Zavrieť

Porady

Škoda spôsobená zamestnancovi

Dobrý deň,
zamestnávateľ prevádzkuje maloobchodnú predajňu, z dôvodu náhlej neprítomnosti zamestnanca (COVID), bolo potrebné ho nahradiť iným zamestnancom. Ten nastúpil do práce a nasledujúci deň doniesol zamestnávateľovi doklad o tom, že na deň, kedy bol na zástupe, mal zakúpené lístky do kina a teraz požaduje náhradu za ne od zamestnávateľa.
Prosím máte niekto s týmto skúsenosť, podľa akého § Zákonníka práce postupovať a či je povinnosťou zamestnávateľa nahradiť zamestnancovi cenu lístkov.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak ste ho stiahli z dovolenky, narok ma:
    zze/2001-311/112/1/
    Ak to mal byt jeho volny den a nariadili ste mu nastup do prace, tak by bolo minimalne slusne postupovat podla rovnakeho paragrafu a skodu, ktora mu vznikla (lebo nemohol ist na zakupene predstavenie), mu nahradit.

    Skoda sposobena zamestnavatelom:
    zze/2001-311/192/2/
    A este skor
    zze/2001-311/194/1/
    Naposledy upravil ivka70 : 01.03.22 at 08:53
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivab Ďakujem, zamestnanci pracujú na zmeny a stiahli sme ho do práce mimo jeho pracovnej zmeny, pričom lístky do kina nespomenul. Toto by sme zohľadnili hneď a nežiadali jeho nástup do práce. O preplatenie a ich existencii sa zmienil dodatočne. V podstate sa nevyhýbame preplateniu, skôr ide o to, ako nato reagovať, či je to naša povinnosť. A následne keď by sme mu to preplatiť mali, je možnosť preplatenia cez mzdu bez zaťaženia daní a odvodov?
    ivka70 Urcite to nie je mzda, ide o nahradu sposobenej skody ....nejdu z toho ani odvody ani dan.
    A ze listky nespomenul .... pytal sa ho niekto, ci nema ine plany?
    ivab Ďakujem za odpoveď,
    Nechcela som však spadnúť do témy slušnosti, skôr som hľadala v Zákonníku práce oporu k takejto škode a nenašla som, tak som skúsila sem napísať.
    Ja sa tiež musím k tomu zamestnávateľovi nejako vyjadriť a o to mi skôr ide.
    ivka70 Doplnene paragrafy ... najma 194 stoji za povsimnutie(odvracal skodu, ktora by zamestnavatelovi vznikla neotvorenim maloobchodnej prevadzky?) ... alebo 192
    ivab Ďakujem, toto je veľmi dobrá rada
      zbaliť

    Škoda spôsobená zamestnancovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.