Zavrieť

Porady

Účet 595 v UZ 2021

Dobrý deň,
po kontrole v roku 2021 dodatočne vyrubená daň zaúčtovaná na 595 v roku 2021. Čo s týmto účtom v UZ? Program mi to tam ťahá a poníži sa mi tým VH. Po správnosti to tam má byť alebo v programe tento účet opravím ako nedaňový??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    aj ked opravíš ako nedaňový, tak to v UZ budeš mať - musí tam byť
    a v DP sa predsa uvádzajú výnosy a náklady PRED zdanením, takže účty 59.... sa tam nenachádzajú
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dominika1993 Áno v DP ich nemám, ok ďakujem za odpoveď
    dominika1993 Ešte sa chcem opýtať, či tá suma zaúčtovaná na 59 nejako ovplyvňuje ZD?
    kn-alka ešte raz - NEDAŇOVÉ ..... a v DP je pred zdanením, takže nemá čo ovplyvňovať
    a_je_to ZD nie, HV áno. Ak účty 59 nejdú do nákladov F časti priznania, tak nemôžu ovplyvniť ZD. Rovnako tam nejde ani zrážková daň z úrokov.
    dominika1993 a prosím vás čo sa týka dodatočne vyrubenej dph na účte 548? to je pripoč. položka? je to už uhradené
    kn-alka dodatačne vyrúbená? nemáte to na 343?
    dominika1993 mám to na 548/343
    kn-alka to vy musíte vedieť, z akého dôvodu bola dodatočne vyrúbená, či je to daňový náklad, alebo nie, treba si to nájsť v zákone
    dominika1993 Tak zistila som, že dodatočne vyrubená daň z pridanej hodnoty je daňovým výdavkom. Neviete prosím do presne ktorého riadku by to malo ísť v DPPO?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.