Zavrieť

Porady

Dodatočné DPFO B - zniženie zakladu dane

Zdravím poradaci, je tu niekto, kto by mi poradil s dodatočnym DPFO B ?

Opravujem viaceré chyby.
1.) prijmy zo zavislej činnosti su ok
2) v prijmoch zo zivnosti vypadavaju uhradene zdravotne odvody (v skutočnosti bolo uhradenych 0,00)
3) nebol uplatneny danovy bonus na dieta, ani nezdanitelna ciastka na manzelku v RDP, to som pridala do DDP

Co teraz vzniklo. Povodny RDP mal danovu povinnost 1092 eur, zaplatene preddavky 925, dan na uhradu 167

V novom - DDP mam danovu povinnost 362, po odpocitani danoveho bonusu 0,00 a zostava este zvysok z bonusu 47 eur, a dalej na riadku 136 preplatok vo vyske tych zaplatenych preddavkov 925 eur

Oddiel X vyplneny.... na riadku 138 mam -730 eur ako rozdiel medzi danovou povinnostou povodnou a novou.
Na riadok 140 som uviedla 167 eur (tych z povodneho riadku v RDP)

Otazka teraz je, prečo mi nechce dovoliť zaguličkovať " v oddieli XIV vratenie danoveho preplatku z riadku ?
Nikdy som nerobila dodatočne.... ako to funguje ? koľko sa vrati penazi ?
47 eur danovy bonus, 925 preplatok na dani, aj tych povodne uhradenych 167 eur ?
Mam niečo snad zle uvedene ?
12 komentárov     zbaliť
Anik tie chyby opravuješ za ktorý rok 2020, 2021?
d4ny19 za 2020
d4ny19 Vies poradit prosim ? :-(
ivka70 a mas vyplnene vyplnenu cast o vyplateni DB na dieta?
d4ny19 Ano to mam vsetko, DB mi taha dobre to je ok
Ide mi skor o to ako funguje v dodatocnom vratenie toho preplatku … ked to zagulickujem hlasi logicku chybu ze preplatok sa vyplqca od 5 eur
Ale on bude 925 eur… a predpokladam ze aj z riadku 140 sa mu vrati uz dan ktoru hradil z rdp , kedze boli cele nespravne
Mila123 kde máte uvedených 167eur v ddp?
d4ny19 To bola povodna dan na uhradu, takze v ddp na riadkoch v oddieli X. riadky 139,140
Mila123 prepáčte, ako chcete od programu aby vám dal preplatok na DB (vrátku dane), keď neuvediete zaplatenú daň z RDP? takáto zaplatená daň sa vykáže v DDP na r. 134.... oddiel X urobíme napokon, keď máte hotové DDP
d4ny19 Ale ved ho mam vyplnene na komplet cele , co som zle napisala?
d4ny19 a prečo riadok 134? tam je niečo celkom ine.
Aky formular som mala pouzit vlastne? ja som otvorila ten platny pre rok 2020 a zaskrtla som dodatočne priznanie.
Mam pouzit formular 2021 ?
d4ny19 vlastne to ani nie je mozne pouzit, takze formular mam spravny....
na riadku 134 su zaplatene preddavkyna daň podľa § 34 ods. 6 a 7 zákona a § 35 ods. 10 a 11 v spojení s § 52zza ods. 19 zákona
d4ny19 v podstate, asi potrebujem vediet, čo mam dat na riadok 140..... ma tam ist minusom ten jeho narok 925 a aj 166 dokopy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    treba celkom PRESNE postupovať podľa návodu! čo sa týka r.140 - máš tam toto:


    Daň na úhradu (+) alebo daňový preplatok (-) (r. 135 alebo r. 136) - r. 139 + [(r. 151 daňového priznania33) - 2% alebo 3% z r. 124) > 0] alebo (r. 135 alebo r. 136) - r. 139 + [(r. 83 daňového priznania typ A33) - 2% alebo 3% z
    r. 124) > 0] alebo (r. 135 alebo r. 136) - r. 139 + [(r. 13 vyhlásenia o poukázaní sumy podielu zaplatenej dane - 2% alebo 3% z r. 124) > 0]
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    d4ny19 ano ved som sa snažila, len to je znamemu, dodatočne som nerobila, tak som tomu riadku 140 nie uplne chapala.... tam teda ak dobre chapem dam 925+166 eur a minusom ako preplatok ano ? tie 2-3 % to sa nepoukazovalo nikam... cize keby sa poukazovalo, tak musim vlastne na to prihladnut este, o tom hovori ta zatvorka, tak?
    d4ny19 skratka na riadku 140 budem mat -1091 eur, a uz potom mam vyriesene, prečo mi to nebralo ako vratenie preplatku.... ale dakujem za pomoc
    Gabhus No ešte sa popýtam aj ja - r. 131 som uviedla sumu 2442,98. Správne mala byť 2143,07. Daň bola zaplatená 92,38, ale mala byť 392,29. Nie je mi jasné, či v r. 131 DDP mám mať sumu správnu - 2143,07, alebo pôvodnú 2442,98. Lebo akosi mi nevychádza že je tam nedoplatok, aj ke´d evidentne je, len to neviem správne rozpísať.
    Gabhus Tak som na to prišla.....
      zbaliť

    Dodatočné DPFO B - zniženie zakladu dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.