Zavrieť

Porady

Daňový bonus na zaplatené úroky

Brala som si hypotéku v roku 2018. každý rok som si uplatňovala nárok na vrátenie 50% zaplatených úrokov. v hypotéke som bola iba ja. Ide o Tatrabanku
v Tomto roku sme s manželom kupovali dom. moju hypotéku sme zrefinancovali a teda spojili s hypotékou na dom, ktorú máme vo VUB. teraz figurujem ako spoludlžník. zmluvy boli podpísané v auguste. obaja máme do 35 rokov. moja otázka je. Môžem si ja uplatniť do augusta daňový bonus z hypotéky?
môže si zároveň aj manžel uplatniť daňový bonus z novej hypotéky od toho augusta na základe potvrdenia VUB? a ešte jedna otázka. ja som bola do konca septembra na rodičovskej dovolenke a nastúpila do práce až v októbri. v septembri som pracovala na dohodu. môj priemerný mesačný príjem na tieto účely sa počíta za celý rok? alebo iba priemer za tie mesiace v ktorých pracujem? ďakujem pekne za rady. je to trošku komplikovanejšie
3 komentárov     zbaliť
Mila123 na DB na úroky na refinancovanú hypotéku sa nedáva, stratila ste nárok.....
a možno splnil podmienky na DB na úroky na novej hypotéke manžel, či spĺňate podmienky informácie Vám dá iba banka, neuvádzate aký príjem má manžel (v čase žiadania hypotéky).........
teda ak by ste nerefinancovali hypotéku a bola by ste na MD či RD nárok na DB na zaplatené úroky by ste mala, nezáleží na súčasnom príjme, kedy si uplatňujete DB na úroky .....resp. DB na deti a DB na zaplatené úroky nemajú rovnaké podmienky pre priznanie......pozn. nezabudnite na podanie DP za príjem z predaja nehnuteľnosti (predpokladám, že ste byt predala).....
Beba BS Byt som nepredala. j
a si už nechcem uplatniť daňový bonus na úroky z refinancovanej hypotéky. To mi je jasné, že tam nárok strácam. ja by som si chcela uplatniť daňový bonus z mojej 1.hypotéky na byt, ktorá do toho augusta splnila všetky podmienky tak ako predchádzajúce roky. čiže z tatrabanky.
čo sa týka manžela, jeho prvá nehnuteľnosť ktorú nadobudol je ten dom. My sme vlastne v jednej hypotéke spravili kúpu domu + refinancovanie bytu, aby to bolo spolu. Ja som stále vlastníčkou bytu. a dom je v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov.
čo sa týka príjmu, znamená to, že berie sa príjem, ktorý som mala v čase uzatvorenia zmluvy (teraz myslím tú moju v 2018..teda že keď som si to uplatňovala už tri roky, v pohode môžem aj štvrtý)
Mila123 presné informácie Vám poskytnú v banke (TB), tam si musíte zistiť, účtovníčky pracujú, resp. priznávajú DB na úroky na základe potvrdenia z banky.......ale keďže ste nesplnila podmienky za celý rok, za mňa nevznikne Vám nárok.......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Daňový bonus na zaplatené úroky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.