Zavrieť

Porady

rzd a DB 2021

prosím vás neviem či to mám dobre už 2 dni sa trápim z DB, čiže zrazené preddavky bez DB v potvrdení 1000,27, DB odpočítaní z dane mesačne 343,64, čiže mi vyšlo, že preddavky 656,63, daň po uplatnení nčd 928,83 po uplatnení dp 585,19, vyšiel mi preplatok 71,44, prosím vás je to dobre, už to prerátavam aj z výplatných pások....ďakujem
veronikasad ak chceš kontrolu, uveď hrubu mzdu a poistné. Inak nemáme veštiacu gulu ... Vek a počet detí ? DB mal vyplatený za celý rok cez zamestnávatela :?
kn-alka ak bol ten bonus aj vyplatený zamestnávateľom, tak je to správne, preplatok dane 71,44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nuž ak boli preddavky na daň 1000,27 a skutočná daň 928,83 - tak iný preplatok ti ani nemôže výjsť- či?
    Samozrejme, ak bol DB celý vyplatený zamestnávateľom
    yvica áno bol vyplatený, takže je to dobre, môžem preplatok dať do výplatnej pásky v sume 71,44, ďakujem pekne

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Preplatky na dani a preplatky na daňovom bonuse sú 2 nezávislé čísla na daňovom priznaní, nespočítavajú sa.
    Aj v oddieli XI sa žiadajú samostatne naspäť (1 a 4 štvorček).
    Naposledy upravil tigy : 15.03.22 at 13:13

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.