Zavrieť

Porady

Windows XP nejde spustit

Win XP prestal fungovat.Včera som vymazávala z Dokumentov čo nebolo treba a dnes mi nejde vôbec.Píše:Systém Windows nelze spustit.Uvedenýsoubor je poškozen nebo nebyl nalezen.WINDOWS SYSTEM32 CONFIG SYSTEM.
Tento soubor muzete zkusit opravit spuštením instalace systémuWindows pomocí originální instalašní diskety nebo disku CD - ROM .Opravu spustíte stisknutím klávesy R na první obrazovce. Mám tam dôležité veci ulož.heslá,fotografie,rozpísané texty... a neviem si predstaviť že o to prídem.Je to síce starý win,ale čo potrebujem ide dobre.
Prosím o radu a pomoc, za ktorú vopred ďakujem.
Naposledy upravil Lenamária : 23.03.22 at 09:42
5 komentárov     zbaliť
misoft Pokiaľ nemáš inštalačné médium - tento súbor len tak neopravíš. Návod:
https://neosmart.net/wiki/windows-sy...ssing-corrupt/
Záchrana dát je na mieste. Vybrať HDD a pomocou rámčeka (iste tam je starý HDD SATA - pripojiť ako externý HDD a dáta vytiahnuť na druhý PC.

BTW: V terajšej dobe používať tento OS (Win XP), ktorý už nie je podporovaný, nie je opravovaný a mať na ňom svoje dáta = cesta k tomu, že prídeš o všetko. A za druhé - pokiaľ máš na HDD svoje osobné dáta - každý rozumný užívateľ si robí ZÁLOHY aj na iné médium (nie však na USB kľúče!!!) - napr. ext.HDD, DVD a pod. A dám krk na to, že ty žiadne zálohy NEMÁŠ!
Lenamária Moc ďakujem za radu. Zálohy som robila na USB ale už je to dávno. Uvidíme ako to dopadne. Technik sa na to musí pozrieť.
misoft Rada :
Pokiaľ máš starší PC - je to zbytočné vyhadzovanie peňazí na obnovu starého PC, starého systému, ktorý od 2014 už NEMÁ žiadnu podporu, nemá bezpečnostné aktualizácie, je potenciálne zraniteľný, nepodporuje často nové formáty súborov.
A pokiaľ je PC starší (viac ako 10 rokov) - uvažuj o kúpe NOVÉHO PC a s novým OS (napr. W10 - ten je už teraz celkom dobre vyladený, alebo W11 - ten je ešte v pamperskách a má svoje muchy), ktorým nahradíš starý PC.
Mnohí sa tu už sťažovali, že im nejdú rôzne programy (a to používali XP, Visty) - dôvod bol, že buď v nich mali staré verzie programov a preto niečo už nefungovalo, alebo skúšali dať nové verzie programov na staré stroje - čo často tiež nefungovalo. Jednoducho - vývoj ide dopredu a staré veci už po novom nefungujú.
Zálohy sa majú vytvárať priebežne - napr. 1x mesiac - pokiaľ je záloha staršia viac ako 6 mesiacov, to už nie je záloha, ale skôr archív, lebo od zálohovania do pádu systému prídeš prakticky o to neaktualizované a zostane ti len to staré (a často už aj nefunkčné).

Pokiaľ nemáš dostatok prostriedkov na nový stroj - uvažuj aj o "repasoch" (refurbished) PC - sú to PC/NB starších typov (4-6 rokov), ktoré boli komplet rozobrané, preverené, opravené a často už majú aj v sebe OS a stoja cca o 1/2- 1/3 menej ako nové. A je na ne aj záruka min. 1 rok.
https://www.refurbished.sk/
Chobot Napíš, akú má ten PC konfiguráciu - možno na neho pôjde nainštalovať Win10. Druhotná licencia Win 10 sa dá kúpiť do 20 € a budeš to mať aj s podporou.

Dokumenty si v pohode zachrániš tak, ako napísal misoft. Po inštaláciu si ich len skopíruješ späť na disk.
Lenamária Dakujem za radu.Už to riešime.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

  Windows XP nejde spustit

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.