Zavrieť

Porady

oprava min.obdobi

Caute poradaci, nevie mi niekto poradit ako sa riesi pripad ak sa k vam dostane VPD o uhrade zavazku s datumom v r.2005, ktory sa k vam vsak dostal az teraz a uz je schvalena UZ? je to dost vyznamna suma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Úhrada záväzku v PÚ nemení daňový základ, akurát v súvahe bude prírastok fin. prostriedkov a úbytok záväzkov. Ak sa nedá dohodnúť
    s druhou stranou o zmene dátumu na tento rok, tak podať dodatočné DP aj opravné výkazy a opraviť počiatočné stavy.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    jednoducho by som to zaúčtoval ako úhradu záväzku v účtovnom období, keď som to zistil.
    Staré roky už nemôžem opraviť, bola tam skeslená UZ ale asi sa nič iné vážne nestalo.
    Ja by som sa vôbec nikoho nepokúšal presvedčiť, aby mi zmenil doklad.
    Mýliť sa je ľudské a radšej budem omylný ako podvodník.

    money je offline (nepripojený) money

    money
    suhlasim s tebou mudros,
    opravovat DP nie je dovod lebo ako bolo poznamenane dan.zaklad sa mi nemeni a ci by sa v tomto pripade nemal uplatnit §16 ods.11 zakona u uctovnictve,

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    mudroš
    jednoducho by som to zaúčtoval ako úhradu záväzku v účtovnom období, keď som to zistil.
    Staré roky už nemôžem opraviť, bola tam skeslená UZ ale asi sa nič iné vážne nestalo.
    Ja by som sa vôbec nikoho nepokúšal presvedčiť, aby mi zmenil doklad.
    Mýliť sa je ľudské a radšej budem omylný ako podvodník.
    Tiež by som zaujala tento postoj. Ale okrem iného dáva to obraz o tom ako bola vykonaná inventarizácia pokladne...

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    money
    Caute poradaci, nevie mi niekto poradit ako sa riesi pripad ak sa k vam dostane VPD o uhrade zavazku s datumom v r.2005, ktory sa k vam vsak dostal az teraz a uz je schvalena UZ? je to dost vyznamna suma
    .......................................

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.