Zavrieť

Porady

Ako prinutit lekara vyradit ma z evidencie?

Dobry den

Chcel by som sa opytat ake existuju prostriedky na to, aby som zabezpecil moje vyradenie z evidencie u konkretneho lekara.

Na zaklade informacii ktore som nasiel treba podat ziadost a lekar vas musi odhlasit. Co sa vsak stane ked tak neurobi?

Moja znama presne toto zaziva, lekar jej uz davno opakovane klamal ze ju vyradil z evidencie a poslal zdravotnu kartu novemu lekarovi. Poistovna ale nic take nevidi a zdravotna dokumentacia tiez zatial neprisla k novemu lekarovi.

O ziadost o vyradenie z evidencie ziadala najskor telefonicky, neskor prostrednictvom doporuceneho listu od ktoreho ma doklad a cez web posty je este aj dohladatelne ze sa zasielka prevzala.

Podla zakona ma nasledne lekar 7 dni na odhlasenie, ako postupovat ak tuto lehotu nedodrzi a odmieta pacienta odhlasit?

Vopred dakujem za akekolvek tipy/informacie.
Naposledy upravil PhobossFO : 20.03.22 at 17:27 Dôvod: upresnenie
ivka70 ake dokumenty ma znama k tomu, kedy ziadala o ukoncenie dohody? kedy bola naposledy u toho lekara a obnovila zmluvu o poskytovani ZS?
veronikasad Má uzatvorenú zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s novým lekárom ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-...ecneho-lekara/

    Zdravotnu dokumentaciu si vyziada novy lekar, s ktorym uzavries dohodu o poskytovani zdravotnej starostlivosti. Ma na to zakonnu lehotu 7 dni od dorucenia ziadosti. Moze urobit odpis dokumentacie (kartu nemusi poielat ako taku)

    Razorte je offline (nepripojený) Razorte

    Razorte
    Kedze som mal podobneho arogantneho lekara a predpokladal som problemy, urobil som to jednoducho. Prisiel som za nim pytat vymenny listok na vysetrenie k odbornemu lekarovi a kartu. Kartu som zaniesol k novej lekarke. Tej som podpisal suhlas so zmenou lekara, ktory odoslala doporucenou postou staremu lekarovi na odhlasenie.
    Naposledy upravil Razorte : 20.03.22 at 19:01

    Ako prinutit lekara vyradit ma z evidencie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.