Zavrieť

Porady

Doplnkové dôchodkové sporenie a DP

Ahojte,
prvýkrát som sa stretla s tým, že na potvrdení o zdaniteľných príjmoch FO je vyplnený aj riadok 10., ktorý sa týka zrazených príspevkov na doplnkové dôchodkové sporenie.
Je to povinnosť alebo možnosť si touto sumou znížiť základ dane v daňovom priznaní?
Keďže nemám zmluvu s DSS neviem overiť či má nárok na toto zníženie. (ide o par eur)
Ďakujem za rady
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Nemáš znižovať ZD len na základe sumy uvedenej v potvrdení. Zmluva musí spĺňať podmienky na uplatnenie, zamestnanec si mal vyžiadať Potvrdenie od DSS.
PetraBar Ano samozrejme, ale zmluvu nemam k dispozicii a ani ju pravdepodobne tak skoro mat nebudem.... Len som chcela vediet ci je to povinnost a mam trvat na tom aby tu zmluvu hladal, pripadne si ju vyziadal... Kedze to nemam ako skontrolovat ci splna podmienky tak si tuto sumu nebude uplatnovat a vybavene
A dakujem za radu
veronikasad Nie je povinnosť uplatniť si odpoc.polozku na DSS.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    1. nie je to povinnosť, je to len možnosť
    2. k DP nie je povinnosť priložiť aj potvrdenie z DSS, ale na vyzvanie DÚ ho treba predložiť, takže ja automaticky prikladám k DP aj potvrdenie z DSS - DSS vydáva toto potvrdenie len tomu, kto má nárok na odpočet a nemusím premýšlať a študovať zmluvu
    PetraBar Ďakujem pekne, budem vedieť do budúcna

    Doplnkové dôchodkové sporenie a DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.