Zavrieť

Porady

Žiadosť o priznanie sociálného štipendia !

Dobrý podvečer, chcela by som niekho poprosiť kto už vyplňoval takéto tlačivo aby mi poradil.
Vyplňujem príjem otca študentky ale neviem či tam ide hrubý príjem alebo čistý príjem a či ide do riadku rodičovského príspevku daňový bonus?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    marcelaStanakova
    Dobrý podvečer, chcela by som niekho poprosiť kto už vyplňoval takéto tlačivo aby mi poradil.
    Vyplňujem príjem otca študentky ale neviem či tam ide hrubý príjem alebo čistý príjem a či ide do riadku rodičovského príspevku daňový bonus?
    Nepíšeš, k čomu je určené dané tlačivo (žiadosť o štipendium alebo štud. pôžičku????). Spravidla sa pri žiadosti o financie rôzneho druhu uvádza čistý príjem pri potvrdzovaní príjmu . Daňový bonus nie je súčasťou rod. príspevku, je to "daňová" záležitosť.
    Dané tlačivo je na priznanie sociálného štipendia žiadateľka študuje na VŠ a potrebuje príjem otca , ktorý je zamestnaný v našej firme.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    V tom prípade budeš uvádzať čistý príjem . Školu zaujíma, koľko má rodina na živobytie, nie príjem v hrubom.

    Čistý príjem by ale podľa mňa mal byť uvedený bez zrážok, ako sú napr. splátky pôžičiek.

    Ospravedlňujem sa za príspevok vyššie, , uviedla si , k čomu to potrebuješ
    Naposledy upravil Paula : 27.09.06 at 16:36

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Dáva sa tam príjem z ročného zúčtovania dane: hrubá mzda mínus poistné mínus daň.
    Naposledy upravil abel : 27.09.06 at 19:31

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    abel Pozri príspevok
    Dáva sa tam príjem z ročného zúčtovania dane: hrubá mzda mínus poistné mínus daň.
    prosím je v tomto smere nejaká zmena? Teda stále platí že sa vychádza z ročného zúčtovania dane mínus poistné mínus dań a mínus príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie?

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Prosím ak s tým niekto robíte, poraďte mi, ide o to že neviem či treba odrátavať aj príspevky na DDP, bývalá ekonomka to takto robila, ale neviem o čo sa opierala ( zákon, vyhláška, ja som to nikde nenašla ). Ďakujem.

    Žiadosť o priznanie sociálného štipendia !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.