Zavrieť

Porady

slabé kúrenie a teplá voda

Dobrý deň, mám otázku ohľadom kúrenia a teplej vody. Mám rodinný dom a plynový kotol. Podlahové kúrenie na prízemí a na poschodí radiátory. Po servisnej prehliadke mi prestala ísť poriadne teplá voda ide niekedy len letná. Kúrenie je tiež slabšie. Na radiátoroch mi niekedy začnú klepat ventily, musím pootočiť aby to prestalo. Prívod a spiatocka sú dobré. Mám aj cirkuláciu na teplú vodu, bez čerpadla teplá voda ani nejde. Radiátory musím stále nastavovať aby kúrilo. Na 3 nekuri a na 4 kúri. Ako keby som ich len zapol a vypol, vôbec sa to nedá regulovať. Servisák bol dvakrát pozerať, ale nič nenašiel, ale ja viem že to nie je v poriadku. Neviete poradiť čo by to mohlo byť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anet je offline (nepripojený) anet

    anet
    Michal, jeden by aj popremyslal, ale priznam sa nerozumiem ti.
    Chapem ze mas dole podlahove, hore radiatory ... ake mas kurenie, 1 okruh, 2 okruhy?
    Chapem, ze mas plynovy kotol ... prietokovy, ci mas ohrev v zasobniku vody?
    Chapem ze mas obehove cerpadlo ... asi na podlahovku ... ci mas aj zvlast tlakove cerpadlo na teplu vodu? Ako mas nastaveny digitalny termostat? Aky mas tlak v kotli? Termohlavica na 3ke je eco ... aspon ja tak mam, ide len zbytkove teplo.
    Mna napada odvzdusnit radiatory, podlahovka sa odvzdusnuje sama, mas otvoreny ventil na podlahovom kureni, skus zvysit rychlost cirkulacky pozri v skrini.
    Tepla voda, pozri digitalny termostat ako to mas nastavene (automatiku), na aku teplotu ma nahriat vodu, kedy mas termalnu dezinfekciu (ak mas zasobnik). Pises ze si tam mal 2xservisaka ... tak ja neviem, vymen ho
    Michal 2209 Zásobník TÚV je súčasťou kotla, tlak v kotli je cca 1,7. Teplote na TÚV je nastavená na 55 stupňov. Obehové čerpadlo mám aj na TÚV aj na kotly. Kúrenie je tak že prívod od kotla ide do rozdeľovača radiátorov a pred tým je odbočka do podlahovky kde pustí len určitú teplotu. Spiatocka z radiátorov je tiež potom prepojená zo spiatockou z podlahovky. V pivnici je rozdelovac na radiátory.
    anet Tak neviem. Ze ma kotol cerpadlo, to mi je jasne. Ja mam zasobnik TUV zvlast, lebo ten vbudovany bol pre nase potreby nedostatocny. Ak ti vsetko funguje, tak ozaj ma napada len problem s vytlakom teplej vody. Ja mam v kotli tlak 1,4-1,5 ked spi, ked ohrieva vodu, kurenie mam tlak 1,9-2,1 (pozri svoj manual od kotla). Na podlahovku mam zvlast v skrinke obehove cerpadlo, na teplu vodu mi tlakove netrebalo. Nic neregulujem, kotol sa riadi sam podla nastavenej teploty a vnutorneho a vonkajsieho cidla, ked je teplota vystupu 50C, tak proste tak ide do podlahy aj radiatorov, vodu mam tiez na 50C ... dosiahne pozadovane teploty, vypne sa. Jedine co kontrolujem je tlak ... Este ma napada dat spravit cistenie a preplach kurenia, ja som davala robit pred 3 rokmi. https://www.instalater-kurenar.sk/ci...eplach-kurenia

    slabé kúrenie a teplá voda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.