Zavrieť

Porady

Kúpa nehnuteľnosti zaťaženej exekúciou

Máme záujem kúpiť dom, ktorý nám ponúkol sused, ktorý ovdovel a odchádza ku dcére do ČR. Sme spoluvlastníkmi dvora, prislúchajúceho k obidvom nehnuteľnostiam. Pri nahliadnutí do LV nehnuteľnosti sme zistili, že na susedovom dome je v časti C zapísaná ťarcha, exekučný príkaz z júla 2021 na zriadenie exekučného záložného práva na pozemok pod domom, záhradu a rodinný dom - sused je ich vlastník v 1/1 / v rámci BSM/. Ako máme postupovať ? osloviť exekútora ? Môže sused dom predávať aj bez jeho vedomia ? Budem vďačná za všetky odpovede.
Chobot Čo to znamená, že "sused je ich vlastník v 1/1 / v rámci BSM"?

Ak je výlučný vlastník, tak by tam o BSM nemalo byť nič. Ak je tam zapísaná ešte jeho zosnulá manželka, tak najprv musí prebehnúť po nej dedičské konanie.
xeva Ďakujem - o tom vlastníctve som to z LV zámerne odpísala, pretože som nadobudla dojem, že ešte neprebehlo dedičské konanie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak už je na LV ťarcha exekúcie, musíte postupovať len v súčinnosti s exekútorom
    xeva Ďakujem za odpoveď.
    xeva Odpovedi nerozumiem. Akú budeme mať záruku, že vyplatí exekútora ? ale asi je odpoveď myslená v zmysle toho smajlíka na jej konci.
    xeva Exekútor - sa vyjadril o 2 možných alternatívach. 1 - deň , dva pred podpisom zmluvy zaplatiť dlh s príslušenstvom,.2 - v kúpnej zmluve uviesť, že dlh a príslušenstvo zaplatí kupujúci a predávajúcemu zaplatí rozdiel kúpnej ceny. Druhá alternatíva sa mi zdá istejšia - exekútor vraj odblokuje ťarchu po pripísaní sumy na účet.

    Kúpa nehnuteľnosti zaťaženej exekúciou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.