Zavrieť

Porady

preplatenie skolenia zamestnancovi

mam takyto problem. Zamestnanec bol na skoleni, zaplatil si ho (asi 10.000 Sk) a my mu ho chceme preplatit. Ako to urobit, aby som mu nemusela zdanovat tento prijem? Chcem to prehnat cez vyplaty, nie pokladnu?
dakujem vsetkym
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    A nejedná sa o výdavok uhradený v mene zamestnávateľa? Nepíšete bližšie, prečo si ho hradil sám a či v čase konania školenia už bol zamestnancom (ale to zrejme áno).

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    luciagr
    mam takyto problem. Zamestnanec bol na skoleni, zaplatil si ho (asi 10.000 Sk) a my mu ho chceme preplatit. Ako to urobit, aby som mu nemusela zdanovat tento prijem? Chcem to prehnat cez vyplaty, nie pokladnu?
    dakujem vsetkym
    Dôležité je vedieť, či je faktúra vystavená na zamestnanca alebo na firmu a tiež, či to vzdelávanie bolo v záujme firmy alebo či to bolo len pre súkromné potreby zamestnanca (teda či obsah vzdelávania súvisí s predmetom činosti).

    Ak je na firmu a predmet vzdelávania súvisí s činnosťou firmy (napr. ak to je personalista a bol na školení o zákonníku práce), tak nie je žiadny problém.

    Ak je to však na jeho meno a školenie súvisí s predmetom podnikania, tak nech skúsi požiadať tú školiacu firmu, či by nemohli vystaviť doklad na firmu, lebo inak to bude mať ako nepeňažný príjem.

    Ak však obsah školenia nesúvisí s predmetom činnosti (personalistka bola na kurze prírodnej kozmetiky), tak to nedáte do nákladov firmy ani keby ste chceli. To bude vždy nedaňový náklad a zamestnanec to bude mať zdanené.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Chobot
    ... lebo inak to bude mať ako nepeňažný príjem.
    Iba drobotinka. Nepeňažný? .-)

    luciagr je offline (nepripojený) luciagr

    luciagr
    upresnenie, skolenie bolo v ramci naplni prace zamestnanca, cize to je OK. Ale potrvrdenie bolo vystavene na zamestnanca. Takze mu poviem, nech si vypyta nove a budem dufat, ze ho dostane a na firmu. Potom mu to mozem dat ako cisty priplatok ku mzde?
    dakujem vsetkym

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    luciagr
    upresnenie, skolenie bolo v ramci naplni prace zamestnanca, cize to je OK. Ale potrvrdenie bolo vystavene na zamestnanca. Takze mu poviem, nech si vypyta nove a budem dufat, ze ho dostane a na firmu. Potom mu to mozem dat ako cisty priplatok ku mzde?
    dakujem vsetkym
    Radšej by som mu to vyplatil cez pokladňu, pretože ak to dáš cez výplatnú pásku, tak by to mohla kontrola považovať ako zdaniteľný príjem.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Jana Acsová
    Iba drobotinka. Nepeňažný? .-)
    Nooo, myslel som tým, že firma mu síce dá peniaze, ale v skutočnosti mu uhrádza kurz. Teda jeho benefitom nebude hotovosť, ale uhradenie kurzu, teda niečo dostane (školenie), čo však nie je finančný obnos - teda nie na voľné nakladanie s ním.

    Tak som to myslel.

    lmareckova je offline (nepripojený) lmareckova

    lmareckova
    ahojte, ja mam takyto pripad:
    skolenie zamestnanca v ramci naplni prace, zaplatil si to sam, ale firma, od ktorej to mal, mi uz nemoze vystavit doklad na firmu. Teda faktura je na zamestnanca, ako mu to preplatit??

    preplatenie skolenia zamestnancovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.