Zavrieť

Porady

Ma pravo ma vyhodit urad prace z evidencie, lebo nechcem pracu na 8 hodin?

Na urade prace mi chcu ponukat pracu na 8 a pol hodiny.V prihlaske som ako ziadatel o evidenciu uviedol ze mam zaujem o ciastocny uvazok ci pracu z domu. Mozu ma vyhodit kedze odmietam 8 a pol hodinove pracovne ponuky?{moje dovody nie su lenivost,ale ine vazne}
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak tie vazne dovody UP nepreukazes, mozu.
    V sulade so zakonom o zamestnanosti.
    Urcite nestaci len vyjadrenie v prihlaske.

    https://www.upsvr.gov.sk/se/oddeleni...page_id=534619

    Úrad vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie na dobu šiestich mesiacov v prípade, ak sa jedná o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie, ak uchádzač o zamestnanie svoju neúčasť nepreukáže vážnymi dôvodmi(pozri zákon):
    ...
    odmietnutie ponuky vhodného zamestnania sprostredkovaného úradom bez vážnych dôvodov alebo odmietnutie nástupu do vhodného zamestnania sprostredkovaného úradom bez vážnych dôvodov
    ....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vyradenie z evidencie
    Úrad vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom na základe niektorej zo skutočností vymedzených v ustanoveniach § 36 ods.1. Jedná sa najmä o nástup do zamestnania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti, nástupu na sústavnú prípravu na povolanie a pod. (pozri zákon). Je potrebné, aby tieto skutočnosti uchádzač o zamestnanie úradu oznámil včas, podložil ich dokladmi - pracovná zmluva, živnostenský list, potvrdenie o zápise na štúdium a pod.

    Úrad vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie na dobu šiestich mesiacov v prípade, ak sa jedná o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie, ak uchádzač o zamestnanie svoju neúčasť nepreukáže vážnymi dôvodmi(pozri zákon):

    vykonávania práce bez pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu
    nespolupráce s úradom, pričom za nespoluprácu uchádzača o zamestnanie s úradom sa považuje:
    odmietnutie ponuky vhodného zamestnania sprostredkovaného úradom bez vážnych dôvodov alebo odmietnutie nástupu do vhodného zamestnania sprostredkovaného úradom bez vážnych dôvodov
    odmietnutie účasti na aktívnych opatreniach na trhu práce uchádzačom o zamestnanie bez vážnych dôvodov okrem odmietnutia účasti na aktivačnej činnosti formou menších služieb pre samosprávny kraj podľa § 52 a formou dobrovoľníckej služby podľa § 52a
    predčasné skončenie účasti na aktívnych opatreniach na trhu práce uchádzačom o zamestnanie pred dohodnutým termínom bez vážnych dôvodov,
    nepreukázanie splnenia povinnosti podľa § 34 ods. 6 bez vážnych dôvodov podľa odseku 4 písm. b) až e)
    nedostavenie sa na úrad alebo miesto určené úradom na účely podľa § 34 ods. 6 a 8 bez vážnych dôvodov podľa odseku 4 písm. b) až e)
    nepredloženie dokladov podľa odsekov 4 a 6 § 19 ods. 4 v termíne určenom úradom a ústredím, ak nedodržanie termínu spôsobil uchádzač o zamestnanie,
    nedodržanie liečebného režimu uchádzačom o zamestnanie počas jeho dočasnej pracovnej neschopnosti,
    nedodržanie povinností podľa § 34 ods. 5, 9, 17 alebo ods. 18 bez vážnych dôvodov podľa odseku 4 písm. b) až e)
    že mu bolo v členskom štáte EU alebo v cudzine udelené povolenie na zamestnanie
    Úrad vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie na dobu troch mesiacov v prípade, ak uchádzač o zamestnanie požiada o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie bez udania dôvodu.

    Ma pravo ma vyhodit urad prace z evidencie, lebo nechcem pracu na 8 hodin?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.