Zavrieť

Porady

cestovné náhrady - vyplácanie

prosím vás potrebovala by som poradiť, je možné zamestnancom vodičom vyplácať cestovné náhrady bez cesťáku, nakoľko konateľ tvtdí, že to by len cesťáky vypisovali, dá sa to na základe výpisu z ich systému, kde im ráta aj sumu náhrad ale podľa mňa im to neráta dobre, čiže neviem čo s tým, dajú mi nejaký výpis koľko hodín boli v mesiaci v zahraničí ale im tam zrátava hodiny, čiže napr. 2 dni sú v zahraničí a nevyráta, že jeden deň 5 hodín a druhý 15 ale zráta. čiže stačí mne takýto výpis na zaúčtovanie, a môžem zaúčtovať na základe neho 512/333 ale ešte otázka, chceli by im to vyplácať vo výplate, je to možné? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Predpísané tlačivo na výpočet cestovného nie je. Takže aké si určíte, také budete účtovať. Výpočet ale musí byť už podľa Zákona o CN. A k druhej otázke je odpoveď áno, môžete ho vyplácať aj cez výplatnú pásku.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica ok, čiže nemusia vodiči vypisovať na každý deň cesťák, stačí súhrnný za celý mesiac aj v exceli. dobre a potom ak vyplácam cez výplatu dávam to do nejakej kolonky oslobodené od dane a odvodov? a účtovanie bude 512/333 alebo ako mzda 521/331, neviem, lebo vždy cesťáky účtujem na 512. ďakujem
    ivka70 Iba to pridávas k čistej mzde, sumu, ktorá je z cestákov.
    Účtovaný bude cestak, to za to vyplatia spolu s čistou mzdou nemá vplyv na zmenu účtovania, len nevypláca z pokladne v hotovosti.
    yvica no neviem keď pridám k čistej mzde /neviem do ktorej kolonky aby sa to nezdanilo a odvody nešli/ tak mi to účtuje 521/331 ale nemalo by byť účtovanie 512?
    veronikasad Zavolaj na hotline mzdoveho SW, určite ti poradia zložku mzdy na výplatu cestovného cez mzdy.
      zbaliť

    cestovné náhrady - vyplácanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.