Zavrieť

Porady

Výpočet PN a dvanásťhodinové zmeny

Dobrý deň. Prosím vás viem mi niekto vysvetliť ako sa počíta PN čo sa hodín týka hodín keď pracujem na dvanásťhodinové zmeny v nepretržitej prevádzke? Zamestnávateľ mi počíta len 7,5 hod a rozdiel do 12 hod mi píše že mi chýba. PN sa počíta hodinovo aj cez víkend ?
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Pýtaš sa na fond pracovného času, alebo výpočet náhrady príjmu počas PN?
ivino77 ako sa to počíta, keď človek odrobí trebars 5 zmien po 12 hod od začiatku mesiaca a do konca mesiaca musí na PN, neviem ako sa to počíta, či potom mu chýbajú hodiny, alebo má naviac, údajne sa PN počíta len 7,5hod
veronikasad aký má týždenný fond pracovného času a kedy bol začiatok PN-ky ?
ivino77 Vďaka za ochotu no stále sa nechápeme, alebo sa neviem dostatočne dobre vyjadriť, príklad: odpracoval som od začiatku mesiaca 5 pracovných zmien po 12 hod, všetky čo som mal, Potom som ostal nečakane PN do konca mesiaca, zamestnávateľ mi odkázal že mi chýbajú hodiny a dal mi ich do mínusového konta, ktoré si mám nadrobiť keď prídem z PN, tomuto nerozumiem ako sa to počíta, a prečo som v mínuse keď som odrobil všetko čo som dovtedy mal odrobiť. Nejde mi o výpočet peňazí ale hodín, keď pracujem v 12 hodinovom nepretržitom cykle a PN sa potom počíta v 7,5 hodinovom cykle. Ako sa to rozpočíta na fond pracovného času v danom mesiaci a prečo mi majú chýbať hodiny. Keď som PN každý pracovný deň sa počíta 7,5hod do fondu pracovného času? Ako zistím aký je v tomto prípade týždenný pracovný fond?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    DPN (dočasná praceneschopnosť).
    Zamestnávateľ platí prvých 10 kalendárnych dní náhradu mzdy a od 11-teho dňa platí soc. poisťovna nemocenskú dávku. Vždy je to za dni!
    Samozrejme pre obidve dávky je presne stanovené, ako sa vypočíta VZ (vymeriavací základ), z ktorého sa dávka počíta. Orientačne - že aj tvoj zárobok da rozdelí na odpracované kalendárne dni - presnejšie dni rozh. obdobia. Takže ty veľmi hodiny nerieš .
    polopatisticky: Ak si napr od 14.1. do 31.1. DPN - tak za 3 dni dostaneš NM vo výške 25% z VZ, za 7 dní dostaneš NM vo výške 55% z VZ a za 8 dní nemocenské zo SP vo výške 55% z VZ. Tie VZ sa môžu/nemusia líšiť a tiež niekedy zamestnávatelia dávajú viac % .
    ak chceš presne k VZ - pozri z 461/2003 a z 462/2003
    Naposledy upravil Katy a R : 21.01.22 at 20:12

    Výpočet PN a dvanásťhodinové zmeny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.