Zavrieť

Porady

Tehotenské štipendium, stretli ste sa už s tým ?

Momentálne mám prerušené štúdium zo zdravotných dôvodov (tehotenstvo). Neviete mi niekto poradiť, či mi nárok na tehotenské štipendium stále plynie? V škole sa k tomu nevedia vôbec vyjadriť a sociálna posťovňa si ma hádže zo strany na stranu…od dverí k dverám. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pozreme sa - napr tu, či spĺňaš podmienky k štipendiu? (a v škole určite majú info)
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...P-P1hboHiv0ZGn.
    Predpokladám, že si nemala žiadny PP - takže na dávku "tehotenské" zo SP nárok nemáš.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak sa jedná o vysokoškolské štúdium - za študentku sa na účely tehotenského štipendia považuje aj osoba, ktorej bolo štúdium prerušené z dôvodu tehotenstva. Nárok na tehotenské štipendium by ste teda mali mať. Ak už ste po 13. týždni tehotenstva, požiadajte o tehotenské štipendium na škole ešte do konca mesiaca. Ak by ste požiadali až budúci mesiac, nárok by ste už tento mesiac nemali, iba budúci. Opakujem žiadajte na ŠKOLE. (Keby náhodou ste niečo nespĺňali, tak vám ho nepriznajú). Ak nemáte v nedávnej minulosti nejaké nemocenské poistenie, nárok na tehotenské zo Sociálnej poisťovne nemáte a v tom prípade s tým SP nič nemá.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Viktória222 A pokiaľ je to na strednej škole, za študentku sa považujem alebo nie? Ja si totiž dorábam maturitu a kvôli tehotenstvu som musela štúdium prerušiť.
    ivka70 Ak ide o denne studium, plati to aj na strednej skole , napr. http://www.sosospu.sk/pre-studentov/...?page_id=13981
    Viktória222 Ďakujem veľmi pekne❤️ Moc ste mi pomohli
      zbaliť

    Tehotenské štipendium, stretli ste sa už s tým ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.