnej schopnosti osoby na predchádzajúcom potvrdení o dočasnej pracovnej neschopnosti. Nové potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti možno vystaviť najneskôr v deň, ktorý je uvedený ako deň pracovnej schopnosti osoby na predchádzajúcom potvrdení o dočasnej pracovnej neschopnosti."

    ivka70 je teraz online ivka70

    ivka70
    Ano, je povinny.
    Teoreticky moze, ale ak by to robil jeden lekar, tak ma problem.
    Mozte to dat aj preverit. Nemala by byt nasledujuca PN na rovnaku diagnozu ako ta predchadzajuca, ak ide o pokracujucu PN, bezprostredne navazujucu na predchadzajucu.
    Naposledy upravil ivka70 : 13.01.22 at 12:01
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    V obraze áno , PN je od toho istého lekára. Z čoho sa vypočíta DVZ po 52 týždňoch pre výpočet PN?
    ivka70 a medzi tym nie je ani den cerpania dovolenky ci iny den?
    V obraze nie
    ivka70 Tak potom neplatite nic, len ospravedlnite nepritomnost, ako pise J.Motyckova
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    V obraze V akej výške bude nová náhrada príjmu, keď 52 týždňov už maródil?
    Z čoho sa vypočíta?
    Tweety z pravdepodobného zárobku, , pozri §134 ZP
    veronikasad Odpoved nie je spravna, vid odpoveď J.Motyckovej
      zbaliť

    Nová PN po 52 týždňoch PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.