Zavrieť

Porady

české DP

prosím Vás, robil niekto české DP za rok 2021 ?-závislú činnosť ?
stále sa dá uplatniť zľava na manželku a deti ako to bolo v minulosti ?
Samozrejme ak v ČR dosiahol aspoň 90percent všetkých príjmov
7 komentárov     zbaliť
ivka70 ked si stihnes formular, ukaze ti to, aj vypocita, ak sa da ....
balunka však ja som na portáli moje dane, tam to počíta, ale keď si dám skontrolovať, tak mi stále vypisuje chybu, že si nemôžem uplatniť , vlani mi to nevypisovalo, ale trochu pomenili formulár
ivka70 a mas tam vlastne prijmy mazelky, v akej vyske?
su rocne prijmy mazela vyssie ako 185 600 Kč ?
balunka manželka je na rodičovskom, manžel má vyššie príjmy ako 185 600. Odkiaľ máš sumu 185600 ? -čo je to ?
tam je podmienka, že aspoň 90% príjmov musí byť v ČR
ivka70 Pri takej rocnej sume neplati ziadnu dan v roku 2021, cize ulavu uz dalsiu ako na seba nema ako uplatnit.
Myslim, ze tam nieco nemas vyplnene.
Len podotazka: manzelka a deti maju ceske ZP?
balunka je to závislá činnosť, vyplňujem podľa potvrdenia od zamestnávateľa, manželka a deti sú sú na SK, myslela si zdravotné poistenie ?
každý rok som robila takto a uplatňovala som úľavy na deti a manželku a bolo to v poriadku
ivka70 Ano, zdravotne poistenie... To nesuvisi s tym DP, ale prave sme vybavovali preukaz zahranicneho poistenca a tam je k tomu vyhlasenie, ze zavisle osoby bez prijmu tiez musia mat zahranicne - co manzelka s RP a deti nezaopatrene su.
Takze ak to nema vybavene, treba sa pripravit na torturu... a po rokoch este horšie, to moze chciet ZP aj uhrady za to obdobie....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a pozrela asi zákon, že či boli dáke zmen??, resp skontrolovala si podľa návodu, či ti tam niečo nechýba zaškrtnuté? tam asi bude pes zakopaný.
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...oXd1HrqjoXwKwr
    - a tiež na stránke ich FS
    https://www.financnisprava.cz/cs/dan...zamestnavatele

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.