Zavrieť

Porady

Viacero prijmov

Zdravim, otazka ohladne zdanovania prijmov.

Som 2.rok SZCO a minuly rok som zarobil nizsiu sumu, ako je hranica na platenie soc. odvodov.

Zaroven som bol este aj student v CZ, kde som mal mensiu pracu na dohodu o provedeni prace, kde som zarobil taktiez nieco. Mal som podpisany ruzovy papierik ako u nas (sleva u poplatnika) a nepresiahol som mesacnu sumu, aby som musel oplatit odvody v CZ.

Avsak dokopy vsetky prijmy tato CZ dohoda + SVK zivnost tesne presahuju hranicu platenia odvodov.

V danovom priznani mam uviest vsetky svoje celosvetove prijmy, ale bude sa z toho celeho ratat dan na odvody? Lebo samotne prijmy SZCO su nizke.

Som zmateny, niekde som cital, ze sa to nezaratava do toho, ak ma clovek prijmy aj dohody napr. Staci priznat a stat zoberie iba so SZCO prijmu.

Poradte prosim. Poucte ma. Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vyplnas DP typu B, v ktorom uvediete príjmy zo zamestnania (CZ-metoda vyňatia) - par.5, a príjmy z podnikania - par.6.
    Do limitu pre povinnú registráciu v SP sa zahŕňajú len príjmy z podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.