Zavrieť

Porady

Vysoký stav pokladne v s.r.o. - firma chce ísť do konkurzu

Prosím o radu, akým spôsobom znížiť vysoký stav pokladne v s.r.o., (jeden konateľ aj spoločník),ktorý však reálny nie je, v pokladni nie sú reálne peniaze. Ide o reštauráciu, vieme ako to v takýchto zariadeniach funguje s výplatami, niečo páska, niečo mimo, avšak reštaurácia sa dostala po celom pandemickom období do krachu, hoci na účte 211 svieti celkom slušná suma. Na bankovom účte je nulový stav, resp.exekúcie. Firmu chceme dať do konkurzu, otázka znie, ak by tam takýto stav pokladne zostal, je to v konkurze problém? Sú tam totiž nedoplatky voči štátu, budú si pri konkurze nárokovať z tejto čiastky? Rieši to správca konkurznej podstaty, ak by sme to jednoducho nejakým spôsobom natvrdo odúčtovali? Ako veľmi "sleduje" celé účtovníctvo, alebo stačí iba účtovná závierka? ďakujem vopred za rady, netušíme ako z tohto vykľučkovať..
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Ako ten vysoký stav pokladne vznikol? Konateľ vyberal z účtu pre osobnú spotrebu a účtovali ste to ako dotáciu pokladne
Dáša_ alebo vyplácanie na ruku? bez odvodov a teda mimo účta ....
veronikasad Daska, vyplácaním na ruku by bola pokladňa v mínuse.
Dáša_ podla mna nie, práve naopak. Vyplatil na ruku napríklad mzdy. mal na ne hotovosť. Ale neprešo to účtom. teda hotovosť na mzdy ostala visieť na pokaldni. Podobne ako ostavaju visieť rôzne všimné a podobné veci
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Onko je offline (nepripojený) Onko

  Onko
  Vzhľadom na etiketu Porady je jediná správna rada: Konateľ spoločnosti musí doplniť hotovosť do pokladne tak, aby súhlasil reálny stav s evidenčným stavom. Všetko ostatné už rieši Trestný zákon.
  zuzjom84 Rozumiem, ďakujem za odpoveď.

  ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

  ivka70
  Samozrejme, ze je to problem.
  Neviem, co si predstavujes pod: natvrdo oductovat, ale predpokladam, ze to v sulade so zakonom o uctovnictve nepojde. Podla uctovneho stavu mate dost financnych prostriedkov (v pokladni), takze na konkurz mozete zatial asi zabudnut.

  Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

  Dáša_
  No a načo chce ísť do konkurzu, keď má dosť peňazí???? V pokladni? Za pokladňu je niekto zodpovedný. Aj za manko, ktoré sa zistí pri inventúre. Povedala by som, že v každom prípade zodpovednosť konateľa. Dosť možné aj trestnoprávna.

  pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

  pavol54
  Každý mesiac sa robí účtovanie a banka a pokladňa musí sedieť ak mi v pokladni nesedí 100 eur tak prevrátim kanceláriu hore nohami aby som našiel chýbajúci doklad. Raz na začiatku som mal účtovníčku tiež účtovala ako sa jej páčilo a neinformovala o stave účtovníctva, tak na hodinu opustila moje účtovníctvo, pretože za stav firmy zodpovedá konateľ, účtovníčka len za zaúčtovanie dokladov. Trochu to smrdí snahou legalizáciou podvodu.
  9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  kn-alka jajajajaj - ty si teda jeden z milióna - by si sa čudoval, koľko "podnikateľov" nerozozná firemné peniaze od vlastných
  Jarka 1 svätá pravda ... nielen že nerozoznajú, ale na vyžadovanie chýbajúcich dokladov, povedia, že predsa sa nezbláznime ... na čo otravujem
  zuzjom84 Konateľ veľmi dobre rozozná firemné peniaze od súkromných. Stav pokladne vznikol jednoducho tak, že keď bola tržba, časť tržby išla do banky, časť sa použila na vyplatenie tovaru, služieb, miezd v hotovosti, atď,..ale časť každý mesiac ostávala na vyplatenie na ruku. Nepýtam sa nikoho na to, či je to správne alebo nie, kto nezažil situáciu v gastre za posledné dva roky, nemá o tom ani najmenšiu predstavu. Pýtam sa len na možné riešenia. Ďakujem
  pavol54 no najprv si treba spraviť poriadok v prevodoch a potom len si sadnúť s konateľom, zobrať do ruky ZDP kedže to dostali zamestnanci, v príslušnom § je nezdanenených možností príjmu zamestnancov do aleluja (samozrejme v rozumnej miere)
  Dáša_ všetko je o tom, jak vysoký je ten stav. Lebo pre niekoho je aj 2tisíc € vysoký stav
  pavol54 daša, myslím že je to aj bordel v účtovníctve ktohovie ako im sedí banka, stalo sa mi že som vyplatil cez pokladňu nákup a denníku som si nevšimol že nahodilo miesto z 211, 221 účtovníčka povie že sa stať nemôže, platba bez dokladu zamestnancom kešovka koľko môže byť? polovina mzdy? a dávať kešovku bez tržieb?
  Dáša_ tržby má ako príjem do pokladne. Ale do banky odvedie iba polovicu. Čo ma s tým účtovníčka robiť iné ako nechať v pokladni? Bez bordelu v banke a v dokladoch? Že to on nerieši?
  zuzjom84 Banka sedí, všetky papiere sú v poriadku, jednoducho všetky účty sú zaúčtované správne.V tom nie je problém. Myslím že stále nebola správne pochopená otázka. Čo urobiť s vysokým stavom pokladne, o ktorej vieme, že ju nemáme ako zdokladovať?
  Tweety Odpoveď máš v príspevku o 12,32 hod.
    zbaliť

  Vysoký stav pokladne v s.r.o. - firma chce ísť do konkurzu

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.