Zavrieť

Porady

Zmena fixacie

Ma niekto osobne skusenosti so zmenou fixacie hypoteky? Mam fixaciu urokov na 3 roky a do jej konca este jeden rok. Zrejme uroky pojdu hore a preto by som chcel okamzite zmenit fixaciu na dlhsie obdobie.
buchač Zrejme uroky pojdu hore a preto by som chcel okamzite zmenit fixaciu na dlhsie obdobie.
========================
Úroky pôjdu hore určite.
Dlhšie obdobie aj pri nižších úrokoch automaticky neznamená, že jeden ušetrí...niekedy je to skôr naopak.

Ak chceš, vypočuj si
https://uzitocna.pravda.sk/hypoteky/...hp_9clanok_box

Ale ja by som žiadnemu takému nezveril ani cent....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Refinancovať hypotéku v inej banke s pokutou a dohodnúť fixáciu na dlhšie obdobie.

    Nemyslím, že banka zmení len tak fixáciu na základe žiadosti klienta. Ale opýtaj sa v banke, za to nič nedáš.
    Sulli presne tak

    Sulli je teraz online Sulli

    Sulli
    Pred tymto problemom stoji v sucasnosti tisice vlastnikov hypoteky. Dnes o tom diskutovali na TA3. Je viac nez iste, ze uroky stupnu. Predpokladaju, ze na 1,2 %. / v CR je uz 5 % - no nemaju € /. Kedze rovnako mam hypouver, navstivil som v piatok svoju banku. Nechceli ani pocut o predcasnom prehodnoteni fixacie. Tak som sa s nimi rozlucil s tym, ze ju prenesiem inde. Cely pondelok mi potom vyvolavali o dohode.
    Vcera som navstivil inu banku, ktora podla kalkulacky ponukala najnizsi urok na 3, aj 5 rocnu fixaciu. Vzhladom na to, ze mam certifikat bloku, ponukli mi na 3 rocny fix 0,4 % a na 5 rocny 0,6 %. Jednym dychom dodala, ze refinancovanie uveru zabezpecia oni, a rovnako aj zaplatia poplatky za refinancovanie. Stacilo im podpisat zmluvu.
    Spyzzi Dolezite pri hypouvere mladych je overit si aj sposob urocenia.

    A - Priamy spôsob pripisovania štátneho príspevku znamená, že banka vám strhne splátku
    zníženú o výšku štátneho príspevku, teda o 3 %.
    B - Refundacny Banka vám strhne splátku, od ktorej odrátala príspevok banky, teda 1%.
    Následne vám pripíše príspevok od štátu, vo výške 2 %, ktorý ste v splátke zaplatili
    C - Refundacny Banka vám strhne celú splátku (bez štátneho príspevku). Následne vám
    pripíše na účet príspevok od štátu 2% a príspevok od banky 1%.

    Rozdiel medzi CA je viac ako 2 500 €. Rozhodne sa vyhnut bankam 365 a SLPS, ktore urocia tym najhorsim sposobom C

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.